5 корисних ресурсів для вивчення медичної англійської

13.09.2018

Где учить медицискую лексику английский язык

Вивчення вузькоспеціалізованої лексики — завжди виклик та зусилля, навіть якщо ви занурюєтеся в термінологію певної галузі рідною мовою.

Медична лексика — це немов ще одна іноземна мова, а якщо ви вчитеся чи працюєте в сфері охорони здоров’я за кордоном і маєте потребу говорити англійською, завдання ускладнюється. Навряд вам часто випадає нагода детально обговорити хвороби шлунку чи процес рентгенографії за ранковою кавою — побутове спілкування не допоможе практикувати специфічну лексику.

І справа не лише в тім, що потрібно запам’ятовувати та вміти оперувати довжелезними термінами, які майже неможливо вивчити з першого разу.  Спілкування з пацієнтами — це ще один важливий аспект медичної англійської, який варто опанувати. Адже в тому, що стосується здоров’я людини, ціна помилки чи непорозуміння занадто велика.

Звісно, у престижних закордонних вишах медичну англійську викладають як окремий предмет. Однак варто почати з більш доступного способу — в інтернеті є низка ресурсів з практичними порадами та вправами, які допоможуть швидко та назавжди вивчити базові поняття та конструкції медичної англійської.

Тож якщо ви  лікар, медсестра чи медбрат, студент-медик, менеджер медустанови, фармацевт, тобто працюєте у сфері охорони здоров’я, зверніть увагу на добірку ресурсів для ефективного вивчення медичної англійської.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 порад, щоб успішно проводити робочі зустрічі англійською

Онлайн-уроки — чудовий спосіб тренувати свою медичну англійську у будь-який зручний для вас час. На цих ресурсах ви знайдете багато корисних тестів та вправ на знання медичної лексики, приклади їхнього використання, а також базові поради щодо вивчення  цього специфічного шару мови.

Englishmed

На цьому спеціалізованому сайті, орієнтованому на працівників сфери охорони здоров’я, можна вчити як загальну медичну англійську, так і шукати лінгвістичні вправи для конкретних професій — приміром, для лікарів, фармацевтів чи медсестер. Окрім тематичних текстів та граматичних і словникових завдань, на ресурсі є також корисні діалоги і комунікативні ситуації з вживаними у світі медицини ідіомами та словосполученнями.

English Health Train

Це безкоштовний онлайн-курс для студентів, що поглиблено вивчають медичну англійську, а також для лікарів та медсестер, які навчаються або працюють у англомовній країні.

Сайт розроблений із використанням найкращих сучасних медичних словників і є одним із найбільш повних курсів, що знаходяться в вільному доступі. Програма пропонує від 240 до 320 навчальних годин, залежно від того, як швидко ви навчитеся. Вона поділена на п’ять модулів, які охоплюють різні аспекти медичної англійської мови, серед яких: медична кар’єра, як поговорити з пацієнтами та їхніми сім’ями, як говорити зі своїми колегами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-7 сайтів для спілкування з носіями мови

У кожному модулі є вправи на аудіювання, вимову, читання та вживання словника, а також практичне заняття, яке називається “робота над проектом”, яке моделює використання медичної англійської в реальному світі.

Спеціалізовані подкасти — ще один ефективний спосіб вивчати медичну англійську. Якщо ви втомилися від підручників та онлайн-уроків або відчуваєте, що не можете виділити на них достатньо часу, запишіть на гаджет кілька подкастів. Їх можна слухати у будь-якому місці — в громадському транспорті, під час прибирання оселі чи приготування обіду. Як правило, у подкастах можна знайти найновішу інформацію про медичну галузь — так ви завжди будете в курсі усіх інновацій. Прослуховування аудіозаписів також тренує вміння сприймати мову на слух і відповідно говорити.

Reading and Listening for Medical Workers

Тут ви знайдете подкасти та актуальні статті, що охоплюють різні теми в медицині. Приміром, ви дізнаєтеся, як бути лікарем у США, що варто знати про лікування епілепсії, чому сіль шкідлива для людського організму тощо.

Незважаючи на те, що епізоди подкасту не зосереджуються на анатомії чи науковій термінології, він буде корисним для тих, хто хоче мати базовий рівень медичної англійської.

Health Check by the BBC

Health Check — це щотижневий подкаст про хвороби та медицину в усьому світі. Подкаст найкраще підходить для студентів, які вже мають базові знання з медичної англійської та хочуть залишатися в курсі останніх новин у галузі.

Епізоди подкастів охоплюють ряд різних тем — спалахи захворювань в країнах, що розвиваються, небезпеки високого кров’яного тиску та способи поліпшення вашої імунної системи. Зверніть увагу, що епізоди доступні лише 30 днів від дати публікації, потім  BBC видаляє їх.

Medical Terminology Systems

Medical Terminology Systems – це спеціалізований подкаст для студентів медичних закладів, у якому можна послухати безліч корисної інформації про різні типи систем в організмі, а також про те, що як вони працюють, як взаємозв’язані та як наукова термінологія співвідноситься із базовою англійською.

Нагадаємо, що нещодавно ми писали про те, як вибрати і де шукати цитати відомих людей для ділових презентацій.