Говоріння — одна з чотирьох основних здібностей, які варто засвоїти, аби мова стала вашим інструментом комунікації. У англійській, як і у будь-якій іншій мові, speaking є ласим шматочком, адже саме ця навичка дозволяє вільно почувати себе в середовищі native speakers.
На щастя, задля опанування speaking, потрібно витратити більше часу на практику, аніж на теорію. Отже, процес здобуття навички можна зробити цікавим та інтерактивним! Проте як?
Сідайте зручніше! У цьому матеріалі поговоримо про те, як розвивати навички говоріння англійською мовою з задоволенням.
Вивчайте скоромовки
Навряд чи ця порада збільшить ваш словниковий запас, але може значно вплинути на ваші дикцію та вимову.
Вивчіть кілька популярних скоромовок англійською мовою та повторюйте їх час від часу. Можливо, спочатку буде складно вимовити фразу швидко. Проте завдяки систематичному повторенню скоромовок з часом стане легше відтворювати їх з високою швидкістю, що неодмінно вплине на вашу вимову!
Пропонуємо вам почати з наступних скоромовок.
- I wish you were a fish in my dish.
- She sells seashells by the seashore.
- Fred fed Ted bread and Ted fed Fred bread.
- William always wears a very warm white vest in winter.
- A sailor went to sea to see what he could see. And all he could see was sea, sea, sea.
До речі, скоромовки англійською — tongue twisters.
Описуйте буденні предмети
Багато хто помилково вважає, що практику своїх speaking навичок обовʼязково починати з розмови зі знайомим іноземцем про квантову фізику. Проте це не так. Почніть з простого, тобто того, що є буденністю та оточує вас кожного дня.
Спробуйте описувати буденні предмети англійською мовою, уявивши, що співрозмовник ніколи не чув про них. Розкажіть базову та просту інформацію — колір, розмір, можливо температуру предмета. Як би ви описали таким чином яблуню? А тролейбус?
Цю гру не обовʼязково практикувати самостійно з вигаданим співрозмовником. Ви можете грати з друзями, пояснюючи та вгадуючи предмети буденного вжитку.
Ви можете змінювати цей спосіб під свої умови, можливості та потреби. Головне — простими словами розповідати про буденні предмети. Це допоможе вам органічно адаптуватися до практик говоріння та звикнути до них.
Розбирайте тексти улюблених пісень
З тим, що ви кожного дня бачите, ми розібралися. А як щодо того, що ви кожного дня чуєте?
Більшість із нас любить слухати музику та робить це систематично. Як вам ідея зробити це частиною свого навчання?
Після прослуховування улюблених пісень англійською намагайтеся переповісти, про що співає виконавець. Знову ж таки, використовуйте просту мову та конструкції, ніби розповідаєте це своїм друзям.
Спосіб є надзвичайно корисним через те, що зазвичай у піснях використовуються проста мова та сленгові вирази. Ця порада допоможе не тільки дізнатися сенс улюблених пісень, а й покращити свої speaking skills.
Слухайте подкасти
Говорячи про аудіоматеріали, важко не згадати про подкасти. Вони скоріше тренують навичку аудіювання, аніж говоріння. Проте, як відомо, щоб бути хорошим співрозмовником — варто вміти не тільки говорити, а й слухати.
Тут усе просто. Знайдіть матеріали на тему, що вас цікавлять та слухайте їх. Прислухайтеся до вимови ведучоговедучої та звертайте увагу на конструкції, що використовуються.
Особливо дієвими будуть подкасти, які проводяться у формі діалогу. Завдяки більшій кількості людей, буде зростати й ваш досвід прослуховування англійського мовлення.
Цей спосіб є більш дієвим, аніж перегляд відео. Це повʼязано з тим, що при перегляді відео ви орієнтуєтесь на мовлення та міміку людину, у той час у подкастах — виключно на мовлення без сторонніх чинників.
Заведіть щоденник
Як бачите, практика говоріння часто переплітається з вивченням інших навичок. Ведення щоденника англійською мовою допоможе покращити speaking skills завдяки письму та граматиці.
