Платиновий партнер Cambridge Assessment English

Ліцензія UA007

Ярославів Вал, 13/2-б
  Золоті Ворота
info@grade.ua
confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

callback-phone-icon

Зворотній дзвінок

 • Ім'я та прізвище
 • Телефон

Даю згоду на обробку моїх персональних даних з метою визначення рівня англійської мови та надання інших освітніх послуг

confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

19.11
2018

10 найпоширеніших граматичних помилок на іспиті IELTS та як їх уникати

Eye icon Spinner
10 распространенных грамматических ошибок в IELTS и как их избегать

Іспит IELTS має чотири модулі — слухання (listening), читання (reading), писання (writing) та говоріння (speaking). 25% вашої оцінки за секцію Writing залежать від того, наскільки коректно ви пишете слова і як часто припускаєтеся граматичних помилок. Для того, щоб скласти письмову частину на оцінку 6 балів, ви можете писати слова з помилками, якщо це не заважає загальному розумінню написаного. Та якщо ви хочете отримати понад 8 балів за цю частину іспиту, варто звернути особливу увагу на граматику та орфографію.

Крім того, орфографічні помилки, яких ви припускаєтеся у відповідях блоків Listening та Reading, також знижують ваш загальний бал. Тому зверніть особливу увагу на такі типові одруки чи граматичні помилки, які роблять під час складання іспиту IELTS найчастіше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як успішно скласти іспит IELTS: 10 порад для ідеального есе

Використання артиклю the:

Перед тим, як вирушати на іспит, пригадайте начебто завчені зі школи правила використання артиклю the — саме тут найчастіше помиляються студенти. Означений артикль вживають у випадках, коли йдеться про щось одиничне, єдине на певній території або ж єдине в світі. Його додають до власних назв держав чи територій, які складаються з штатів або ж островів (the USA, the Maldives), до числівників, до прикметників, що мають ступінь порівняння тощо.

Також його вживають перед іменниками, які описують загальні речі:  the motorbike is the most common form of transport in Asia, а також перед абстрактними іменниками, що характеризують конкретну ситуацію чи процес: the improvement in living standards.

Натомість, не варто вживати артикль the під час утворення множинної форми іменника (dogs don’t like cats), а також перед назвою держави, не поділеної на штати (Ireland, China, Vietnam)

Злічувальні та незлічувальні іменники

Деякі іменники англійської мови не можна порахувати, тому вони мають лише однину. Під час складання іспиту IELTS виникають проблеми з такими словами — студенти утворюють від них множину, чого робити не можна ні в якому разі:

 • Advice — порада
 • Advertising — реклама
 • Food — їжа
 • Information — інформація
 • Knowledge — знання
 • Education — освіта
 • Money — гроші

Коректне вживання іменника й форми дієслова в реченні

Іменник та дієслово в реченні повинні узгоджуватися. Якщо ви використовуєте іменник множини, то дієслово також повинне бути у формі множини, і навпаки.

–ing чи to + інфінітив дієслова

Дуже важливо коректно будувати дієслівні речення. Отже, to +інфінітив ми використовуємо після таких слів: learn how, would like, want, seem, refuse, promise, prepare, offer, learn, hope, help, deserve, decide, afford, ask. Приміром: Іt is important to learn how to speak English.

Натомість дієслівну форму з закінченням -ing використовуємо після дієслів suggest, recommend, practice, mind, keep, involve, imagine, give up, finish, enjoy, deny, consider, carry on, avoid. Приміром: You should avoid drinking coffee after 6 pm.

Використання неозначених артиклів у реченнях

Не забувайте ставити неозначені артиклі a/an у реченнях, де перед іменником однини йде прикметник. Приміром: a massive improvement, a steady increase, an overall majority. Виняток становлять такі словосполучення, як quite a few people, to a certain extent/degree.

Використання коми

Під час складання письмової частини IELTS вам неодмінно доведеться вживати у своїх есе та параграфах вставні слова, завдяки яким текст набуває зв’язності та стає більш індивідуальним. Приміром, as on the one hand, on the other hand, however, for example, nevertheless, firstly, secondly, in conclusion, in summary.  Їх потрібно виділяти комами, і на початку, і в середині речення.

Використання часів

Система часів дієслова в англійській мові не така складна, як здається. Перед складанням іспиту IELTS впевніться, що пам’ятаєте, у яких випадках вживати той чи інший час:

 • Present simple — коли йдеться про універсальну правду, незаперечний факт, звички.
 • Present continuous — коли дія відбувається в поточний момент, в поточний період часу, або коли йдеться про заплановану майбутню подію.
 • Present Perfect —  коли дія відбувалася в невизначений період минулого або почалася в минулому і триває дотепер.
 • Present Perfect Continuous — показує тривалість того, що трапилося в минулому і продовжується до цих пір, або ж вживається, коли йдеться про нещодавно здійснену тривалу дію.
 • Past Simple — коли йдеться про дію, яка почалася в минулому і закінчилася в минулому.
 • Past Continuous — коли йдеться про дію, яка відбувалася в минулому, коли сталася ще одна дія, або про дію, що тривала в певний період часу минулого.
 • Past Perfect — коли йдеться про дію, що була завершена перед іншою дією в минулому.
 • Past Perfect Continuous — вживається на позначення тривалої активності, що мала місце перед іншою дією в минулому.
 • Future Simple — коли йдеться про заплановане або прогнозоване майбутнє або ж про бажання щось зробити.
 • Future Continuous — коли йдеться про дію, що триватиме протягом певного проміжку часу в майбутньому.
 • Future Perfect — коли йдеться про дію, що буде завершена до іншої дії в майбутньому.
 • Future Perfect Continuous — коли йдеться про тривалу дію, що буде завершена до іншої дії в майбутньому.

Прийменники після прикметників та іменників

Часто студенти плутають прийменники, які вживаються після іменників і прикметників і утворюють із ними сталі сполучення. Наприклад:

 • Bad at (something)
 • Good at (something)
 • Surprised at (something)
 • Pleased about (something)

Використання апострофа

Пропущений або некоректно вжитий апостроф може знизити ваш бал за IELTS. Пам’ятайте, що апостроф у англійській мові вживається у випадках скорочення слів (однак не в академічному письмі) або щоб показати належність (приміром, John’s book). Та апостроф у присвійних займенниках буде грубою помилкою: The dog has broken its.

Загальні орфографічні помилки

Студенти, що складають іспит IELTS, найчастіше пишуть неправильно такі слова, як accommodation, advertisement, business, commercial, country, environment, Wednesday, February тощо, пропускаючи подвоєння літер чи голосні. Тому завжди краще перевірити себе ще раз у тих словах, які здаються складними для запам’ятовування.

Уважність, зосередженість і підготовка — це гарантія високих результатів. Тож якщо відчуваєте, що потрібно підготуватися з професіоналами, записуйтеся на курс. Наші викладачі подбають, щоб ви отримали найцінніші інсайти та потрібні знання для здачі IELTS.

Rate this post