Як обрати зарубіжний університет

19.04.2018

Вирішити отримати вищу освіту за кордоном просто. Особливо якщо у вас все добре із англійською, і ви без вагань можете скласти TOEFL або IELTS. У порівнянні з цим вибір відповідного університетського курсу – завдання набагато складніше.

У пошуках кращого рішення незайвим буде звіритися із різноманітними рейтингами, котрі відповідають вашим пріоритетам та критеріям: одні університети престижні, в інших – краща академічна база, треті пропонують найбільший шанс працевлаштування. Деякі дивляться на усі параметри одночасно і визначають кращих серед кращих.

Але навіть із подібними списками може залишатися ще багато варіантів, и тут знадобляться інші критерії, а ми розповімо, на що слід звертати увагу. Наприклад, на вартість проживання. У певних країнах навчання обходиться дешевше, а то і зовсім безкоштовно. А визначившись із країною, можна звернути увагу на те, що у столицях вартість проживання зазвичай на порядок дорожча, аніж десь у області.

Слід задуматися також і про свої цілі та про свій стиль життя: комусь до вподоби студентські кампуси, котрі самі по собі як окремі міста, де є усе необхідне, щоб зануритися у академічне життя. Але інші планують ще й підробляти або відвідувати різноманітні нічні клуби, і тоді краще віддавати перевагу університетам, що знаходяться у містах.

Щоб навчання було приємним, слід потурбуватися також і про власне дозвілля. Більшість університетів пропонують студентські спілки та секції, тому, якщо у вас є певні захоплення, можна заодно і обрати заклади, котрі пропонують можливість не відмовляти собі у хобі, а навіть ще краще зануритися до студентської спільноти завдяки йому.

І, безумовно, потрібно звертати увагу на умови для вступу: деякі вузи мають більш прості вимоги до іноземців, гарантують місце проживання, інші готові надати гранти на навчання талановитим та перспективним молодим людям.