Платиновий партнер Cambridge Assessment English

Ліцензія UA007

Ярославів Вал, 13/2-б
  Золоті Ворота
info@grade.ua
confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

callback-phone-icon

Зворотній дзвінок

  • Ім'я та прізвище
  • Телефон

Даю згоду на обробку моїх персональних даних з метою визначення рівня англійської мови та надання інших освітніх послуг

confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

27.09
2018

6 наукових способів швидко вчити англійську

Eye icon Spinner

Сучасний світ набирає шалених швидкостей. Ми хочемо встигнути все, охопити максимум можливостей, які пропонує життя. Відповідно, намагаємось якомога швидше робити все — їсти, пересуватися, читати, писати повідомлення, говорити. Будь-яка затримка нервує, очікування виснажує, відсутність очевидних результатів роботи демотивує.

Та є речі, на які навіть за таких обставин постійного поспіху потрібно виділяти трохи більше часу. Приміром, процес вивчення мови непросто форсувати без втрати ефективності, оскільки для засвоєння конкретних мовних навичок треба час. Недарма мовні курси розраховані на певну кількість годин.

Звісно, в інтернеті та книгарнях можна знайти безліч тематичної літератури на зразок “Як вивчити англійську за 60 днів”, і ці поради мають право на життя. Однак є 6 технік вивчення мови, ефективність яких доведена науково, і які значно пришвидшать процес опанування англійської. Адже процесам вивчення мови присвячено безліч досліджень, і науковці напевне знають, як максимально використовувати можливості нашого мозку. Обирайте свою техніку та засікайте час — ви можете почати вчитися швидше просто зараз.

Слухати англійською

Ця техніка передбачає “пасивне”, несвідоме вивчення мови. Вам не потрібно сидіти  за столом з купою словників і ретельно вслухатися в те, що говорить спікер з навушників. Суть цього методу полягає в тому, щоб пускати якомога більше англійської в свій мозок. Можна виходити з дому і слухати якомога більше діалогів, подкастів, аудіокниг чи навіть музики англійською. Або залишитися вдома і дивитися англійське телебачення під час приготування обіду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вчити англійську за допомогою Spotify: 7 тематичних подкастів

Парадоксально, але навіть якщо ви не розумієте всі слова з аудіоматеріалу, який слухаєте, подальше навчання буде в рази ефективнішим. У машині, в громадському транспорті, під час обідньої перерви чи навіть у тренажерному залі — коли ми просто слухаємо мову і не намагаємося свідомо перекладати, то засвоюємо закономірності. Саме так вивчають свою першу мову діти, вони сприймають її на слух і більше не забувають. Особливо це стосується англомовних пісень, оскільки саме через музику можна опанувати ритм мови.

Шукати паралелі з іншими мовами

Одним із найскладніших етапів вивчення мови є опанування нових звуків, які не властиві вашій рідній мові. Однак науковці вважають, що всі люди володіють здатністю розрізняти “правильні” звуки, незалежно від того, в якій країні народилися і якою мовою говорять. Тож якщо ви відчуваєте, що якесь звукосполучення недоречне, помилкове — не вживайте його, покладайтесь на мовну інтуїцію.

Вивчати нові звуки окремо

Вчені довели, що вивчення мов не просто розвиває мозок людини, а й окремі навички тренують різні частини цієї надважливої частини нашого тіла. Ба більше, навіть вивчення окремих звуків. Наприклад, мозок людини по-різному реагує на звуки L і R.

Тож якщо ви хочете опанувати англійську швидше, зупиніться на звуках, які даються вам найскладніше, та приділіть увагу кожному з них. Тренуйте вимову та слухайте  носіїв мови — в інтернеті можна знайти масу відео-та аудіоматеріалів, присвячених окремим англійським звукам, які варто слухати на різних швидкостях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 сайтів для тренування навичок читання для початківців

Використовувати словесні асоціації

Намагаючись запам’ятати нове слово, спробуйте одразу проасоціювати його з якимось зображенням, явищем чи предметом або ж з іншим словом. Асоціативна техніка вивчення мови є дуже ефективною, оскільки ви не просто вчите слова, а запам’ятовуєте їх у зв’язку з іншими словами чи виразами. Зіграйте в асоціації з друзями — якщо вам складно пояснити словами, використовуйте мову жестів та рухів.

Пам’ятати закономірності, а не правила

Граматичні та орфографічні правила найчастіше не викликають цікавості в тих, хто вивчає мову. Якщо вам важко зрозуміти те чи інше правило, припиніть зубрити і гаяти час. Вчитайтеся в приклади до нього та спробуйте відшукати закономірності — таким чином ви зрозумієте граматику англійської мови набагато швидше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 додатків для Android для вивчення граматики

Вивчати сполучення слів, а не слова

В англійській мові є безліч слів, які змінюють своє значення у сполученні з іншими словами. Зверніть увагу, як змінюється значення базового дієслова to make / робити залежно від контексту:

make a suggestion — запропонувати

make an appointment — призначати зустріч

make sense — мати сенс

make a promise — пообіцяти

Тому завжди вивчайте нові слова не окремо, а у реченнях. Краще вивчити менше слів за одне заняття, однак більше їхніх значень. Сучасні словники подають безліч прикладів різного вживання того чи іншого слова, цим варто користуватися, а якщо ви хочете не тільки вивчити нову лексику, а й вдосконалити свої розмовні навички, тоді поспішайте зареєструватися на курс Communication Skills.

Rate this post
Вероніка Громогласова - photo

Вероніка Громогласова

Контент-менеджер

ТОП-10 YouTube каналів про подорожі англійською