Платиновий партнер Cambridge Assessment English

Ліцензія UA007

Ярославів Вал, 13/2-б
  Золоті Ворота
info@grade.ua
confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

callback-phone-icon

Зворотній дзвінок

  • Ім'я та прізвище
  • Телефон

Даю згоду на обробку моїх персональних даних з метою визначення рівня англійської мови та надання інших освітніх послуг

confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

  1. Головна
  2. Новини
  3. На що слід зважати при переїзді до Австралії

18.05.2018

На що слід зважати при переїзді до Австралії

Деякі країни пропонують зручні умови для еміграції, туризму та навчання. Наприклад, отримання вищої освіти у Австралії досить доступне, проте, скоріш за все, вам знадобиться сертифікат IELTS. А ми сьогодні розкажемо, що ще слід враховувати, якщо ви зібралися якийсь час пожити там.

У першу чергу, звісно ж, слід поміркувати, де ви збираєтеся жити. Наприклад, якщо ви збираєтесь отримувати вищу освіту в Австралії, то, скоріш за все, університет запропонує кілька варіантів проживання. Це зазвичай добре вмебльовані квартири одразу поруч із кампусом, хоча і не найдешевші. Але можна спробувати знайти собі квартиру або кімнату і самостійно – через ресурси на кшталт Gumtree, Flatmates або місцеві об’яви. Але тут слід побоюватися омани: якщо наприклад, власник просить відправити гроші заздалегідь, щоб усе підготовити, а ви поки що навіть нічого не підписували – це може бути пасткою.

Друге, що треба враховувати – джерела заробітку. Австралія – не найдешевша країна, і якщо ви їдете туди не працювати, а отримувати освіту, то, мабуть, вам знадобиться яка-небудь робота на половину дня, щоб покривати витрати на проживання та їжу.

Втім, таких робіт зазвичай вистачає, і за два тижні можна заробити приблизно 600–1000 австралійських доларів, яких вистачить, щоб покрити витрати бюджету. А якщо працювати і під час канікул – то і зовсім можна жити на широку ногу. Головне – знати про свої права, а про це можна почитати на офіційному австралійському державному сайті Fair Work.

Ще один важливий аспект, котрий слід враховувати – це транспорт. Якщо ви будете жити поряд із університетом, наприклад, то це не проблема, втім і міський транспорт зазвичай добре розвинутий. Але якщо ваша робота або місце навчання знаходиться досить далеко, можна розглянути можливість придбання дешевого автомобіля.

Якщо ви все ж зважитеся на те, щоб узяти машину, впевніться, що знайомі із місцевими правилами та їх відмінностями від правил нашої країни. Цікаво, що правила можуть відрізнятися навіть у різних штатах та регіонах Австралії, отже, при пересуванні на далекі дистанції краще ще раз перевірити, що саме відрізняється.

І ще одне дуже важливе питання – це підтримка. Облаштовуватися у зарубіжній країні – нелегка справа, але і тут можна знайти собі підмогу. Наприклад, для студентів зазвичай є куратори та професори в університетах, котрі допоможуть впоратися із усім, що стосується навчання.

Для багатьох інших питань, наприклад, грошових, в Австралії є спеціальні організації, і слід перевірити, чи не можете ви отримати офіційну державну підтримку зі свого питання. І, звісно ж, спробуйте пошукати підтримки серед співвітчизників, котрі вирішили залишитися жити на континенті. У них завжди знайдуться корисні поради для вас, вони зазвичай готові ділитися цікавим досвідом і просто допомогти подолати тугу за домівкою.