Офіційний платиновий партнер Cambridge Assessment English

Ліцензія UA007

Ярославів вал, 13/2-Б

Золоті ворота

info@grade.ua
  • (044) 580 11 00
  • (063) 580 11 00
  • (098) 580 11 00
  • (050) 580 11 00

Cambridge English

IELTS

TOEFL iBT

SAT, GRE, GMAT

Англійська для дітей

CELTA, CELT-P/S and Delta

Teacher Training Centre

Admissions tests

Англійська для підлітків

Корпоративна англійська

Підготовка до YLE, FCE, CAE, CPE, IELTS, TOEFL

Курси англійської мови

10.09.18

Як вибрати і де шукати цитати відомих людей для ділових презентацій

Цитаты на английском

Влучна цитата в презентації або публічному виступі може зацікавити слухачів, задати правильний тон для виступу і зрештою зробити його успішним. Крилаті вислови, як правило, легко запам’ятовуються, стимулюють людей заглиблюватися в тему, мотивують і надихають на плідну роботу. Якщо хочете зробити щось більше, аніж сухий робочий виступ, то використання цитат стане чудовим способом “освіжити” його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 порад, щоб успішно проводити робочі зустрічі англійською

Звісно, не всі цитати будуть доречними в діловій презентації. Шукаючи крилатий вислів для вашої промови, пам’ятайте, що він має бути коротким. Довга, закручена і складна цитата може лише збити з пантелику аудиторію — вона може не зрозуміти, що саме ви мали на увазі. Перед тим, як вставити вислів у доповідь, прочитайте його вголос і спробуйте передбачити сприйняття. Лаконічність, до речі — це рекомендація не лише щодо цитат, а й до самого тексту презентації.

Уникайте неоднозначних цитат — вони мають бути доречними, ідеально вписуватися в контекст і загальний тон промови. Велике значення має й місце крилатого вислову в презентації. Найбільш виграшно починати виступ сильною цитатою — так ви заволодієте увагою слухачів.

Однак таких висловів у презентації може бути саме  стільки, скільки ви вважатимете за потрібне — головне пам’ятати, що вони мають бути влучними, лаконічними й вдало доповнювати ваші особисті думки. Зверніть увагу на приклади вдалих цитат для початку презентації:

There are no secrets to success. It is the result of preparation, hard work, and learning from failure. — Colin Powell (Немає секретів для успіху. Це результат підготовки, напруженої роботи та навчання на помилках. — Коллін Павел).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-7 сайтів для спілкування з носіями мови

A satisfied customer is the best business strategy of all. — Michael LeBoeuf (Задоволений клієнт — це найкраща бізнес-стратегія для всіх. — Майкл Лебеф).

You can’t be successful in business without taking risks. It’s really that simple. — Adena Friedman (Ви не можете бути успішними в бізнесі, не ризикуючи. Це насправді так просто. — Адена Фрідман).

Перед тим, як виступати з промовою чи презентацією, перевірте, чи точно записали ту чи іншу цитату. Якщо її автор — без сумніву відомий широкому загалу, достатньо буде вказати лише його ім’я. Якщо ж ця людина не надто відома, включіть у презентацію кілька слів про неї та її діяльність. Ця коротка довідка буде корисною і для слухачів, і для вас — адже завжди цікаво дізнатися трохи більше.

У добу інтернету зовсім не обов’язково вирушати в бібліотеку за крилатими висловами. Є безліч ресурсів, де цитати відомих людей розсортовані відповідно до тем, які вони зачіпають, або ж за прізвищем автора.  Приміром, варто “погуляти” на таких ресурсах з англомовними цитатами:

Forbes

Саме на цьому сайті  — добірка крилатих фраз, які найбільше пасуватимуть для ділової презентації. Тут можна знайти цитати відомих політиків, філософів, бізнесменів та науковців про успіх, гроші, досягнення мети, правильну розстановку пріоритетів та потужну мотивацію до змін на краще. Як-от крилатий вислів одного з першовідкривачів комп’ютерної графіки Вільяма Феттера: The primary asset of any business is its organization. — Основним активом будь-якого бізнесу є його організація.

Quotesgarden та BrainyQuote

Ці два ресурси є більш універсальними, тут зібрано цитати на всі випадки життя – не лише про успіх, а й про родину, кохання, красу та мистецтво чи природу. Та є і такі перлини ,як відомий вислів Стіва Джобса, засновника компанії Apple: Great things in business are never done by one person. A team of people does them. — Великий бізнес не роблять наодинці, це справа команди.

І пам’ятайте: використання цитат відомих людей не лише робить презентацію чи промову більш живою, а й створює вам позитивний імідж інтелектуальної та всебічно розвинутої людини. А можливо, наступного разу ваші слухачі цитуватимуть саме вас!

Нагадаємо, що нещодавно ми писали про 5 найбільш поширених стереотипів про вивчення англійської мови

Підписатись на розсилку