Вивчаючи іноземну мову, чи то англійську, чи будь-яку іншу, спочатку ми не завжди маємо можливість застосувати знання деінде, окрім, власне, занять. Спеціально, щоби зробити процес навчання продуктивнішим та захоплюючим, у нашому центрі є великий вибір клубів вихідного дня.
Сьогодні ми розглянемо два мої улюблені різновиди клубів докладніше. Проте ми поглянемо на переваги відвідування (або ж проведення) таких активностей не лише для студентів, але і для викладачів.
Розмовний клуб
Для студентів
Доволі часто студенти стикаються з проблемою мовного бар’єру. Невпевненість у власних навичках, сором’язливість або інші індивідуальні причини можуть зупинити процес оволодіння мовою. Безумовно, ми активно боремося із цією проблемою на заняттях, але немає способу прокачати говоріння краще, аніж, власне, говорити. Доволі-таки очевидно, але, як показує практика, ми не завжди про це замислюємося.
До того ж, приходячи до клубу, ви зможете поспілкуватися не лише з вашими одногрупниками, але й зі студентами з різних груп нашого центру. Викладач ретельно добирає тему та адаптує її під необхідний рівень, готує всі необхідні матеріали та продумує завдання, які будуть максимально спрямовані на успішну комунікацію між учасниками клубу.
До моменту, коли ви заходите до аудиторії, на вас уже чекає набір нових висловів та слів, які через кілька хвилин ви зможете потренувати, застосовуючи їх у жвавій дискусії чи парній/груповій активності. Вам залишається лише взяти із собою гарний настрій. А якщо не виходить – не хвилюйтеся, з вами їм обов’язково поділяться, якщо що.
Для викладача
Розмовний клуб – це класна можливість для будь-якого викладача не лише потренувати власні навички з говоріння, але й розбавити будні, прив’язані до навчального плану, чимось на свій смак. Це також чудовий привід спробувати створити власні матеріали чи протестувати ресурси, на які частенько не вистачає часу на звичайних заняттях. Оскільки клуби проводяться регулярно, як для студентів-початківців, так і для просунутих, ви зможете відточити власні навички викладання на всіх рівнях.
Граматичний клуб
Для студентів
Із кожним іноді трапляється: певна тема з граматики може сильно демотивувати. Чи то браком схожості з рідною мовою, чи то доволі складною будовою. Але це не привід для хвилювань. Для таких випадків (чи ж просто для фанатів граматики) у нас припасені граматичні клуби. За своєю структурою цей різновид клубу доволі схожий на розмовний, проте є певні відмінності.
Перша частина Grammar club чимось нагадує наш стандартний урок. Ми розглядаємо певну ситуацію з прикладом тої чи іншої граматичної конструкції в контексті (найчастіше це невеличкий текст, аудіо чи відеофайл). Далі переходимо до обговорення та докладного розбору: Навіщо це використовувати? Як використовувати? Яка будова? Чому краще так, а не інакше?
А потім починається найцікавіше – розмовні завдання, спрямовані на відпрацювання раніше обговорюваної теми. Усі різновиди діяльності сплановані так, що ви й самі не помітите, як будете використовувати граматичні структури під час розмови з одногрупником. І вуаля: граматика вже не здається таким страшним звіром.
І навіть якщо під кінець клубу у вас залишаться певні запитання, ви завжди зможете уточнити все необхідне з теми у викладача.
Для викладача
Викладачі можуть стикатися з проблемою пояснення тої чи іншої теми так же часто, як і студенти з її засвоєнням. Але, як уже згадувалося раніше, чим більше практики, тим краще виходить. На власному досвіді скажу, що ще в перші роки викладацької діяльності я з замиранням серця перегортала сторінку підручника, де мене та моїх студентів очікувала тема Mixed conditionals. Тема, треба визнати, доволі підступна не лише для вивчення, але і для викладання. Мені здавалося, що я складно пояснюю чи не можу навести достатньо зрозумілі приклади. З мого обличчя було видно, що це складно та непосильно, а студенти зазвичай переймають ставлення їхнього викладача до теми. Але я не здавалася: із кожним разом знаходила все більше прикладів, цікавіші завдання, і моє ставлення до теми стало змінюватися. Тепер, коли за планом у нас Mixed conditionals, я з усмішкою заходжу до класу, знаючи, що моїх студентів сьогодні очікує чудова тема, яку вони з легкістю засвоять, і я їм у цьому з радістю допоможу.
Викладач – теж людина. Нам, як і студентам, потрібно відпрацьовувати певні теми, тільки зі сторони викладання.
Хотілося б зазначити, що клуби проходять не лише безпосередньо в нашому центрі, але й онлайн, на платформі Zoom, що означає, що ви можете скористатися всіма вищезгаданими перевагами, не залишаючи домівку.
Якщо після всього прочитаного ви ще ставите собі питання, чи варті клуби вашої уваги, то відповідь – так, звісно!
Якщо ви – студент, то можете сміливо записуватися до мене на клуб, оскільки я регулярно проводжу хоча б одне таке заняття на тиждень, і тоді ви на власному досвіді переконаєтеся в користі клубів англійської вихідного дня. Якщо ж ви – викладач, я із радістю допоможу вам із плануванням клубу, добором теми, відповім на будь-яке питання, яке може у вас виникнути на цю тему.
До зустрічі в нашому освітньому центрі!
Читайте також: Що робити, якщо відчуваєте, що відстаєте від своєї групи з англійської?
Коментарі
[…] Клубы – прекрасный способ разбавить учебный план и рамки классного обучения. Что, как не дискуссия на актуальные темы и возможность поделиться своей точкой зрения с другими на английском, заставляет наши глаза гореть? Более подробно о клубах вы можете почитать здесь. […]
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)