Платиновий партнер Cambridge Assessment English

Ліцензія UA007

Ярославів Вал, 13/2-б
  Золоті Ворота
info@grade.ua
confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

callback-phone-icon

Зворотній дзвінок

  • Ім'я та прізвище
  • Телефон

Даю згоду на обробку моїх персональних даних з метою визначення рівня англійської мови та надання інших освітніх послуг

confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

29.10
2018

Як успішно скласти іспит IELTS: 10 порад для ідеального есе

Eye icon Spinner
Как успешно сдать IELTS: 10 советов для идеального эссе

Навіть якщо ви не любите писати есе або вважаєте, що ця навичка вам не знадобиться в повсякденному житті та в роботі, рано чи пізно ви з нею зустрінетеся. Написання есе є обов’язковою частиною всіх міжнародних іспитів з англійської мови на кшталт IELTS, а іноді навіть етапом співбесіди на роботу.

Не варто сподіватися на інтуїцію — в англійському екзаменаційному есеї вам можуть не пробачити неструктурованість, відсутність відповідної лексики, а особливо — розливання “води”, тобто зловживання зайвими словами задля збільшення обсягів тексту.

Перед тим, як готуватися до IELTS, візьміть до уваги наші поради і пам’ятайте: есе англійською — це просте завдання, яке однак варто виконати ретельно і якісно.

Читати — писати — читати — писати — читати — писати

Інакше кажучи, не починайте ваш наступний абзац (параграф), не перечитавши щойно дописаний попередній. Дбайте про зв’язність тексту та логіку викладу. Спробуйте прочитати усе написане вголос, перетворитися на свого уявного читача. Чи все зрозуміло? Чи не виникає питань до логіки автора?

Не будьте занадто розумними, будьте зрозумілими — обирайте найкращі ідеї

Популярна помилка тих, хто вперше пише есей англійською — намагатися сказати все і одразу. Екзаменаційний текст насамперед перевіряє ваше знання мови, а не загальний рівень інтелекту. Тож оберіть одне чи два найбільш чітких і зрозумілих твердження та пишіть про них докладно, це всього-на-всього есей, а не монографія.

Пишіть про зрозуміле, обирайте тему, якою володієте найкраще

Не варто ламати голову над складною і заплутаною темою для есе — знову ж, міжнародні іспити з англійської не оцінюють ваш IQ. Ідеальний варіант — писати про щось загальновідоме, поширене у всьому світі, однак розкривати при цьому персональний досвід, уникаючи узагальнень та звужуючи тему.

Приклади більш промовисті, ніж пояснення

Якщо відчуваєте, що заплутались у власних словах, намагаючись розкрити суть обраної проблеми, відмовтесь від пояснень. У такому випадку ціннішими будуть влучні  приклади, життєві ситуації або цитати, що підтверджують вашу точку зору.

Не пишіть забагато

Екзаменаційне есе не має офіційно лімітованого об’єму, однак фахівці не радять писати текст, у якому більше 350 слів.

По-перше, екзаменатор виділяє на кожну письмову роботу однакову кількість часу. А отже, есей на 400 слів прочитають менш уважно, ніж на 300.

По-друге, чим більше ви пишете, тим більша ймовірність виникнення мовних помилок.

По-третє, об’ємний текст підвищує ваші шанси відхилитися від теми, а те, що не стосується теми, не стосується і екзаменатора. Натомість, якщо ви пишете менше, то даєте собі більше часу, щоб вибрати найбільш точні слова, а також більше часу на самоперевірку.

Контролюйте свої типові помилки

Кожна людина знає більшу частину своїх слабких і сильних сторін. Під час самоперевірки пригадайте, у яких словах ви могли зробити помилку, чи не було проблем із пунктуацією тощо. Пошукайте типові для себе помилки перед тим, як здати есе — є шанс, що так їх не знайде екзаменатор.

Уявіть цілісний текст ще до початку його написання

Ясна річ, у процесі створення есею щось може змінитися або доповнитися. Однак кістяк тексту варто тримати в голові під час писання. Так вам буде складніше відхилитися від теми занадто далеко.

Перше речення кожного абзацу — найважливіше

Есе англійською мовою вимагає дотримання структури. Пам’ятайте, що є три основні жанри есеїв — For & Against (За і проти), Points to consider (проблема — рішення), Opinion (особлива точка зору). Кожен із цих жанрів має специфічні особливості, однак є загальні вимоги до структури.

Почати варто із вступу, у якому ви характеризуєте проблему, надаєте загальні відомості про питання, не висловлюючи власну точку зору. В основній частині варто сконцентруватися саме на своїй позиції щодо заявленої проблеми, не забуваючи про приклади, цитати, факти. У заключній частині потрібно зробити висновок з усього написаного вище.

Показником грамотності студента є використання в есе так званих linking words, слів, які роблять текст зв’язним, а також одразу відсилають до обраного типу есею.

Тренуйтеся писати есе частинами

Кожен елемент структури есею має свої особливості, як стилістичні, так лексичні і граматичні. Варто вчитися писати окремо вступ, окремо висновки, окремо — абзаци-параграфи. І лише потім братися за цілісний і зв’язний текст.

Пам’ятайте про питання, на яке ви відповідаєте у своєму есе

Кожне написане речення має бути пов’язаним із вашою ідеєю, відповідати на головне питання, яке ви взялися розкрити у тексті. Якщо це речення чи навіть абзац, викинуті з контексту, виявляються далекими від цієї ідеї — сміливо викреслюйте і пишіть далі.

Нагадаємо, що нещодавно ми писали про підготовку до IELTS: 3 поради, як успішно скласти аудіювання.

Rate this post