Офіційний платиновий партнер Cambridge Assessment English

Ліцензія UA007

Ярославів вал, 13/2-Б

Золоті ворота

info@grade.ua
 • (044) 580 11 00
 • (063) 580 11 00
 • (098) 580 11 00
 • (050) 580 11 00

Cambridge English

IELTS

TOEFL iBT

SAT, GRE, GMAT

Англійська для дітей

CELTA, CELT-P/S and Delta

Teacher Training Centre

Admissions tests

Англійська для підлітків

Корпоративна англійська

Підготовка до YLE, FCE, CAE, CPE, IELTS, TOEFL

Курси англійської мови

13.04.18

ТОП-10 українських вузів-2018

Існує багато способів обрати для себе або власної дитини найкращий учбовий заклад: можна дивитися на рівень працевлаштування випускників, звіритися із загальносвітовими та загальнонаціональними рейтингами, подивитись, до якого із вузів більше всього залишали заяв у минулому році і т.д.

Один із подібних способів – подивитися, наскільки успішний навчальний заклад за його індексом Гірша – це такий показник, що залежить від кількості наукових публікацій певного вузу і того, наскільки часто на ці публікації посилаються або як часто їх цитують. Відслідковуванням подібного займається база даних SciVerse Scopus.

Видавнича служба «Уран» спеціально для Освіта.ua узялася проаналізувати інформацію, що була зібрана цією базою, щоб визначити кращі українські університети 2018 року, і ось який список із десяти кращих вийшов у підсумку.

 1. КНУ ім. Т.Г. Шевченка (індекс Гірша – 84).
 2. ХНУ ім. В. Н. Каразіна (65).
 3. ЛНУ ім. І. Франка (55).
 4. ЧНУ ім. Ю. Федьковича (54).
 5. ОНУ ім. І. І. Мечникова (53).
 6. КПИ ім. І. Сікорського (49).
 7. Донецький національний медичний університет ім. Горького (43).
 8. Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара (40).
 9. «Львівська політехніка» (38).
 10. Харківський політехнічний інститут (38).

Цікаво, що, незважаючи на те, що перше місце дісталося, певне, найвідомішому українському столичному вузу (на рахунку котрого у 2018 році вже 15 889 наукових публікацій), він виявився єдиним у п’ятірці кращих київським закладом. І одним із двох у десятці кращих. По всій Україні вистачає вузів із гарною науковою базою, і не усі вони зосереджені у столиці.

У майбутніх абітурієнтів є, з чого обирати. Проте не слід забувати, що і українські університети не приймають усіх підряд, а формують список найкращих за результатами ЗНО. Дуже часто останнім часом вузи вимагають результати ЗНО з англійської, прагнучи відповідати міжнародним стандартам. Отже, визначившись із університетом мрії, майбутнім випускникам шкіл потрібно добре потрудитися, щоб потрапити до нього.

Підписатись на розсилку