Платиновий партнер Cambridge Assessment English

Ліцензія UA007

Ярославів Вал, 13/2-б
  Золоті Ворота
info@grade.ua
confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

callback-phone-icon

Зворотній дзвінок

  • Ім'я та прізвище
  • Телефон

Даю згоду на обробку моїх персональних даних з метою визначення рівня англійської мови та надання інших освітніх послуг

confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

5.06
2018

Відповідь УЦОЯО на обурення ЗНО з англійської

Eye icon Spinner

У 2018 році ЗНО з англійської зазнало немало змін, тим не менш, цей предмет залишається найпопулярнішим серед необов’язкових. За підрахунками УЦОЯО, на складання цього іспиту 1 червня прийшло 94% від зареєстрованих – а саме, 83 990 осіб. При цьому до складання були не допущені 17 абітурієнтів через проблеми з документами і 10 – через запізнення.

Незважаючи на високу популярність іспиту, у 2018 році ним залишилися вкрай невдоволені і самі абітурієнти, і їх батьки. Основна причина – у нововведенні – модулі перевірки сприйняття англійської на слух. Як виявилося, не у всіх екзаменаційних центрах справно працювала апаратура, деякі діти відмітили недостатньо гучне та неякісне звучання записів, а також те, що окремі диктори вочевидь не були носіями мови, тому неправильно ставили наголоси та вимовляли слова, що ускладнювало сприйняття.

У відповідь на обурення УЦОЯО залишили роз’яснення на своїй сторінці у Facebook. Воно відповідало на окремі аспекти. Наприклад, що у тесті і справді була допущена помилка у слові attraction (пропущена t у першому складі), але це не має впливати на сприйняття питання абітурієнтами. Втім, якщо хтось у тестуванні напише це слово із тією ж самою помилкою, згідно опублікованій пізніше схемі оцінювання ЗНО з англійської мови, це не буде знімати бали у учасника.

Крім того, УЦОКО відмітили, що випускники шкіл повинні вміти розуміти англійську з вуст різних людей, з різними акцентами та темпами мови, тому не вважають великою проблемою неідеальну вимову дикторів.

Що ж стосується проблем із аудіюванням в цілому – у Центрі відмітили, що в усіх абітурієнтів була можливість подати апеляційну скаргу одразу ж, на місці, і про це мали попередити екзаменатори. Скарги, що написані пізніше, не приймаються, а усі зібрані (половина з яких виявилася з Києва) будуть розглянуті окремо.

На додаток в УЦОЯО наголосили, що загальний рейтинг залежить не лише від кількості правильних відповідей, що дала конкретна особа, а і від того, наскільки успішно подолали завдання усі учасники. А це має допомогти поставити справді справедливу оцінку знанням кожного абітурієнта.

Rate this post
Вероніка Громогласова - photo

Вероніка Громогласова

Контент-менеджер

15 англійських міських ідіом до дня улюбленого Києва