Офіційний платиновий партнер Cambridge Assessment English

Ліцензія UA007

Ярославів вал, 13/2-Б

Золоті ворота

info@grade.ua
  • (044) 580 11 00
  • (063) 580 11 00
  • (098) 580 11 00
  • (050) 580 11 00

Cambridge English

IELTS

TOEFL iBT

SAT, GRE, GMAT

Англійська для дітей

CELTA, CELT-P/S and Delta

Teacher Training Centre

Admissions tests

Англійська для підлітків

Корпоративна англійська

Підготовка до YLE, FCE, CAE, CPE, IELTS, TOEFL

Курси англійської мови

7.05.18

Коли краще починати вчити англійську

Питанням, коли ж краще починати вчити другу мову, щоб володіти нею так же легко, як і носії, людство задається вже не один десяток років, і відповідей на це питання багато. Нещодавно з’явилася ще одна, котра підкріплена наймасштабнішим дослідженням у цій сфері, оскільки для відповіді було проаналізовано дані більш 700 000 людей, що вивчали англійську.

На їх основі дослідники з Массачусетського технологічного інституту змогли точно визначити: критичний період, коли мозок людини найбільш готовий до сприйняття та засвоєння язикових навичок, триває до 18 років. Це підтверджує класичну думку про те, що набагато краще починати вивчати мови у молодому віці, аніж відвідувати курси англійської вже у середньому.

Втім, вчені відмітили ще один цікавий період: щоб людина могла другою мовою спілкуватися так же легко, як і рідною, їй потрібно починати вчитися саме до 10 років. Вже після цієї відмітки довчити до вільного володіння зовсім нелегко. При цьому дослідники вказали, що немає ніякої різниці між тими, хто починав вивчати другу мову з народження (у сім’ї іммігрантів) і тими, хто починав у 10 років – що відсікає теорію про те, що англійську потрібно починати вивчати у самому ранньому віці, і чим раніше, тим краще.

Звісно ж, слід пам’ятати, що дані будь-якого дослідження усереднюються, і кожен випадок слід розглядати окремо: добре мотивовані люди успішно досягають досконалого володіння англійською у віці, далекому від молодшого.

Підписатись на розсилку