Розпочалася реєстрація електронних кабінетів для вступу до вишів у 2019

Вступительная кампания-2019 началась
1.07.2019

Від 1 липня 2019 абітурієнти отримали можливість реєструвати електронні кабінети для вступу до вишів. Зробити це можна на сайті https://ez.osvitavsim.org.ua/. Щоб учасники вступної кампанії не заплуталися, МОН підготувало текстову та відеоінструкцію.

Під час заповнення форми необхідно вказувати власний середній бал атестату. Вираховувати це число випускникам, як і минулого року, потрібно самостійно. Але для зручності на тому ж ресурсі, де створюються електронні кабінети, є ще спеціальний додаток-калькулятор саме для підрахунку середнього балу.

Окрім того, випускникам уже відомі їхні бали зі ЗНО та те, чи вдалося їм подолати встановлені пороги у 2019 році, чи ні. Так, для української мови та літератури встановили поріг у 23 бали, і досягнути його змогло 84% учасників. Рівно такий же відсоток абітурієнтів зміг подолати поріг у 27 балів з історії України, а от отримати мінімум 11 балів для заліку з Математики змогли 81,83% осіб.

Серед необов’язкових у 2019 році дисциплін найбільше охочих складати знайшлося в ЗНО з англійської мови. Успішно впоратися із завданням набрати 19 балів чи більше вдалося 87,3% учасників. Решту статистики можна побачити на схемі, яку забезпечив УЦОЯО:

итоги зно и вступительная кампания

З 10 липня розпочинається прийом заяв і документів. Для тих, хто вступає лише на основі сертифікатів ЗНО та творчих конкурсів, які проводяться з 1 до 10 липня, термін подання заяв закінчується 22 липня 2019 о 18:00. А ось тим, хто вступає на основі творчих конкурсів, вступних іспитів або співбесід, надавати документи необхідно буде до вечора 16 липня.

Рейтинговий список абітурієнтів на бюджетні місця буде оприлюднений 26 липня, і їм надається час до 31 липня, щоби принести до ВНЗ оригінали документів. А ось на контракт потрапити можна буде аж до 30 вересня.