Чого слід уникати під час вступної кампанії

8.06.2018

email

Іспити зовнішнього незалежного тестування добігають кінця, хоча абітурієнти та їх батьки, певне, ще не скоро опритомніють після незабутнього досвіду ЗНО з англійської. Тим не менш, вже з 2 по 25 липня 2018 року можна буде реєструвати електронні кабінети, а з 12 до 26 липня – залишати заяви на вступ до обраних вузів. І у цей час потрібно бути напоготові і робити усе правильно, щоб отримати саме той результат, що очікується.

МОН поділилося найпопулярнішими проблемами, які можуть сильно завадити абітурієнтам. А ми пропонуємо і вам ознайомитися із ними, щоб бути готовими заздалегідь.

У першу чергу, реєструватися слід лише на справжню електронну адресу, до того ж, не заборонену в Україні. Адже окрім вже відомих заборонених ресурсів на кшталт mail.ru, yandex.ru, а також їм подібним, заборонені також і їх «українські аналоги»: bk.ru, mail.ua та yandex.ua.

По-друге, якщо у абітурієнта не співпадають ПІБ або дата народження на сертифікаті ЗНО та шкільному атестаті, він просто не зможе зареєструватися у системі. Тому, якщо на якомусь із документів є помилка, слід подбати про це заздалегідь. Якщо проблема у атестаті – то звернутись до школи, яка його видавала, а якщо у сертифікаті ЗНО – то до регіонального центру оцінювання якості освіти.

Третє – не слід кидатися реєструватися одразу ж після початку вступної кампанії, оскільки багато хто робить так же. Але це не так страшно, як відкласти цю процедуру до останніх днів, коли сервери потерпають від надмірних навантажень через велику кількість одночасних спроб реєстрації, у результаті чого можуть виникати технічні ускладнення. Краще почати реєстрацію через кілька днів після старту вступної кампанії.

Ще одна популярна проблема – спроба завантаження фото або копій документів у неправильному форматі або занадто великого розміру. Система приймає лише формати JPG (JPEG, PNG) та документи розміром до 1 Мб. Досить часто виникає проблема при неправильному проставленні пріоритету вузам. Цю процедуру слід виконувати вдумливо та ретельно, оскільки після відправлення заяви нічого змінити вже не вдасться. У 2018 році на бюджетні місця можна подати максимально 7 заяв, і не більш ніж на 4 спеціальності. Для контрактних місць це число заяв не обмежене.

Ще одна розповсюджена помилка стосується тих абітурієнтів, у котрих є пільги: їм не потрібно реєструвати електронний кабінет, оскільки вони повинні надавати свої документи безпосередньо до приймальних комісій вузів у паперовому вигляді.

Ще одні труднощі можуть чекати на тих, хто вступає за «сільським фактором» – потрібно перевірити, чи відповідає довідка про проживання у сільській місцевості заданому формату. Скористатися цим фактором можуть лише особи, що закінчили сільську школу у тому ж році, у якому вступають, і котрі до цього жили у селі не менше 2 років (що підтверджує відповідна довідка). Цей фактор стосується лише сіл, але не селищ міського типу.