За словами психологів, особистий щоденник допомагає систематизувати думки та покращує моральний стан. Уявіть що буде, якщо робити це англійською. Хоча навіщо уявляти, спробуйте!
Ведення щоденника англійською мовою допоможе вам будувати речення швидше та правильніше в усному мовленні, адже ви практикуєте це на письмі. Також опис найглибших думок зробить англійську мову більш звичною та буденною. Можливо, ви навіть почнете думати нею!
Записуйте себе на камеру
Під час практики speaking skills важливо помічати свої помилки та вчитися на них. Допомогти у цьому може наступна практика.
Вона полягає в тому, аби записувати на камеру своє мовлення англійською та звертати увагу на помилки. Її можна використовувати у двох варіаціях:
- бажаєте приділити час виключно дикції та вимові — можете прочитати на камеру готовий текст та послухати запис, помічаючи помилки;
- ціллю є все ж таки покращення навички висловлювання думок — розкажіть на камеру про свій день, або те, що вас хвилює в цей момент.
Прослухайте запис та зверніть увагу як на граматичні, так і фонетичні помилки. Намагайтесь не припускатися їх у майбутньому!
«Я — телеведучий»
У вищевказаних методах ми говоримо про буденне спілкування, але англійська — це не тільки неформальне мовлення. Вона присутня у набагато більшій кількості сфер нашого життя. Для того, аби навчитися розмовляти діловою мовою, при цьому не нудьгуючи — рекомендуємо наступний метод.
- Прочитайте актуальну новину, це допоможе вам вивчити тематичну лексику.
- Не підглядаючи, спробуйте переказати її у ролі телеведучого програми новин.
- Памʼятайте, що ви є ведучим інформативної передачі, тож забудьте про сленгові конструкції.
Якщо помилилися — намагайтеся викрутитися з ситуації. Забули слово? Не біда, опишіть його! Не підглядайте в телефон, адже ви не завжди матимете змогу звернутися до нього у справжньому англомовному середовищі.
Цей спосіб ви можете використовувати в різних ролях. Наприклад, у ролі кандидата на роботу на співбесіді або орендаря нерухомості.
Спілкуйтеся у відеочатах
Спілкування з іноземцями у відеочатах — популярний спосіб практики розмовної англійської мови. На деяких ресурсах можна навіть встановити фільтр за інтересами, та шукати співрозмовника за ними.
Знайдіть зручний для вас відеочат: вони доступні як у форматі сайтів, так і додатків. Це все що потрібно для того, аби знайти співрозмовника та практикувати розмовну англійську!
Цей спосіб дозволить вам познайомитися з різними вимовами та акцентами. Така практика неодмінно підвищить ваше розуміння мови.
Розмовні клуби
Якщо ж вам більше імпонує бачити співрозмовника наживо, аніж через екран ноутбука — завітайте у розмовний клуб!
Розмовні клуби — це групові заняття для людей різного віку, які бажають практикувати іноземну мову в колі однодумців. Їх метою є покращення speaking skills учасників у дружній та ігровій атмосфері.
Розмовні клуби бувають тематичними, наприклад, ігрові або книжкові. У Grade Education Centre триває набір у загальний, граматичний та кіноклуб. Для студентів центру участь у розмовних клубах є безкоштовною!
Спеціалізований курс
Якщо ж самостійне вивчення розмовної англійської є для вас важким та незрозумілим процесом — довіртеся професіоналам!
Програма розмовних курсів розроблена спеціально для вивчення та покращення speaking skills, тож вам не доведеться витрачати час на, наприклад, writing. Завдяки цьому ви в органічному темпі покращите навички говоріння та аудіювання, вивчите правильне використання синонімів та ідіом.
Grade Education Centre пропонує доєднатися до курсу, який допоможе вам покращити навички говоріння всього за два місяці!
Отже, розвиток навичок говоріння — це не лише корисний, а й цікавий процес! Не бійтеся експериментувати та додавати в процес навчання елементи гри.
Пам’ятайте, вдосконалення speaking skills, як і вивчення мови загалом – це корисна та захоплива подорож!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)