Платиновий партнер Cambridge Assessment English

Ліцензія UA007

Ярославів Вал, 13/2-б
  Золоті Ворота
info@grade.ua
confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

callback-phone-icon

Зворотній дзвінок

  • Ім'я та прізвище
  • Телефон

Даю згоду на обробку моїх персональних даних з метою визначення рівня англійської мови та надання інших освітніх послуг

confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

9.12
2018

Ось як будуть оцінюватися письмові завдання ЗНО з англійської

Eye icon Spinner
SumВот как будут оценивать письменное задание ЗНО по английскомуmer Intensive_2

Розділ письма в ЗНО-2019 з англійської багатьох абітурієнтів лякає найбільше: адже одна справа – обрати правильну відповідь із уже запропонованих. Зовсім інша – висловлювати власні думки в письмовому вигляді, ще й у чітко заданому форматі. Пропонуємо розібратися, що саме буде впливати на підсумковий бал.

Кожну письмову роботу розглядатимуть із чотирьох аспектів. Три з них вважаються настільки важливими, що якщо один із них не  буде виконаний, то й уся робота буде вважатися проваленою.

Перший критерій – змістовне наповнення. Письмове завдання передбачає три аспекти. Якщо врахувати та повністю розкрити кожен, то за  них можна отримати 2 бали за кожен. Якщо певний змістовний аспект був розкритий лише частково, то йому виставляється оцінка 1 бал, я якщо не врахований – 0 балів. Відповідно, якщо учасник не врахував жоден із трьох аспектів завдання та отримав 0 балів, вважається, що він не впорався із усім завданням загалом.

Не настільки вагомим критерієм вважається питання структури та зв’язності – він єдиний, з якого можна отримати 0 балів, водночас робота однаково буде вважатися виконаною. Тут важливі два аспекти. По-перше, продемонструвати логіку викладення та використовувати елементи зв’язку, а по-друге, утримуватися в рамках заданого формату. За повне виконання кожного з цих аспектів можна отримати 2 бали за кожен, а за часткове виставляється 1 бал.

Використання широкого словникового запасу гарантує 2 бали за наступний критерій – використання лексики. Тут дозволяється зробити до 3 лексичних помилок, які не впливають на сенс твору. А ось якщо лексичних помилок буде настільки багато, що зрозуміти сенс написаного буде складно, то учасник отримає 0 балів і за критерій, і за роботу загалом. З лексичним мінімумом можна ознайомитися тут.

Щоби отримати максимальну кількість балів (2) за граматику, зовсім не обов’язково продемонструвати бездоганну роботу. Допускається до 8 помилок, але таких, що не впливають на розуміння написаного. Втім, є окрема категорія помилок, які безпосередньо впливають на оцінку. Наприклад, якщо неправильно використати незлічувані іменники або to з інфінітивом, вживати неправильні число та рід у дієслівних формах, а також якщо переплутати порядок слів у реченні.

Якщо припуститися цих помилок або зробити понад 8 граматичних, бал знижується. А якщо помилок так багато, що зрозуміти що-небудь складно, то з усієї роботи виставляється 0 балів.

Докладніше щодо всіх критеріїв та їхніх аспектів – у такому документі.

Нагадаємо, що на все ЗНО з англійської надається 150 хвилин. Сам іспит буде проходити 28 травня 2019. У майбутніх випускників ще є час підготуватися до нього.

5 (100%) 1 vote[s]
ЗМІ про нас