Офіційний платиновий партнер Cambridge Assessment English

Ліцензія UA007

Ярославів вал, 13/2-Б

Золоті ворота

info@grade.ua
  • (044) 580 11 00
  • (063) 580 11 00
  • (098) 580 11 00
  • (050) 580 11 00

Cambridge English

IELTS

TOEFL iBT

SAT, GRE, GMAT

Англійська для дітей

CELTA, CELT-P/S and Delta

Teacher Training Centre

Admissions tests

Англійська для підлітків

Корпоративна англійська

Підготовка до YLE, FCE, CAE, CPE, IELTS, TOEFL

Курси англійської мови

30.03.18

Як приправити прісне англійське письмо

Деякі навички, котрі перевіряються на іспитах на кшталт IELTS або TOEFL, відносно легко розвивати: досить читати цікаві вам книги та джерела англійською, частіше дивитися фільми хоча б із субтитрами і слухати подкасти англійською. З іншими навичками складніше: адже для тренування розмовної мови нам потрібні співбесідники, та і практикуватися писати для багатьох не настільки цікаво, як дивитися кіно.

Проте це також дуже важливі навички, і якщо вам здається, що ваша письмова англійська нудна, прісна та позбавлена виразності, то наступні поради можуть допомогти підняти ваше письмо на новий рівень.

У першу чергу необхідна основа. Напишіть текст на будь-яку цікаву вам тему і придивіться до нього. Можливо, у ньому багато зайвого. Наприклад, існують слова і навіть цілі вирази, що не несуть якого-небудь сенсу у реченні: just, simply, at all times, during the course of і їм подібні. Деякі прикметники разом із прислівниками можна і навіть потрібно замінити на певні більш ємні синоніми, наприклад, не very cold, а freezing, не very clever, а brilliant. Втім, іноді прислівники гарні, але лише тоді, коли вони справді додають чогось реченню, роблять його більш виразним.

Ще одна річ, котра додає прісності письму – це так названі weasel words – слова та вирази, увесь сенс котрих зводиться до того, щоб додати реченню відтінок невпевненості. Це коли автор kind of та sort of не зовсім впевнений у тому, що говорить.

Наступний етап – більш складний – це пошук яскравих та ємних синонімів. Але це – чудовий спосіб перевірити свій словниковий запас. Крім вже згаданих вище прикметників, дуже добре приправляє хороший текст ємне та яскраве дієслово. Наприклад, просте run, залежно від обставин, може перетворитися на sprint, bolt і dash. При цьому бажано не занадто захопитися дуже складними та зрідка використовуваними словами, через які читач буде «спотикатися».

Навичка читання також може стати у нагоді із письмом. Якщо ви багато читаєте, певне, у вас вже є на думці автори, стиль котрих вам дуже імпонує. Можна спробувати тренуватися писати у стилі улюбленого письменника або кількох відомих вам – це допомагає виділяти особливості письма та напрацьовувати власний стиль.

Підписатись на розсилку