Офіційний платиновий партнер Cambridge Assessment English

Ліцензія UA007

Ярославів вал, 13/2-Б

Золоті ворота

info@grade.ua
  • (044) 580 11 00
  • (063) 580 11 00
  • (098) 580 11 00
  • (050) 580 11 00

Cambridge English

IELTS

TOEFL iBT

SAT, GRE, GMAT

Англійська для дітей

CELTA, CELT-P/S and Delta

Teacher Training Centre

Admissions tests

Англійська для підлітків

Корпоративна англійська

Підготовка до YLE, FCE, CAE, CPE, IELTS, TOEFL

Курси англійської мови

5.06.18

Відповідь УЦОЯО на обурення ЗНО з англійської

listening audio

У 2018 році ЗНО з англійської зазнало немало змін, тим не менш, цей предмет залишається найпопулярнішим серед необов’язкових. За підрахунками УЦОЯО, на складання цього іспиту 1 червня прийшло 94% від зареєстрованих – а саме, 83 990 осіб. При цьому до складання були не допущені 17 абітурієнтів через проблеми з документами і 10 – через запізнення.

Незважаючи на високу популярність іспиту, у 2018 році ним залишилися вкрай невдоволені і самі абітурієнти, і їх батьки. Основна причина – у нововведенні – модулі перевірки сприйняття англійської на слух. Як виявилося, не у всіх екзаменаційних центрах справно працювала апаратура, деякі діти відмітили недостатньо гучне та неякісне звучання записів, а також те, що окремі диктори вочевидь не були носіями мови, тому неправильно ставили наголоси та вимовляли слова, що ускладнювало сприйняття.

У відповідь на обурення УЦОЯО залишили роз’яснення на своїй сторінці у Facebook. Воно відповідало на окремі аспекти. Наприклад, що у тесті і справді була допущена помилка у слові attraction (пропущена t у першому складі), але це не має впливати на сприйняття питання абітурієнтами. Втім, якщо хтось у тестуванні напише це слово із тією ж самою помилкою, згідно опублікованій пізніше схемі оцінювання ЗНО з англійської мови, це не буде знімати бали у учасника.

Крім того, УЦОКО відмітили, що випускники шкіл повинні вміти розуміти англійську з вуст різних людей, з різними акцентами та темпами мови, тому не вважають великою проблемою неідеальну вимову дикторів.

Що ж стосується проблем із аудіюванням в цілому – у Центрі відмітили, що в усіх абітурієнтів була можливість подати апеляційну скаргу одразу ж, на місці, і про це мали попередити екзаменатори. Скарги, що написані пізніше, не приймаються, а усі зібрані (половина з яких виявилася з Києва) будуть розглянуті окремо.

На додаток в УЦОЯО наголосили, що загальний рейтинг залежить не лише від кількості правильних відповідей, що дала конкретна особа, а і від того, наскільки успішно подолали завдання усі учасники. А це має допомогти поставити справді справедливу оцінку знанням кожного абітурієнта.

Підписатись на розсилку