Платиновий партнер Cambridge Assessment English

Ліцензія UA007

Ярославів Вал, 13/2-б
  Золоті Ворота
info@grade.ua
confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

callback-phone-icon

Зворотній дзвінок

  • Ім'я та прізвище
  • Телефон

Даю згоду на обробку моїх персональних даних з метою визначення рівня англійської мови та надання інших освітніх послуг

confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

7.05
2018

Коли краще починати вчити англійську

Eye icon Spinner

Питанням, коли ж краще починати вчити другу мову, щоб володіти нею так же легко, як і носії, людство задається вже не один десяток років, і відповідей на це питання багато. Нещодавно з’явилася ще одна, котра підкріплена наймасштабнішим дослідженням у цій сфері, оскільки для відповіді було проаналізовано дані більш 700 000 людей, що вивчали англійську.

На їх основі дослідники з Массачусетського технологічного інституту змогли точно визначити: критичний період, коли мозок людини найбільш готовий до сприйняття та засвоєння язикових навичок, триває до 18 років. Це підтверджує класичну думку про те, що набагато краще починати вивчати мови у молодому віці, аніж відвідувати курси англійської вже у середньому.

Втім, вчені відмітили ще один цікавий період: щоб людина могла другою мовою спілкуватися так же легко, як і рідною, їй потрібно починати вчитися саме до 10 років. Вже після цієї відмітки довчити до вільного володіння зовсім нелегко. При цьому дослідники вказали, що немає ніякої різниці між тими, хто починав вивчати другу мову з народження (у сім’ї іммігрантів) і тими, хто починав у 10 років – що відсікає теорію про те, що англійську потрібно починати вивчати у самому ранньому віці, і чим раніше, тим краще.

Звісно ж, слід пам’ятати, що дані будь-якого дослідження усереднюються, і кожен випадок слід розглядати окремо: добре мотивовані люди успішно досягають досконалого володіння англійською у віці, далекому від молодшого.

Rate this post
Вероніка Громогласова - photo

Вероніка Громогласова

Контент-менеджер

ТОП-10 YouTube каналів про подорожі англійською