Підготовка до IELTS: 7 порад, як блискуче скласти тест

6.08.2018

IELTS в Києві

Необхідною умовою для вступу у закордонні навчальні заклади, для імміграції чи отримання візи в Канаду, Австралію, Нову Зеландію та інші англомовні країни, є здача міжнародного тесту IELTS.

Результати іспиту визначають, чи отримує кандидат місце в університеті, підтвердять йому імміграційний статус чи відхилять. Отже, до IELTS варто готуватися виважено, поступово, регулярно та сумлінно.

Далі ми даватимемо детальні поради стосовно кожної частини тесту – Listening, Reading, Writing and Speaking. А сьогодні пропонуємо масштабно подивитися на підготовку та поговорити про прийоми, які допоможуть морально та фізично налаштуватися на іспит.

Читайте також: Як защебетати з гарною англійською вимовою

Спочатку дайте чесні відповіді:

  • Ви слухаєте музику, коли вчитеся?
  • Ви вчитеся в одному й тому ж місці?
  • Займаєтеся спортом у перервах?
  • Їсте поки вчитеся? Якщо так, то що саме?

Відповіли? А тепер читайте думку спеціалістів з цього приводу та їхні поради.

Скажіть НІ справам в останню хвилину

Вчіться інтервально: 20-50 хвилин роботи, а після цього 5-10 хвилин відпочинку принесуть більше користі, ніж гнатися з усім об’ємом задач в останню хвилину. Розподіліть матеріали, які потрібно опрацювати, на довгий період часу. В будь-якому випадку життєві обставини скоротять цей термін до середнього комфортного вам проміжку.

Скажіть ТАК кардіо

20 хвилин кардіо покращують пам’ять. Танцюєте ви, просто стрибаєте чи біжите, вправи підвищують рівень енергії, зменшуючи при цьому наслідки стресу. Дуже важливо.

Їжте суперфуди та антиоксиданти

У день складання іспиту обов’язково потрібно поснідати висококалорійними продуктами з високим вмістом клітковини. Для цього чудово підходить вівсянка.

Не повірите, але на вашу пам’ять впливає й те, що ви їли за тиждень до екзамену. 16 студентів протестували на швидкість мислення та увагу після особливої дієти. Протягом 5 днів їх годували жирною їжею, а саме жирним м’ясом, яйцями, рибою та вершками. Після такої системи харчування показники успішності значно впали.

Ті ж студенти, які вживали в їжу фрукти, овочі, та харчувалися збалансовано, залишалися зібраними й уважними.

Ми те, що ми їмо. А якщо вам потрібно змусити мозок працювати, їжте не цукерки та чіпси, а горіхи, фрукти та йогурт.

Читайте також: 5 перешкод на шляху до ваших цілей: як упізнати й обійти

Змінюйте дислокацію

Не давайте рутині взяти гору над вашим ентузіазмом. Змінюйте місце навчання та результат не змусить себе чекати. Так стверджують і психологи, які проводили експеримент зі студентами. Деяким дали завдання вивчити 40 слів в одній кімнаті, іншим — 20 слів в одній, 20 — в іншій. Друга група краще запам’ятала нову лексику. Можливо через те, що мозок знайшов свіжі асоціації, що сприяло кращому запам’ятовуванню.

Управляйте часом

Відкладання справ на потім викликає тривогу, що знижує, у свою чергу, вміння зберігати інформацію. Лише створивши збалансований навчальний план, ви зможете з найбільшою ефективністю опрацювати інформацію.

Не вчіться вночі та не прокидайтеся занадто рано

Це може вплинути на те, як ви сприймаєте, аналізуєте та передаєте інформацію. Дослідження, які у 2008 році провела професор психології Памела Тетчер, показали, що навчання вночі зменшує мозкову активність на наступні 4 дні. Це ще не все.

Якщо ви заснете пізніше, вам доведеться раніше прокинутися, недоспавши. А це негативно впливає на фазу швидкого сну, коли мозок саме розкладає по полицях отриману за день інформацію.

Тож повторіть матеріал перед сном (це допоможе ліпше пригадати все зранку) і спокійно лягайте спати.

Не відволікайтеся

Навіть звуки на фоні відволікають від запам’ятовування, що вже говорити про повідомлення друзям чи улюблену музику.

Якщо не можете без музики, слухайте ембієнт чи інструментальну музику.

Практикуйте

Якщо ви думаєте, що повторення правил, ідіом і порад щодо складання іспиту допоможе отримати вищий бал, ви помиляєтеся. У 2013 році дослідження засвоєння інформації за допомогою ефективних технік показало, що лише застосування правил на практиці допомагає засвоїти матеріал.

Тож замість того, щоб сто разів повторювати правила формування пасивного стану, придумайте для себе вправи, де ви маєте говорити саме в пасивному стані.

Дотримуйтеся цих простих правил, будьте впевненими у своїх силах і вперед до мети. А якщо вам потрібна допомога та постійна підтримка кваліфікованих викладачів, реєструйтеся на курси підготовки до IELTS у Києві. Набір у групи вже розпочато, тож не зволікайте!