Як готуватися до письмової частини іспитів

Как готовиться к письменной части экзаменов

Чимало клопоту тим, хто збирається складати нелегкі міжнародні іспити на кшталт TOEFL або IELTS, завдає письмова частина. Нічого дивного: не кожен день ми пишемо твори на будь-які теми англійською мовою відповідно до всіх вимог оформлення. Тим не менш, гарна підготовка до цієї частини іспиту позбавить клопотів та дозволить отримати вищий бал. Як можна готуватися, розповідає наша викладачка Лілія Григорян.

Звісно, написати з ходу будь-який твір – випробування не для слабких нервів, і знайти панацею неможливо. Якщо ви вже готуєтеся до іспитів, то ви їх не складаєте з ходу, а отже, у вас ще є час подивитися хоча б близькі теми.

Як правило, теми на іспитах перетинаються: здоровий спосіб життя (їжа, спорт), шкода від комп’ютерних технологій дітям та їхня ж користь для дорослих, соціальні теми (навколишнє середовище, альтернативні способи видобутку енергії і т. ін.).

Щоби не втрапити в халепу, у першу чергу потрібно пройтися темами, котрі пропонує будь-який посібник підготовки до іспитів. І навіть якщо ви не встигаєте написати на кожну твір, накидайте, що б ви могли сказати, тобто, головні плюси та мінуси, які приклади ви могли б навести до кожного з пунктів.

Також є величезна кількість сайтів-блогів, де люди діляться темами з минулих іспитів, слід періодично передивлятися їх та вихоплювати ті, котрі вам здаються складними, після чого накидати хоча б план для них.

Але, крім плану та прикладів, слід підготувати словниковий запас, котрий підійшов би даній темі. Знов-таки, не потрібно сотні слів, котрі ви не згадаєте під час іспиту, а от кілька сильних прикметників та дієслів можуть стати в нагоді.

І головне – пам’ятати, що не обов’язково писати правду, навіть якщо з вами такого ніколи не було, можна приклад або ситуацію і вигадати. Пам’ятайте, що перевіряють не ваше знання теми, а вашу мову й наскільки логічно ви можете писати. Намагайтеся не забувати: найголовніше – ніякої води: кожне ваше речення повинне мати сенс, а саме – відповідати на питання (що, хто, де, коли, навіщо, як).