Історія з життя CELTA — сповідь вчителя

celta

Хочете стати вчителем? 

“Сертифікат CELTA буде висланий вам наступного тижня. Чи не могли б Ви підтвердити адресу?”

Не дивлячись на те, що я витратив 4 тижні, щоб так уважно вивчити все, що я міг почути за останні 30 років, мені все одно довелося поставити це питання: “Кейт, це означає, що я здав? Я маю на увазі, чи означає це …?” Я замовк, коли вона кивнула: “Так, ти пройшов.”

Щоб зрозуміти, наскільки це важливо, потрібно розповідати з самого початку. У мене вже було кілька кар’єр. Я був директором великого міжнародного бізнесу та останні вісім років, незважаючи на диплом з математики, займався написанням романів.

Викладання англійської мови в Києві — було наступним пунктом в моїх планах. 

Якщо ви це читаєте, то напевно задумуєтеся про курс CELTA, і у вас точно є багато запитань. Я був таким самим 6 тижнів тому, і мені було складно отримати всі відповіді. Спробую відповісти на найпоширеніші з них. 

Типовий студент — який він?

Напевно типового учня немає, але хто б він не був, це не я. Я ніколи не викладав англійську, є лише лекційний досвід, і те, що я носій мови. Я думав, що це моя перевага, адже мені не потрібно думати, який час використовувати, як його утворювати чи як формувати порядок слів у реченні. Але, як виявилось, у мене немає структурного розуміння моєї мови. 

Пізніше я зіткнувся ще з однією проблемою. Оцінка мого рівня англійської — це одна справа, але як визначити, які слова чи фрази будуть важкими для початкового чи середнього рівня.  Я працював, концентрувався, слухав і вчився стільки, скільки себе пам’ятаю. Як ви, можливо, здогадалися, цього я не очікував, коли записувався на курс. І такими були емоції всіх вісімнадцяти стажистів-викладачів курсу.

Що б ви не вирішили, знайте, ви не зможете працювати над ще чимось окрім курсу. Ви або спите, або вчитеся. І будьте певні, ви інколи навіть забуватимете поїсти.

Чому саме Grade?

У них хороша репутація, але найкраще це те, що вони пропонують онлайн курс. 

Також згодом я зрозумів те, що потрібна реально потужна мотивація, аби пройти інтенсивний курс CELTA.

Чи були якісь проблеми з онлайн форматом?

Це було не так легко, як Zoom вечірки з людьми, яких ти знаєш. Мені було важко оцінити реакції та емоції студентів. З іншої сторони, мені подобалося економити час на поїздках і прасувати тільки сорочку. 

Скільки годин в день займало навчання?

Не думаю, що я був винятком, але до середини першого тижня я заводив будильник на 5 годину ранку і працював до 9 вечора. Мені доводилося прокидатися раніше, тому що була 2-годинна різниця у часі. Якщо заняття починалося о 9:30, то у мене — о 7:30, і я завжди мав багато роботи до початку заняття.

Вам сподобалося?

Напевно це питання ставлять всі. Правда в тому, що я не знаю. Я ніколи так не втомлювався. Інколи я був розгублений і мені доводилося витрачати дуже багато часу, працюючи над проблемами, щоб знайти рішення, які я повинен був використати на практиці. Так, ви правильно прочитали, на практиці. Вісім разів на чотири тижні дев’ять українських студентів підключатися до Zoom, щоб я і мої колеги-стажери викладали англійську. 

Запитувати “тобі сподобалося”, це ніби ти запитувати у кращого спортсмена, чи сподобалося йому тренування? Правда в тому, що, як і у випадку з ним, мета виправдовує засоби. Зараз я кваліфікований CELTA викладач з англійської мови як іноземної, і це робить кожну хвилину життя гідною. Разом з моїми колегами-стажистами ми стали справжньою командою, яка підтримувала один одного протягом всього курсу. 

 Це було того варте? 

Абсолютно. Це одне з моїх найбільших досягнень, що вимагає енергії, зосередженості, цілеспрямованості й витривалості. Це найважча річ, яку я робив протягом дуже, дуже довгого часу, працюючи кожну хвилину кожного дня над цілим рядом завдань, які вели мене далеко за межі моєї зони комфорту…

Також нагадаємо, що зараз відкрита реєстрація на курс CELTA Part-time, CELTA 100% online. Приєднуйтеся та отримайте найбажанішу викладацьку кваліфікацію в світі!