7 порад, щоб успішно проводити робочі зустрічі англійською

29.08.2018

переговоры на английском

Є люди, які обожнюють ділові переговори, почуваються на робочих зустрічах “у своїй тарілці” та навіть не відчувають потреби якось по-особливому до них готуватися. А для когось краще відвідати дантиста чи одразу всіх лікарів, аніж виступити з промовою перед колегами чи переконати майбутнього ділового партнера у доцільності співпраці.

Аби робоча комунікація не перетворювалася на сцену з фільму жахів, варто ретельно готуватися  до нарад. І справа не лише в напрасованій сорочці та наявності написаної заздалегідь та завченої промови. Візьміть до уваги кілька простих порад — і одного разу папірець з промовою вам просто не знадобиться.

Робота з темою

Насамперед, попрацюйте з темою зустрічі. Не варто намагатися охопити все на світі й мати відповіді на всі питання, винесені на порядок денний наради. Достатньо зосередитись на питанні, яке особисто вас цікавить найбільше — так ви почуватиметеся впевнено ще до того, як займете своє місце в кабінеті.

Краще раніше

Прийдіть на зустріч за 5-10 хв до її початку. Випийте кави з колегами та поспілкуйтеся в неформальній атмосфері. Таким чином вам буде значно легше виступати перед ними на нараді і ставити питання.

Контроль тіла

Пам’ятайте про мову жестів — контролюйте ваше тіло, положення рук та ніг. Хаотичні рухи руками під час промови, приміром, можуть відлякати слухачів і видати хвилювання. Нехай осанка випромінює впевненість та відкритість — це буде додатковим плюсом і вас слухатимуть уважніше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 6 кліше в діловому листуванні та як їх уникнути

Спочатку думати, потім говорити

Звертайте увагу на формулювання, якими користуєтеся. Одну й ту саму інформацію можна подати по-різному, і від цього залежить, чи повірить вам аудиторія, чи вдасться її переконати та пояснити свої ідеї.

Ні негативу

Часто люди несвідомо починають речення із заперечення. Наприклад:

This might not be relevant, but… (Це може бути неефективним, але…)

I’m not sure this is right, but… (Я не впевнений, що це правильно, але…)

Таким чином ви зізнаєтеся аудиторії в своїх сумнівах. Чи повірить хтось у ідеї людини, яка сама собі не вірить? Навряд.

За позитив

Набагато ефективнішими будуть “позитивні” формулювання — не соромтеся бути переконливими. Уникайте пасивної мови та безособових зворотів, не соромтеся говорити від першої особи. Зауваження на зразок “Here’s my idea” (Це моя ідея) або “I recommend you do it” (Я раджу вам зробити це) зроблять вашу промову переконливою і налаштують слухачів на довірливий лад.

Чого уникати

Однак вставні слова та розмовні конструкції не завжди грають на руку оратору. Варто уникати слів, що послаблюють, применшують або обмежують значення того, що ви говорите. Це слова-паразити, зловживаючи якими, ви автоматично знижуєте рівень довіри до себе як до промовця:

  • Actually (Насправді)
  • Just (Просто)
  • Almost (Майже)
  • Kinda / Sorta (Свого роду)
  • Sorry (Перепрошую)
  • Maybe (Ймовірно)
  • I think / I feel (Я думаю/ Я відчуваю)

Перед тим, як вирушати на ділову зустріч, прочитайте промову вголос — так ви самі відчуєте слабкі місця і програшні формулювання в тексті. Також контролюйте темп мовлення та інтонацію — вас повинні зрозуміти саме так, як ви цього хочете. І пам’ятайте, що ваша точка зору та ваша робота — надзвичайно важливі і вартують того, щоб бути почутими.

Нагадаємо, що нещодавно ми писали про те, як відповідати на «незручні» запитання англійською.