Платиновий партнер Cambridge Assessment English

Ліцензія UA007

Ярославів Вал, 13/2-б
  Золоті Ворота
info@grade.ua
confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

callback-phone-icon

Зворотній дзвінок

 • Ім'я та прізвище
 • Телефон

Даю згоду на обробку моїх персональних даних з метою визначення рівня англійської мови та надання інших освітніх послуг

confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

 1. Головна
 2. Новини
 3. 10 новацій вступної кампанії-2019

5.09.2018

10 новацій вступної кампанії-2019

МОН представило для обговорення новий проект, за яким абітурієнти будуть вступати до навчальних закладів у 2019 році. Основні зміни, які стосуватимуться цього процесу в 2019 році, такі:

 • Вступати можна буде за сертифікатами 2018 та 2019 років. Підходитимуть і сертифікати 2017 року, крім оцінок за тестування ЗНО з англійської, французької, німецької або іспанської – ці предмети для вступу необхідно буде перескладати.
 • Термін вступної кампанії скоротиться на три дні: можливість реєструвати електронні кабінети почнеться за 9 днів до подачі заяв (1 липня), прийом документів буде тривати з 10 до 22 липня 2019. Втім, можливість реєстрації електронних кабінетів триватиме до 30 серпня – для тих, хто буде вступати на заочну форму на контракт.
 • Для уникнення корупції, творчі конкурси перенесуть на період до сесії ЗНО, з 16 березня до 15 травня. Для контрактних місць передбачена друга сесія конкурсів: з 1 до 22 липня 2019 року.
 • Запрацює механізм зарахування першочергово тих, хто вступає на «Освіту/Педагогіку» та «Охорону здоров’я» і підписуватиме договір на відпрацювання не менше 3 років у селі або селищі міського типу.
 • Розшириться перелік спеціальностей з високою соціальною відповідальністю, для яких буде встановлений мінімальний пороговий бал 150. У 2019 році він доповниться спеціальностями «Право», «Міжнародні відносини» та «Публічне управління й адміністрування» для першого та другого конкурсних предметів, а також «Фармація, промислова фармація» для другого та третього конкурсних предметів.
 • Для деяких спеціальностей змінять та розширять переліки предметів на вибір у якості третього конкурсного. Загалом, більше застосувань отримають сертифікати ЗНО з фізики та математики.
 • МОН планує розширити пільги не лише для учасників АТО/ООС, але і для всіх вступників цієї ж категорії.
 • Для вступу на магістратуру збільшиться перелік спеціальностей, яким необхідно буде складати єдиний вступний іспит з іноземної мови за технологією ЗНО. Перелік доповнять галузі та спеціальності: «Управління й адміністрування», «Публічне управління й адміністрування», «Інформаційні технології», «Соціальні та поведінкові науки», «Богослов’я», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», «Музеєзнавство та пам’яткознавство».
 • Вперше запрацює вступ на молодшого бакалавра за двома сертифікатами ЗНО, але лише на небюджетні конкурсні позиції, щоб захистити бюджетні місця на молодшого спеціаліста, на якого у 2019 набір триватиме востаннє.
 • Для вступу з молодшого спеціаліста на бакалавра за спеціальністю «Економіка» та спеціальностями галузі «Управління й адміністрування» необхідно буде подавати сертифікат ЗНО з української мови та літератури. А вступаючи на базі молодшого спеціаліста на бакалавра чи магістра медичних напрямів, знадобиться сертифікат Ліцензованого інтегрованого іспиту Крок М.

Поки що проект доступний до обговорення з громадськістю – до 19 вересня 2018 року. Ще можна надсилати власні пропозиції та побажання на kernychna@mon.gov.ua.

Rate this post
Вероніка Громогласова - photo

Вероніка Громогласова

Контент-менеджер

Корисні фрази для Speaking на іспитах з англійської