Як готувати студентів до частини Listening тесту TOEFL

Как подготовить студентов к разделу Listening в TOEFL

Потрібна допомога з підготовкою до секції TOEFL Listening? Пропонуємо кілька порад, які допоможуть вам підготувати учнів до цієї частини іспиту TOEFL.

Таймінг

Розділ прослуховування на іспиті TOEFL iBT зазвичай містить дві бесіди та чотири лекції. Кожен запис супроводжується певною кількістю запитань. Іноді тест може містити додатковий діалог та 2 додаткові лекції з питаннями, які не оцінюються. Вони впливатимуть лише на тривалість розділу.

Поясніть своїм учням, що не слід витрачати занадто багато часу на одне запитання, оскільки їм просто може не вистачити часу на те, щоби відповісти навіть на легкі запитання. Раніше в нашій розсилці для викладачів ми писали про структуру секції аудіювання. Вона виглядала таким чином:

toefl listening structure

*З 1 серпня 2019 року відбулися деякі зміни в структурі тесту TOEFL.

Є 2 або 3 комбінації матеріалів для прослуховування. Вони складаються або з однієї бесіди та двох лекцій (long set), або з однієї бесіди та однієї лекції (short set). Щонайбільше можна отримати для прослуховування чотири лекції та три бесіди.

Long set включає 17 питань. Дається 10 хвилин на те, щоби на них відповісти. Short set складається з 11 питань і, відповідно, дається 6,5 хвилин для їхнього вирішення. Зауважте, що таймер не працює, коли ви слухаєте. Це означає, що є приблизно 35 секунд, щоби відповісти на кожне питання, тобто стільки ж, як і в старому тесті.

Загалом, тепер знадобиться від 41 до 57, а не 60–90 хвилин, щоби виконати завдання аудіювання. Якщо на тестування відведено 57 хвилин, значить, у цій секції міститься “експериментальне прослуховування”, яке не оцінюється.

Типи запитань та деякі підказки

Вам вдасться добре заздалегідь підготувати своїх учнів до ефективного прослуховування, розібравшись у 8 видах запитань, із якими вони матимуть справу в секції прослуховування. Важливо також попрактикуватися, як їх розпізнати та як на них відповідати з прикладами.

toefl listening questions types

Дізнатися більше про різні типи запитань із прикладами можна тут, а також деякі лайфхаки з TOEFL Listening – перейшовши за посиланням.

Використовуйте силу прогнозування

Відомо, що TOEFL iBT проводиться за допомогою комп’ютерного програмного забезпечення. Тест містить численні слайди та зображення, які дають студенту додатковий час для планування та прогнозування деякого словникового запасу з теми.

Під час прослуховування кандидатам часто показують зображення, пов’язане з темою. Знаючи тему та дивлячись зображення, наприклад, Food, кандидати знатимуть, що в лекції професора мова йтиме про різні види їжі. Прогнозування словникового запасу дає низку переваг, оскільки кандидат знає напевно, про що може йти мова в аудіюванні, зокрема, про eating habits чи nutrition тощо.

Конспектування

Успішні кандидати вміють гарно конспектувати. Як тільки на екрані з’являються завдання, варто почати занотовувати. Викладачу слід навчити студентів, як створювати ефективні нотатки й організовувати інформацію в такий спосіб, щоби вони могли її зрозуміти та посилатися на неї надалі. Нижче наведено десять стратегій, які можуть допомогти ефективно нотувати на іспиті TOEFL.

toefl listening taking notes

Якщо ви хочете дізнатися більше про викладання секції прослуховування в TOEFL, ось ще кілька ресурсів:

— The TOEFL iBT® Test: Improving Your Listening Skills Advice for Listening

— TOEFL Listening Mock Tests

— Free TOEFL Note Taking Strategies VIDEO