Платиновий партнер Cambridge Assessment English

Ліцензія UA007

Ярославів Вал, 13/2-б
  Золоті Ворота
info@grade.ua
confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

callback-phone-icon

Зворотній дзвінок

  • Ім'я та прізвище
  • Телефон

Даю згоду на обробку моїх персональних даних з метою визначення рівня англійської мови та надання інших освітніх послуг

confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

19.09
2018

15 виразів, без яких не зможуть жити ваші англомовні колеги (а тепер і ви)

Eye icon Spinner

Якщо ви починаєте працювати в міжнародній компанії або ж переїхали працювати за кордон, варто бути готовими до того, що навіть просунутого рівня англійської може не вистачити. Одного разу під час ділової зустрічі або ж презентації на вас неодмінно звалиться велика кількість незрозумілих ідіом або слів, які ви знаєте в геть іншому контексті. А в електронну пошту вам писатимуть незрозумілі абревіатури, які часто позначають термінові до виконання завдання.

Ділова англійська має безліч специфічної лексики, яку треба знати, аби розуміти значення того, що говорять ваші колеги та керівник. Зверніть увагу на нашу добірку і будьте певні — ці слова та ідіоми дуже скоро вам знадобляться.

To bite off more than one can chew

Взяти на себе понаднормову відповідальність, переоцінити власні можливості. Наприклад, John is stressed. I think he’s bitten off more than he can chew.  — Джон знервований. Думаю, він переоцінив власні можливості.

To figure sth out

Розв’язати, вирішити, знайти рішення. Наприклад, I don’t understand this problem. Maybe you can figure it out. — Я не розумію цю проблему. Можливо, ти можеш знайти рішення.

To fill in for somebody

Замінювати когось, виконувати роботу замість когось. Наприклад, While I was on vacation, Mary filled in for me. — Мері виконувала мою роботу, поки я був у відпустці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вчити англійську за допомогою Spotify: 7 тематичних подкастів

To be in the black

Вести успішний і прибутковий бізнес. Наприклад, This year business was great! We’ve been in the black all year. —  Цього року наші справи йдуть вгору! Ми постійно “в плюсі”.

To be in the red

Втрачати гроші, вести збитковий бізнес. Наприклад, We‘ve been in the red  for the past three months. — Ми не отримували прибуток протягом трьох останніх місяців.

To sleep on it

Обдумати рішення, взяти час на роздуми. Наприклад, That sounds like a good idea. Let me sleep on it. — Ця ідея здається дуже хорошою. Дайте мені ретельно її обдумати.

Let’s get the ball rolling on

Заклик до початку роботи над чимось. Наприклад, Let’s get the ball rolling on this new project. — Давайте розпочнемо цей новий проект.

To put one on the map

Зробити когось відомим. Наприклад, This new product will put us on the map. — Цей новий продукт зробить нас знаменитими.

Savvy

Кмітлива, тямуща людина. Наприклад, We hired Tom because he is computer savvy. — Ми найняли Тома, тому що він тямить у комп’ютерах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вибрати і де шукати цитати відомих людей для ділових презентацій

To play hardball

Вирішувати проблеми брутально, грати не за правилами. Наприклад, If our competitors won’t comply, we are going to have to play hardball. — Якщо наші конкуренти не будуть дотримуватися умов, нам доведеться вжити жорстких заходів.

A power lunch

Робочий обід. Наприклад, Today our boss and our finance department went out for a power lunch. — Сьогодні наш керівник та працівники фінансового департаменту зустрілися за діловим обідом.

The bottom line

Суть, кінцевий результат. Наприклад, We worked hard on our sales pitch but the bottom line is that we didn’t make the sale. — Ми наполегливо працювали над нашими продажами, але зрештою так і не продали потрібну кількість товару.

To tweak

Внести остаточні правки. Наприклад, I just have to tweak my report a little bit and then it will be finished. — Мені потрібно внести фінальні правки до мого звіту, і тоді він буде готовий.

Flying by the seat of your pants

Робити складну роботу інтуїтивно, без спеціальних умінь та навичок; робити щось нашвидкуруч, неякісно, не заглиблюючись. Наприклад, Tom’s presentations are bad. He is always flying by the seat of his pants. — Презентації Тома погані. Він завжди робить усе нашвидкуруч.

Number crunching

Людина, що відповідає за фінансові розрахунки, фінансовий аналітик. Наприклад, I am going to go back to my office and crunch some numbers. — Я збираюся повернутися до мого офісу і зробити певні розрахунки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 порад, щоб успішно проводити робочі зустрічі англійською

В робочій атмосфері постійного стресу та поспіху економія часу — дуже важливий аспект. Тому в бізнес-англійській існує низка скорочень, які визнають і використовують у компаніях по всьому світові. Якщо ви плануєте працювати в міжнародній фірмі і не хочете здатися новачком та потрапити в незручне становище через незнання абревіатур, зверніть увагу на сім найпоширеніших скорочень.

ASAP — as soon as possible

Якомога швидше, терміново. Таку абревіатуру ви неодмінно побачите в робочій пошті — листи з терміновими питаннями зазвичай позначають саме так.

RSVP — répondez s’il vous plaît

Абревіатура французького походження, що означає, дайте відповідь, будь ласка.

ATTN — attention

Увага! Цю абревіатуру можна зустріти у факсових повідомленнях. Приміром, ATTN: Joe Smith означатиме, що цей факс надіслано для Джо Сміта і йому треба звернути на нього увагу.

CEO — Chief Executive Officer

Головний виконавчий директор компанії. Наприклад, I am founder and chief executive officer of this company. — Я є засновником та головним виконавчим директором цієї компанії.

N/A — not applicable

Не застосовується. Таким чином можна відповідати на питання, дані для відповіді на які відсутні. Приміром, One country provided the answer “N/A”  — Одна з країна вказала, що потрібні дані відсутні.

PR department — public relations department

Відділ зв’язків з громадськістю, піар-відділ. Наприклад, She still works on PR. — Вона займається зв’язками з громадськістю.

Щоб дізнатися більше про те, як використовувати ці вирази, слова і абревіатури, обов’язково перегляньте ці короткі ролики, у яких автор детально зупиняється на прикладах вживання та комунікативних ситуаціях ,що можуть виникнути на робочому місці.

Якщо ви хочете за 2 місяці відчутно підтягти свою бізнес-англійську та відчувати себе в робочому середовищі, як риба в воді, реєструйтеся на курси. Поспішайте, нові групи вже починають займатися 30 жовтня.

Rate this post
Вероніка Громогласова - photo

Вероніка Громогласова

Контент-менеджер

ТОП-10 YouTube каналів про подорожі англійською