Незабаром стартує реєстрація на сертифікацію вчителів

Скоро стартует регистрация на сертификацию учителей
10.01.2019

З 15 січня 2019 року починається реєстрація на добровільну сертифікацію викладачів молодшої школи. Єдина умова для учасників – це стаж роботи не менше 2 років. Ті, хто встигає зареєструватися до 1 лютого 2019, протягом нинішнього року зможуть пройти всі три етапи сертифікації.

Перший етап – оцінка практичної роботи викладача. Для цього будуть випадковим чином обиратися мінімум два представники освітньої сфери (наприклад, викладачі чи тренери НУШ), які приїдуть оцінити урок вчителя. Таке може статися в період із середини лютого 2019 року й до кінця 2018–2019 навчального року, або ж із початку нового, 2019–2020 навчального року й до жовтня.

У кожного учасника – один шанс пройти цей етап, про візит комісії кожен буде сповіщений електронною поштою мінімум за три дні. І слід зважати, що «репетиція» майбутнього уроку є приводом для відмови в сертифікації.

Другий етап – це спеціальне зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) для викладачів, яке, як і для школярів, і для студентів, проводитиме УЦОЯО. Це тестування назначене на період осінніх канікул 2019–2020 навчального року.

Третій етап – підготовка та завантаження на файлообмінник електронного портфоліо кандидата. У ньому має бути заповнена анкета самооцінювання, а також опис власного уроку. За бажання викладач може завантажити додаткові матеріали, наприклад, відеофрагмент заняття. Цей етап потрібно встигнути виконати до 1 липня 2019 року.

Спеціальна комісія представників МОН, УЦОЯО, освітньої сфери та громадськості визначить порогові бали для двох перших етапів сертифікації, які й будуть визначати успішне чи неуспішне проходження. Втім, якщо вчитель не добирає балів із першого етапу, комісія може розглянути електронне портфоліо, і вже за ним вирішити про успішне проходження сертифікації.

«Провал» добровільної сертифікації не несе ніяких негативних наслідків для викладачів. Але успішне проходження дає чимало бонусів: окрім 20% надбавки до зарплатні, присвоєння наступної кваліфікаційної категорії або підтвердження найвищої, а також зарахування позачергової (або чергової) атестації.

Ще більше переваг дають наші воркшопи для викладачів англійської: можна дізнатися про найновіші та корисні методи та техніки викладання, урізноманітнити власні заняття та зрости професійно.