Платиновий партнер Cambridge Assessment English

Ліцензія UA007

Ярославів Вал, 13/2-б
  Золоті Ворота
info@grade.ua
confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

callback-phone-icon

Зворотній дзвінок

  • Ім'я та прізвище
  • Телефон

Даю згоду на обробку моїх персональних даних з метою визначення рівня англійської мови та надання інших освітніх послуг

confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

2.06
2018

Чи можуть дорослі вільно оволодіти англійською

Eye icon Spinner

Заповітною мрією багатьох з тих, хто вивчає іноземні мови, є вільне володіння предметом, що вивчається, у англійській це зазвичай зветься fluency. Усе частіше з’являються дослідження, що говорять про те, що настільки добре оволодіти мовою повнолітньому іноземцю майже неможливо. Наприклад, дослідження Массачусетського технологічного інституту визначили критичний період – 18 років – коли потрібно починати вивчати свою другу або ще одну додаткову мову.

Але тут слід звернути увагу на термінологію. Адже за своєю суттю, слово fluency означає, що людина може легко та доступно розмовляти, писати та висловлювати думки іноземною мовою. Тобто, для цього потрібно вивчити іноземну мову на достатньому рівні, щоб вас без зусиль зміг зрозуміти носій мови. А це вже звучить як посильне завдання.

Професор Ессекського університету Моніка Шмідт підкреслила, що у вищезгаданому дослідженні немає ані слова про вільне володіння мовою, тому що воно не було основною метою. Дослідження було націлене на знаходження «критичного вікна», коли люди можуть вивчати граматичні тонкощі іноземної мови так же легко, як і носії.

Так, можливо, людям після 40 або 50 буде вкрай складно звучати, як носій мови, але вільно спілкуватися нею може кожен, хто прикладе достатньо зусиль. Дорослим людям складніше починати вчити другу мову не тому, що вони проґавили певне важливе вікно, а тому, що із часом поступово знижуються когнітивні функції, йде певна втрата пам’яті, а часу на навчання залишається усе менше через роботу та сім’ю. До того ж дорослим потрібно більше мотивації.

При цьому всьому можна сказати, що вивчити та почати володіти англійською вільно може майже кожен. Еліса Ньюпорт, професор нейрології у Джорджтаунському університеті, підкреслила, що більшість мов можна вивчити приблизно за п’ять років. І це – не зважаючи на вік учня.

Отож, якщо вас зупиняли думки про те, що вивчити іноземну мову у дорослому віці практично неможливо – не вірте недолугим чуткам. Краще записуйтеся на наші курси англійської для дорослих – і побачите, наскільки це реально.

Rate this post