Офіційний платиновий партнер Cambridge Assessment English

Ліцензія UA007

Ярославів вал, 13/2-Б

Золоті ворота

info@grade.ua
  • (044) 580 11 00
  • (063) 580 11 00
  • (098) 580 11 00
  • (050) 580 11 00

Cambridge English

IELTS

TOEFL iBT

SAT, GRE, GMAT

Англійська для дітей

CELTA and Delta

Teacher Training Centre

Admissions tests

Англійська для підлітків

Корпоративна англійська

Підготовка до YLE, FCE, CAE, CPE, IELTS, TOEFL

Курси англійської мови

5.06.18

Відповідь УЦОЯО на обурення ЗНО з англійської

listening audio

У 2018 році ЗНО з англійської зазнало немало змін, тим не менш, цей предмет залишається найпопулярнішим серед необов’язкових. За підрахунками УЦОЯО, на складання цього іспиту 1 червня прийшло 94% від зареєстрованих – а саме, 83 990 осіб. При цьому до складання були не допущені 17 абітурієнтів через проблеми з документами і 10 – через запізнення.

Незважаючи на високу популярність іспиту, у 2018 році ним залишилися вкрай невдоволені і самі абітурієнти, і їх батьки. Основна причина – у нововведенні – модулі перевірки сприйняття англійської на слух. Як виявилося, не у всіх екзаменаційних центрах справно працювала апаратура, деякі діти відмітили недостатньо гучне та неякісне звучання записів, а також те, що окремі диктори вочевидь не були носіями мови, тому неправильно ставили наголоси та вимовляли слова, що ускладнювало сприйняття.

У відповідь на обурення УЦОЯО залишили роз’яснення на своїй сторінці у Facebook. Воно відповідало на окремі аспекти. Наприклад, що у тесті і справді була допущена помилка у слові attraction (пропущена t у першому складі), але це не має впливати на сприйняття питання абітурієнтами. Втім, якщо хтось у тестуванні напише це слово із тією ж самою помилкою, згідно опублікованій пізніше схемі оцінювання ЗНО з англійської мови, це не буде знімати бали у учасника.

Крім того, УЦОКО відмітили, що випускники шкіл повинні вміти розуміти англійську з вуст різних людей, з різними акцентами та темпами мови, тому не вважають великою проблемою неідеальну вимову дикторів.

Що ж стосується проблем із аудіюванням в цілому – у Центрі відмітили, що в усіх абітурієнтів була можливість подати апеляційну скаргу одразу ж, на місці, і про це мали попередити екзаменатори. Скарги, що написані пізніше, не приймаються, а усі зібрані (половина з яких виявилася з Києва) будуть розглянуті окремо.

На додаток в УЦОЯО наголосили, що загальний рейтинг залежить не лише від кількості правильних відповідей, що дала конкретна особа, а і від того, наскільки успішно подолали завдання усі учасники. А це має допомогти поставити справді справедливу оцінку знанням кожного абітурієнта.

Підписатись на розсилку