Іспит Cambridge DELTA Module 1: до чого треба готуватися?

Экзамен Cambridge Delta Module 1

Якщо ви – досвідчений викладач англійської, то рано чи пізно перед вами постане питання: “Куди рухатися далі?”. Якщо відвідування та виступи на семінарах чи конференціях стали рутиною, і ви прагнете більшого, ніж просто викладати англійську студентам і бути “профі” серед колег, час задуматися над тим, щоби змінити щось у своїй кар’єрі, а можливо, й у своєму житті.

Кембриджський університет усе передбачив у своїй English Teaching Framework. Послуговуючись цими рекомендаціями, ви та ваш роботодавець зможете визначитися, де ви зараз перебуваєте та куди рухатися далі. Тож, якщо у вас за плечима TKT чи CELTA, впевнено можете прямувати до здобуття диплому Cambridge DELTA.

Cambridge DELTA складається із трьох модулів, які можна складати в будь-якому порядку та на будь-якому етапі вашого професійного зростання, незалежно один від одного. Перший модуль передбачає письмовий іспит, що складається з двох частин тривалістю 1,5 год кожна. Другий модуль – це професійна практика (унікальний практичний компонент кваліфікацій Кембриджського університету, у тому числі й CELTA). Третій модуль – це дипломна робота.

Іспит Cambridge DELTA Module 1 можна складати лише двічі на рік: у червні та в грудні. Останній відбувся 4 грудня 2019 року в нашому авторизованому центрі Grade Education Centre, що є офіційним платиновим партнером Cambridge Assessment English в Україні. Офіційне оголошення результатів очікується 20 лютого 2020 року.

Зараз, коли вже все позаду та залишилося лише дізнатися свій результат, з радістю поділюся з колегами та майбутніми кандидатами враженнями про сам день іспиту та підготовку до нього.

Delta Module 1 к чему готовиться

МОЯ ІСТОРІЯ

До того, як я вирішила складати іспит Cambridge DELTA Module 1, у мене вже був сертифікат Cambridge CELTA, який я здобула у 2016 році. Моїм тренером на курсі тоді була Катерина Проценко, нині директор відділу підготовки викладачів Grade Education Centre. Тоді всі, хто проходив курс, дістали величезну підтримку. Власне, на цьому наше спілкування не завершилося. Потім я поїхала працювати в Таїланд на 2 роки. Саме перед цією поїздкою я радилася із Катею, і вона сказала мені: “Experience is worth more than money”. Я ще жодного разу не пошкодувала про те, що тоді її послухала.

Й ось, через два роки, набравшись досвіду викладання в різних контекстах, я повернулася до України. І знову, порадившись із моєю натхненницею, щоби не гаяти часу, розпочинаю підготовку до Cambridge DELTA, ще перебуваючи в Королівстві.

У ЧОМУ ПОЛЯГАЛА ПІДГОТОВКА ДО ЕКЗАМЕНУ?

Основою підготовки до іспиту став онлайн-курс DELTA Module One Distance Preparation Course тривалістю близько чотирьох місяців. Він складався з 8 модулів. Курс передбачає, що кожен модуль присвячений одному завданню.

Как проходит Delta Module 1

Моїм тьютором була Анастасія Шаламай, якій я щиро вдячна за її професійний підхід до викладання курсу. Основне, чим доводилося займатися впродовж усього курсу, це інтенсивно вчитися: надзвичайно багато читати, конспектувати ВІД РУКИ (це життєво важливо, бо іспит письмовий!), виконувати завдання на перевірку засвоєного матеріалу. Це величезний пласт теорії, яку потрібно було осилити. Якщо виникали труднощі, тьютор завжди приходила на допомогу та буквально «розжовувала матеріал». Відверто, кажучи, я дізналася багато нового. Такого нас не вчили в університеті.

Готуйтесь до DELTA Module 1 Exam з нами!

Практичний компонент передбачав виконання практичних завдань із застосуванням теорії, яка вивчалася самостійно. Наприклад, граматичний чи фонетичний аналіз. Знову відчула себе студенткою.

Також обов’язковим був фідбек від тьютора з кожного із завдань, у якому не просто вказувалися помилки, а показувався шлях розв’язання проблеми. Це дуже важливо, тому що відчувається, що можна отримати допомогу будь-якої миті.

