Як розуміти носіїв мови та говорити, як вони: три корисні відеоуроки

Как понимать носителей языка и говорить, как они: три полезных видеоурока
19.10.2018

Пам’ятаєте ситуації, коли слухаєте розмови британців і вихоплюєте лише окремі слова, здогадуючись про сенс сказаного лише на рівні інтуїції? Або коли на ваше питання англійською замість відповіді отримуєте лише спантеличений погляд носія мови?

Кожен, хто вивчає англійську, розуміє, що базових знань граматики та лексики м’яко кажучи недостатньо для того, щоб заговорити іноземною мовою. Для цього варто зануритися в мову, зрозуміти її інтонації, відчути, відслідкувати наголоси в словах та навчитися складати їх у речення.

Говорити англійською так, щоб вас плутали з британцем, і розуміти носіїв мови не через слово, а повноцінно — це не утопія, а цілком реальна мета. Зрештою, навіть академічно правильна англійська доволі далека від живої розмовної, тож на певному етапі вивчення від нудних підручників доведеться перейти до більш ефективних методів.

Фахівці радять максимально багато слухати і читати англійською — приміром, радіо, новини, англомовна музика та спеціалізовані подкасти допоможуть виробити відчуття ритму мови. Корисним є спілкування з носіями мови, і сьогодні інтернет надає безліч віртуальних можливостей для цього. Також незайвим буде проговорювати засвоєні слова та вирази вголос — навіть якщо ви не маєте співбесідника, розкажіть дзеркалу, як минув ваш день, імітуючи різні емоції та різні акценти.

Насправді, в інтернеті ви можете знайти безліч порад, як говорити англійською на рівні носія мови. Ми радимо звернути увагу на три відео, автор яких зосереджується саме на цьому аспекті вивчення мови.

Talk like a native speaker — “gonna”, “haveta”, “wanna”

Цей відеоурок присвячено словам, які в письмовому мовленні зазвичай виглядають як словосполучення. Однак у розмовній англійській за рахунок темпі мовлення вони утворюють одне. Приміром, носії мови зазвичай не вживають словосполучення going to, got to, have to чи want to.

Натомість цілком природним для них є  відповідні gonna, gotta, hafta та wanna. Про правила вживання цих скорочень, а також низку інших слів, утворених таким чином, ви дізнаєтеся з відео. І тепер точно знатимете, як говорити, щоб всі думали, що англійська мова — наче рідна для вас.

How to understand native speakers’ questions in English

Якщо під час спілкування з англомовними людьми часом здається, що ви не розумієте, про що вас запитують, і питання співрозмовників звучать як безглуздий набір слів, обов’язково візьміть до уваги цей відеоурок.

Усього за сім хвилин його авторка пояснює, чому саме запитання так складно сприймати на слух, а також чим відрізняються питальні форми розмовної та академічної англійської. Ви не лише дізнаєтеся, як розшифрувати Whacha doin? Whodoya like? When did ja go? Wherezshe?, а й зрозумієте, за яким принципом утворюються ці розмовні конструкції.

Також авторка курсу радить не соромитися і попередити співрозмовника про те, що англійська не є вашою рідною мовою, оскільки і британці, і американці звикли розмовляти надзвичайно швидко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сніданок для розуму: як тренувати англійську зранку

How to improve your listening in English

Це відео — справжня знахідка для охочих покращити свої навички сприйняття англійської на слух. Адже спілкування з носіями мови не передбачає субтитрів, а розуміти розмовну мову в реальному темпі може виявитися непростим завданням. Особливо якщо ви вивчаєте мову виключно за підручниками та аудіоматеріалами до них. Діалоги з таких книжок найчастіше спрощені та неприродні — жоден британець так не говорить.

Автор відео радить натомість слухати англійську музику, дивитися недубльовані фільми та телевізійні шоу з субтитрами, а згодом і без них. А також не соромитися спілкуватися з людьми англійською.

Тож якщо ви живете чи відпочиваєте в англомовній країні, не виходьте на вулиці вашого міста з навушниками, а спробуйте вслухатися в розмови людей у кав’ярнях чи громадському транспорті. Зовсім скоро ви розумітимете їх повноцінно і навіть зможете брати активну участь у спілкуванні.   

Нагадаємо, що нещодавно ми писали, як вчити англійську, якщо ви візуал: 4 графічні словники англійської мови.