Платиновий партнер Cambridge Assessment English

Ліцензія UA007

Ярославів Вал, 13/2-б
  Золоті Ворота
info@grade.ua
confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

callback-phone-icon

Зворотній дзвінок

  • Ім'я та прізвище
  • Телефон

Даю згоду на обробку моїх персональних даних з метою визначення рівня англійської мови та надання інших освітніх послуг

confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

Що таке Delta Module 2 і як його складають

Что такое Delta Module 2 и как его сдают

Викладачі англійської, які відчувають бажання допомагати іншим, готовність стати наставниками та тьюторами, обирають Delta. Цю кваліфікацію можна отримати, пройшовши всі три модулі в будь-якому порядку, і сьогодні ми пропонуємо поближче придивитися до Delta Module 2.

З чого складається Delta Module 2

Отже, Delta Module 2 – це модуль, орієнтований на розвиток практичних навичок – він так і зветься, Developing Professional Practice. Так само, як і CELTA, він складається з інпутів* та уроків, які супроводжуються великою кількістю письмових завдань. Усього потрібно буде викласти від 6 до 8 занять, залежно від організації курсу. З них:

  • Мінімум одне (максимум три) будуть так звані Diagnostic lessons – це уроки, до яких потрібно буде написати план та надати матеріали, а також провести самі заняття за присутності тренера. Після цього тренер дає усний та письмовий зворотній зв’язок, але така практика формально не оцінюється – це означає, що оцінка за неї ніяк не вплине на загальну оцінку курсу. Ці уроки проводяться на самому початку курсу, їхня мета – визначити, який рівень на даний момент у кандидата та над чим йому потрібно працювати.
  • 4 уроки LSA (Language and Skills Integrated Assignments). Це з урахуванням письмової роботи-дослідження певного аспекту мови в деталях на 2000–2500 слів (це може бути, наприклад, Helping higher level learners read newspaper articles, Helping lower level learners understand and use verb + noun collocations, Helping higher level learners write cover emails тощо). Після цього кандидату необхідно підготувати детальний план заняття, а надалі провести його за присутності тренера. Тренер потім надає усний та письмовий зворотній зв’язок. Кожне заняття буде враховане в портфоліо робіт та впливатиме на оцінку. До того ж, найважливішим є останнє, четверте LSA, яке проводиться за присутності External Assessor – тренера, запрошеного з іншого центру, щоб оцінити успішність кандидата.
  • Одне заняття Experimental Practice, у якому кандидату необхідно буде дослідити один із підходів або методів викладання. Це може бути навчання за методикою task-based learning, dogme, граматико-перекладний або будь-який інший метод. Кандидату також необхідно буде спланувати та викласти урок, але це заняття тренер не спостерігає і формальну оцінку не дає.

Як і на курсі CELTA, кандидати отримують велику кількість інпуту, тобто, будуть підготовлені до власних LSA. Окрім того, у процесі написання дослідження, а також підготовки до занять у кандидатів зазвичай є мінімум дві консультації з тренерами, коли учасники отримують можливість обговорити власні ідеї та отримати зворотній зв’язок.

Что такое Delta Module 2 и как его сдают

Як проходить Delta Module 2

Є кілька форматів курсу Delta Module 2. Давайте розглянемо найпопулярніші?

Face-to-face Delta Module 2 full-time

Це курс у форматі фултайм, що передбачає навчання щодня орієнтовно з 9 ранку до 7 вечора (звісно ж, із перервами). Вважається, що під час проходження такого курсу кандидати більше нічим не займаються. Зазвичай у першій половині дня проходять інпути, які  тривають приблизно 4 години. Крім того, у кандидатів запланований час на індивідуальні консультації з тренерами,  зворотній зв’язок щодо проведених занять або підготовку до них. З 17 до 19 кандидати викладають або дивляться заняття своїх одногрупників (це можливо лише під час проведення diagnostic lessons або занять із Professional Development Assignment).

Перевага такого варіанту розкладу в тому, що за 6 тижнів (а зазвичай курс саме стільки і триває) кандидати проходять все-все-все, тобто «зробили й забули». Але дехто стверджує, що такий курс занадто інтенсивний, і вони не встигають «перетравлювати» всю інформацію, яка їм подається за цей час. Окрім того, дослідження аспектів мови потрібно писати, а заняття потрібно планувати – зазвичай кандидати це роблять вночі, на вихідних, на підвіконнях між інпутами, загалом, у будь-яку вільну хвилинку – і дуже втомлюються.

Курси в такому форматі пропонуються багатьма школами. В Україні це International Language Centre та International House. Є ще школи в ближньому закордоні, на кшталт International House Izmir, International House Wroclaw, ITI Istanbul тощо – це перелік шкіл, у яких працювали та проходили Delta деякі з наших вчителів та знайомих.

Online/blended Delta Module 2

Цей формат був вигаданий для тих, хто не може дозволити собі взяти відпустку на 6–8 тижнів, щоби проходити курс у форматі фултайм. В Delta online весь інпут проходить онлайн, тобто кандидат отримує всю інформацію на самостійне навчання через відеолекції, рекомендовані книги, а також різноманітні онлайн завдання та тести. Водночас учасники повинні виконати всі ті ж види письмових робіт, що й на курсі фултайм.

Під час підготовки дослідження аспектів мови кандидат також має час на індивідуальну консультацію з тренером, проте ця консультація проходить через спеціальну платформу або в переписці в email – зазвичай спілкування Скайпом або за допомогою інших додатків не передбачене. Усі заняття, потрібні для проходження курсу (Diagnostic lessons і LSAs), кандидат викладає там, де він працює. Йому призначається Local tutor, який приходить на заняття, щоби подивитися та оцінити їх. Від нього учасник також має можливість отримати консультацію. Часто це так само відбувається через спеціальну платформу, але якщо Local tutor працює на ту ж школу або перебуває недалеко від кандидата, іноді можливі зустрічі face-to-face для консультацій або зворотного зв’язку щодо проведених занять.

Переваги такого курсу очевидні: кандидату немає необхідності відриватися від роботи на 6–8 тижнів: курс проходиться без відриву від неї, хоча й у довший термін. Водночас кандидат отримує таку саму підтримку, що й на курсі face-to-face, але це буде зроблено онлайн. На жаль, формат онлайн зручний далеко не для кожного, тому багато хто з кандидатів уникають цього. Також потрібно мати гарну самоорганізацію, щоби встигати виконувати всі завдання в призначені терміни. Крім того, Local Tutors на курсах Delta online не завжди досить досвідчені для того, щоби підказати найоптимальніші ідеї для занять. На курсах Face-to-face тренери є сертифікованими Delta Module 2 тренерами та викладають інпути, консультують і щодо Background Essays, і щодо уроків, і, звісно ж, через них проходить набагато більше кандидатів (щонайменше 10 осіб за 1 курс). А Local Tutors забезпечують підтримку лише з Lesson Planning і Teaching, і лише обмеженій кількості кандидатів (зазвичай 1–4 на рік), а отже, мають менше досвіду.

У такому форматі курси проводять такі школи:

Bell School of English

The Distance Delta

ITI Istanbul

NILE