Мені найбільше запам’яталися Mock Exams. Саме вони допомогли призвичаїтися до формату іспиту та зменшити хвилювання в день екзамену. Можна сказати, що завдяки пробним іспитам з обмеженням часу я змогла приборкати своє хвилювання, включити холодний розум і, найголовніше, зосередитися на завданнях.

Після кожного пробного іспиту в нас був Скайп. Ми разом з Анастасією розбирали кожне завдання, «розкладали все по полицях» та вчилися, а ще виправляли недоліки. Це допомогло зрозуміти, що від учасників вимагається. Насправді, нічого складного, як виявилося згодом.

Delta Module 1 личная история

Оскільки курс я закінчила у вересні, то іспит складала вже в грудні. У мене був час ще раз проаналізувати свої помилки та по-новому підійти до підготовки. Єдине, що без знань та навичок, які я здобула під час курсу, я б не впоралася. Що я робила далі?

  1. Користувалася https://quizlet.com/ та повторювала терміни з флеш-карток, які ми створювали під час курсу (це “must do” для 1 і 2 завдання іспиту).
  2. Виконувала завдання попередніх років (з обмеженням часу) та перевіряла їх за допомогою Examination Reports. Це просто життєво необхідно, щоби розуміти, як НЕ ТРЕБА ПИСАТИ на іспиті, а ЩО ПИСАТИ.
  3. Спілкувалася із колегами, які також готувалися до іспиту в спільноті однодумців.

ДЕНЬ ІСПИТУ

За день до іспиту раджу всім влаштувати собі ДЕНЬ ТИШІ. Найкраще побути на самоті, прогулятися на свіжому повітрі та налаштуватися на спокій.

Прибудьте до авторизованого центру хоча б за тридцять хвилин до початку іспиту. Не забудьте взяти із собою паспорт. У кімнаті для очікування вам розкажуть, як проходитиме екзамен. Також ви зможете поспілкуватися з іншими викладачами, попити кави чи чаю та налаштуватися на потрібну хвилю.

Далі вас запросять пройти в аудиторію, де буде відбуватися іспит, та попросять здати всі електронні та цифрові девайси. Їх покладуть до пластикової папки та повернуть після іспиту.

Delta Module 1 для преподавателя

Вам дадуть ручки та хайлайтери, перевірять ваш паспорт. На вашому столі буде наліпка із вашим іменем та прізвищем, номером кандидата та номером екзаменаційного центру, які потрібно буде вписати в бланк із відповідями.

Спостерігач від Кембриджу детально розповість, що за чим потрібно буде робити. На дошці буде вказано час початку та закінчення іспиту. Ось і все. Час пішов, і тепер у вас є рівно 1 година та 30 хвилин на те, щоби виконати перші 5 завдань.

Завдання 1. Читаємо визначення та пишемо термін.

Завдання 2. Читаємо термін, пишемо визначення та приклади.

Завдання 3. Перед вами завдання із говоріння чи письма. Визначаємо, що знадобиться учневі, щоби його виконати.

Завдання 4. Перед вами відповідь учня. Визначаємо її слабкі та сильні сторони.

Завдання 5. Перед вами оригінальний текст. Визначаємо риси, притаманні його жанру, далі аналізуємо структуру, значення, вживання та риси вимови певних об’єктів із нього. Це завдання приносить найбільшу кількість балів. Раджу починати з нього.

teaching adults before delta

Далі – 30 хвилин перерви – і друга частина іспиту.

Завдання 1. Аналізуємо слабкі та сильні сторони тесту (контекст та застосування подаються в завданні).

Завдання 2. Аналізуємо урок із друкованого підручника. Мету завдань, етапи уроку, чому вправи виконуються саме в такому порядку та які припущення авторів за цим стоять.

Завдання 3. Аналізуємо історичні та сучасні погляди на підходи та методології, теорії

засвоєння мови, ресурси, роль учнів та вчителів.

Час пролітає непомітно, і на годиннику… 13:20. Вуаля! Ще один етап подолано. Чекаю результатів!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке DELTA Module 2 та як його складають

Готуйтесь до DELTA Module 1 Exam з нами!

P.S. Результат не забарився – і я – власниця міжнародного сертифікату Cambridge DELTA Module 1. Готуюся до Module 2!