Платиновий партнер Cambridge Assessment English

Ліцензія UA007

Ярославів Вал, 13/2-б
  Золоті Ворота
info@grade.ua
confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

callback-phone-icon

Зворотній дзвінок

  • Ім'я та прізвище
  • Телефон

Даю згоду на обробку моїх персональних даних з метою визначення рівня англійської мови та надання інших освітніх послуг

confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

10.07
2018

Механізм держзамовлення пропонують змінити

Eye icon Spinner

Мінекономрозвитку запропонувало проект постанови Кабміну, згідно з яким механізм держзамовлення на підготовку спеціалістів вже у 2018 році буде змінений. Зокрема, вишам заборонять перерозподіляти замовлення між різними галузями. Це означає, наприклад, якщо університет недобрав технічних спеціалістів, то він не зможе збільшити за їх рахунок, наприклад, кількість юристів.

Через практику перерозподілу, вважають у Мінекономрозвитку, і виникає ситуація, коли у країні багато спеціалістів популярних, але незатребуваних спеціальностей, яким потім складно знайти роботу. У той же час, у країні гостро відчувається нестача людей інших галузей.

Згідно з проектом постанови, у 2019/2020 навчальному році зовсім не передбачене держзамовлення за напрямком «Право» як бакалаврів, так і магістрів заочної форми навчання. У той же час, саме державне замовлення формуватиметься із врахуванням потреб ринку – а отже, студенти технічних, аграрних, інженерних спеціальностей та їм подібних отримають більше мотивації. Зокрема, вони будуть отримувати більші стипендії та додаткові соціальні пільги при влаштуванні на роботу.

У подальшому аналіз та прогнозування ринку праці, а також врахування ситуації із безробіттям у країні стане обов’язковою мірою, вважають у Мінекономрозвитку. Втім, проект ще тільки готується до розгляду владою, але це відбудеться у найближчому майбутньому, оскільки передбачає перерозподіл держзамовлення вже на поточний рік.

Тим часом випускники шкіл, що успішно склали ЗНО, вже активно реєструють електронні кабінети. Їх кількість вже за перший тиждень реєстрації перевищила 100 тис. У МОН вважають, що це – близько 60% від фінальної кількості. Вже з 12 липня (і до 26 липня) абітурієнти отримають можливість направляти свої заяви у бажані виші.

Rate this post