5 найбільш поширених стереотипів про вивчення англійської мови

3.09.2018

Стереотипы об английском языке

Якщо ви вирішили всерйоз узятися за вивчення англійської, то обов’язково почнете шукати поради, як прискорити цей процес чи зробити його ефективнішим. Інтернет рясніє порадами фахівців і тих, хто лише вважає себе компетентними. Однак часто ці рекомендації не лише не допомагають поглибити знання мови, а й гальмують процес вивчення. Зверніть увагу на найпоширеніші поради від псевдоекспертів, які можуть ввести вас в оману.

  • Англійську можна досконало вивчити, лише перебуваючи в англомовному середовищі.

Поза сумнівом, цей спосіб є ефективним. Однак не варто виправдовувати власні лінощі лише відсутністю можливості переїхати за кордон. Людині, що не має вдосталь мотивації та наполегливості, знання мови не звалиться на голову одразу після зміни мовного середовища.

А сучасний світ пропонує безліч можливостей для занурення в живу англійську, не виходячи з власного помешкання — у якій би точці світу воно не знаходилося. Ви можете спілкуватися з носіями, слухати англомовну музику та перекладати пісні, читати книги й навіть замовляти уроки з іноземними викладачами  — це все пропонує інтернет і часто зовсім безкоштовно. Головне — бажання.

Тобто, перед переїздом до англомовної країни необхідно мати базові знання мови і лише поглиблювати їх під час живого спілкування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-7 сайтів для спілкування з носіями мови

  • Перегляд фільмів та прослуховування музики — це лише пасивне вивчення мови.

Напружувати мозок потрібно не лише під час виконання граматичних вправ з англійської. Якщо ви думаєте,  що мультимедійні розваги на зразок перегляду англомовних відео чи прослуховування музики — це відпочинок, то ви помиляєтесь.

Звісно, пасивний перегляд кінострічки англійською допоможе налаштуватися на сприйняття мови на слух та розвинути так звану мовну інтуїцію. Проте лише робота з новою лексикою та розмовними формулюваннями дасть змогу надалі використовувати їх. Якщо сідаєте дивитися серіал англійською — не забудьте про блокнот і ретельно виписуйте всі нові слова та ідіоми. Вони обов’язково стануть у нагоді.

  • Регулярне відвідування мовних курсів — не обов’язкова умова для отримання бажаного рівня англійської.

Мабуть, у багатьох людей ще зі школи залишився стереотип про необов’язковість відвідування уроків. Однак якщо ви вирішили записатися на курси англійської, заплатили за це гроші і хочете отримати результат — про “шкільні” прогули не може бути й мови.

Навіть якщо перша хвиля ентузіазму минула, навіть якщо не встигаєте приготуватися до заняття належним чином — не пропускайте його. Програми мовних курсів часто є дуже інтенсивними і розраховані на регулярну присутність слухача. Надолужити може бути надто складно,  тож пам’ятайте – тепер ви працюєте не заради оцінок, а виключно для отримання знань.

  • Можна ігнорувати домашні завдання, займаючись із репетитором

Дехто думає, що достатньо проплатити індивідуальні уроки з найкращим викладачем — і англійська автоматично стане вашою другою рідною. Та просто відвідувати ці заняття не достатньо. Викладач лише дає базу знань і допомагає розібрати незрозумілий матеріал. А визначити, наскільки ви засвоїли ту чи іншу тему, можна лише під час самостійної роботи. До того ж, домашні завдання найчастіше формулюють саме так, щоб у вас виникали правильні питання до репетитора під час наступного заняття.

  • У вас немає часу на вивчення англійської мови

“Відмазка” щодо гіперзайнятості, яка заважає вивчати англійську — одна з найпоширеніших і одна з найбільш невиправданих. Питання не в тому, скільки ви маєте вільного часу, а в тому, наскільки чітко вмієте розставляти пріоритети. Якщо людина відчуває, що потребує нових знань, вона знайде на це час.

Спробуйте розписати свій день по годинах — так ви побачите, скільки часу витрачаєте на різні справи. Якісь із них, безумовно, є обов’язковими, однак чи варто витрачати по кілька годин на день на гортання стрічки в Facebook чи Instagram?

Існує безліч додатків для гаджета, пов’язаних із тайм-менеджментом. Вони допоможуть визначити, скільки годин на день ви проводите в соцмережах. Можливо, статистика вас шокує. І можливо, ви захочете виділити трохи більше часу на самовдосконалення й прочитаєте книгу. Або ж  нарешті візьметеся за англійську.

Нагадаємо, що нещодавно ми писали про 5 зручних і безкоштовних онлайн-словників англійської мови.