На кого вигідніше вчитися у 2018-му

27.04.2018

Питання, на кого піти навчатися, актуальне не лише для випускників шкіл, хоча і для них важливо з самого початку обрати правильне, перспективне направлення. Люди, які відчувають, що їх робота стає неактуальною, також цікавляться тим, чим вони можуть бути у нагоді у новому світі.

Із розвитком технологій багато які професії відходять у минуле, з’являються нові. Але враховуючи перспективи, на яку сферу краще всього звернути увагу тим, хто замислюється про освіту у 2018-му році?

Напевне, найвигіднішою ставкою у цьому році може стати аналіз даних. І для цього є цілий ряд причин. За нинішніми стандартами, щоденно з’являється приблизно 2,3 трильйони Гб даних, і багато які компанії шукають спеціалістів, які готові розшифрувати їх, щоб підказати актуальні напрямки. Багато які організації використовують аналіз даних, щоб передбачити поведінку ринку, інші – для того, щоб формувати найвигідніші акції та пропозиції.

Деякі спортивні команди відслідковують здоров’я, харчування і форму своїх гравців у цілому, щоб приймати найвигідніші рішення. А команда FC Bayern Munich, наприклад, використовувала аналіз даних поведінки суперника, щоб планувати стратегію гри. Крім того, вже 47% лікарень США використовують аналіз даних, щоб передбачати завантаженість операційних та персоналу, що дозволяє значно знизити витрати. До того ж, аналіз даних активно використовується у лікуванні.

При цьому після опитування Бюро статистики праці США у 2014 році виявилося, що у цьому секторі існує великий попит на фахівців з аналізу даних: ще тоді 41% опитуваних підприємств вказали на те, що їм не вистачає досвідчених робітників у цій сфері. А перспективи у зарплаті досить приємні: за інформацією PayScale, в середньому аналітики даних отримують за рік 51 320$ у Німеччині, 32 930$ у Великобританії та 92 838$ у Швейцарії. І зі ступенем з аналізу даних не обов’язково ставати аналітиком даних, ще є вибір серед таких професій як менеджер даних, консультант по даним, спеціаліст із споживацьких та ринкових знань, начальник відділу даних, архітектор великих даних, бізнес та маркетинговий аналітик.

Поки вітчизняні університети не пропонують широкого вибору із цієї спеціальності, можна звернути увагу на зарубіжні вузи. Особливо якщо у вас непогана англійська, і ви без проблем можете скласти IELTS або TOEFL. Для усіх охочих існують також різноманітні онлайн-курси, котрі часто також проводяться англійською. Втім, для тих, хто збирається ставати спеціалістом міжнародного рівня, англійська у будь-якому випадку буде у нагоді.