Читання англійською – із задоволенням

Чтение на английском – в удовольствие

Усім відомо, наскільки корисно читати англійською, але далеко не кожен знайшов для себе задоволення у цьому занятті. І справа навіть не в тому, що комусь це дається натуральніше, а в когось просто немає до цього схильності. Почати читати англійською для власного задоволення може кожен. А наша викладач та ведуча англійського книжкового клуба Торі Перванюк розповість, як це зробити.

Перш за все, необхідна гарна мотивація. Без неї ніхто довго не протягне. А мотивація може бути будь-якою, аби щирою: англійська може бути потрібна по роботі, можна відчувати необхідність нарощування власного словникового запасу, а можна і зовсім читати через цікавість та для задоволення. Усе залежить лише від потреб та характеру самої людини, а також від її рівня володіння англійською.

Але навіть якщо ви поставили собі за мету читати заради освіти, все рівно, можна водночас і отримати задоволення, головне – притримуватися певних умов. По-перше читати слід про те, що вас цікавить: якщо у вас є хобі – чудово, ви зможете отримати ще одне велике джерело інформації про нього. Наприклад, якщо ви цікавитеся технікою – можна отримувати відомості зарубіжних вчених практично з перших вуст. Навіть книжки слід підбирати у тому ж жанрі, який близький вам за духом.

Але що робити, якщо читати про науку та техніку англійською поки що складно? У такому випадку слід притримуватися другої умови: підбирати літературу відповідно до власного рівня. Щоб цікавість не вбивала кількість незнайомих слів, їх має бути приблизно 10–20% від загальної кількості. У такому випадку значення слів можна або просто ігнорувати, якщо вони не критичні для розуміння тексту, або розуміти з контексту.

Бажаєте спробувати навчатися онлайн?