Поради та рекомендації щодо навчання IELTS Speaking

Советы и рекомендации по подготовке к IELTS Speaking

IELTS Speaking стане найпростішою частиною тесту для ваших учнів, якщо ви навчите їх, як із нею впоратися, і якщо вони знатимуть, що хоче почути екзаменатор. Секція Говоріння в іспиті IELTS перевіряє здатність кандидатів спілкуватися та розумітися з кимось у реальній життєвій ситуації.

Для цієї частини тесту характерні такі типи запитань:

Советы и рекомендации по подготовке к IELTS Speaking

За цим посиланням ви зможете докладніше ознайомитися з усіма найпоширенішими типами запитань та дізнатися, як на них відповідати. Стаття містить приклади запитань, варіанти functional language та граматичних структур, які потрібно використовувати під час відповіді, та зразки відповідей на запитання кожного типу.

Не зайвим буде пояснити студентам, що існують 4 основні критерії, які  впливають на 25% від загальної оцінки кожний:

  • плавність та зв’язність мовлення (fluency and coherence);
  • лексичний ресурс (lexical resource);
  • граматичний діапазон і точність (grammatical range and accuracy);
  • вимова (pronunciation).

Якщо ви прагнете, щоби ваші учні досягли високих балів, ми рекомендуємо:

  • НЕ КОРИСТУВАТИСЯ ПІДРУЧНИКАМИ ВЕСЬ ЧАС. Це потрібно для того, щоби студенти навчилися висловлюватися плавно, без будь-яких неприродних зупинок. Однак можна використовувати скрипти – тексти аудіо- та відеоматеріалів. Ви можете, наприклад, запропонувати учням ознайомитися із відповідями на запитання тесту і змоделювати відповіді самостійно. Корисними стануть також хороший і поганий приклади, адже ви зможете обговорити їхні розбіжності. На YouTube є безліч прикладів IELTS Speaking. Звісно, підготовка до подібних занять займе час, але результат не змусить себе чекати!
  • НЕ ЗАУЧУВАТИ ВІДПОВІДІ!Такі відповіді екзаменатори легко помічають. Чим більше ви зі студентами слухатимете та відповідатимете на запитання, тим краще уявлення вони матимуть про те, які саме запитання можуть траплятися на іспиті. Спробуйте дати учням прочитати запропонований у підручниках зразок відповіді (скрипт). Після цього дайте їм завдання спрогнозувати, на які саме запитання відповідає даний приклад. Таким чином вони зможуть відчути себе у ролі експертів, думатимуть як екзаменатори, а це чудовий спосіб підготувати учнів до будь-якого питання, з яким вони можуть зіткнутися. Советы и рекомендации по подготовке к IELTS Speaking
  • УНИКАТИ ШАБЛОННИХ ВИРАЗІВ (GENERIC LANGUAGE).Студенти, як і деякі викладачі, часто не усвідомлюють, що використання загальних фраз і слів може значно знизити підсумкову оцінку. Для початку, спробуйте заборонити використання певних висловів, наприклад, I believe, I think, I agree, because тощо. Ми повинні виштовхнути учнів поза межі їхньої зони комфорту, коли мова йде про IELTS Speaking. Ви можете застосовувати «покарання» або «штраф» якщо студент продовжує використовувати шаблонні фрази. Прикладом покарання може бути: пригадати певну кількість слів на визначену тематику або проговорити безперервно на певну тему протягом 2 хвилин – у такий спосіб вони швидко збагнуть, що для загальних чи базових фраз немає місця, коли мова йде про іспит IELTS.
  • ВСЕ Ж ТАКИ ЗВЕРТАТИ УВАГУ НА ГРАМАТИКУ. Найкращим способом вивчення граматики є використання її в контексті завдань на говоріння в стилі IELTS. Тут ви знайдете плани уроків із завданнями та порадами щодо практики говоріння IELTS, орієнтованої на граматику, а також записи учнів, які виконують завдання на говоріння в стилі IELTS, зі скриптами. Їх можна використовувати як приклади на ваших заняттях.
  • ПРАЦЮВАТИ НАД ВИМОВОЮ!Аспекти вимови, які оцінюються в тесті IELTS Speaking, включають у себе наголоси у словах, наголоси в реченнях, інтонацію та паузи між словами та реченнями. Ось список ресурсів, які допоможуть вам навчати та практикувати вимову.

Better Speaking

Phonemic chart

Sounds: the Pronunciation App

Ще більше ідей та порад:

— IELTS Speaking games/worksheets (Ігри та роздаткові матеріали для IELTS Speaking)

— Approaches to Teaching: Advice and Techniques for IELTS Speaking (Підходи до навчання: рекомендації та прийоми для підготовки IELTS Speaking)

IELTS – складний іспит. Та якщо англійська ваших учнів достатньо хороша, отримати високий бал – цілком реально. Сподіваємося, що використання деяких наших порад та методів допоможе їм якнайкраще підготуватися до іспиту та отримати результат, який вони заслуговують.