Grade виповнюється 11 років

grade 11th anniversary

Сьогодні Grade Education Centre святкує свій 11-й день народження. Для кожного центр – щось своє: місце, де можна якісно вивчити чи підтягнути англійську, де якось дуже круто підготували до іспитів, навіть страх пішов. Центр, у якому ви цілком комфортно та, головне, вдало склали іспит. Це найприємніші тьютори на світі, у яких ви отримували свою кваліфікацію. Це круті колеги та приємне начальство.

Чи завжди він був такий? Про це знають лише ті, хто був із Grade від самого початку, пройшов із ним перші невпевнені кроки, через складні моменти й через досягнення. Як люди змінювали Grade і як Grade змінював людей, розповідають ті, хто стояв у витоків: Олексій Зінченко, Марина Гордієнко, Анастасія Полушина, Каріна Гальчинська та Юлія Корольова.

З чого починався Grade?

Льоша:

З тест-центру TOEFL у 2008 році, 8 комп’ютерів і однієї кімнати на 25 м.

Марина:

Тоді в нас було всього 4 людини, і ми щиро вірили в те, що робимо. Мені здається, ми тоді просто закохалися в іспити та підготовку до них. Ми не думали, що виростемо такими великими, як сьогодні. Нам дуже подобалося те, що ми робимо, і потроху, крок за кроком збільшувалося все: студенти, аудиторії, викладачі, адміністратори, менеджери, маркетологи… А коли навколо збирається така крута команда професіоналів, то цю машину не зупинити :)).

Настя:

У Grade я прийшла навчатися, тож для мене він почався, як і для кожного студента – зі дзвінка менеджера та запрошення на діагностичне тестування. Після чого був найкрутіший курс підготовки до іспиту з Крісом Смітом, який плавно трансформувався вже в роботу менеджером.

Каріна:

Grade був для мене любов’ю з першого погляду. Опинившись у його стінах, я відчула, що це місце – і є той концентрат любові, тотальної волі та колосальної енергії, який так потрібен для розвитку себе як професіонала.

С чего начинался Grade

Юля:

Льоша – мій брат, тож про народження Грейда я знала від самого початку. І це було для нашої сім’ї дещо незвичне. Було дуже хвилююче, але водночас в мене завжди була віра, що все буде дуже класно, що компанія обов’язково виросте та приноситиме прибуток.

Я ніколи не підраховувала, скільки працюю в Grade. Напевне, з другого курсу університету. Це моя перша і, сподіваюся, остання робота (до цього я працювала, загалом, на «дитячих» роботах).

Як у вас з англійською? Чи складали коли-небудь іспити?

Льоша:

Англійська, як і в житті кожної людини, займає важливу роль. Але в освітній бізнес я потрапив досить випадково, до цього займався графічним дизайном та веб-сайтами. Іспити не складав, оскільки не було принципової необхідності. Усі ролі розподілялися між партнерами: я завжди відповідав за маркетинг, інвестиції та взаємодію в колективі.

Как у вас с английским

Марина:

Англійська займає доволі багато місця в моєму житті. Вчити її в дитинстві, звісно, не хотілося, і, певне, перший кайф від занять я отримала, коли їздила на гастролі за кордон зі своїм дитячим танцювальним ансамблем. Я тоді навіть не розуміла, що знаю її, просто виходило орієнтуватися в просторі, ще й дорослим допомагати.

Потім був ін’яз, робота перекладачем, копірайтером, де англійська була в нагоді, а потім зі мною стався Grade… Себто, ми самі його собі вигадали (назва, до речі, моя ідея), і тепер дуже дивно, що Грейда колись не було, а могло й зовсім не бути. 

Я складала САЕ в Грейді. Дуже вірю в те, що іспити сильно мотивують і є гарною опорою, якорем у вивченні мови. Кілька років тому вчила французьку з репетитором, але темп трохи уповільнювався. І тоді я згадала про чарівну паличку – іспит і зареєструвалася на складання DELF (А1 з французької) через кілька місяців. Й от за цей час підтягнула знання та не пропускала жодного заняття. Іспит склала на відмінно 🙂

Каріна:

Мене завжди шалено вабив світ англійської мови. Щонайперше тому, що це можливість зануритися до іншої культури, стикнутися із мовними особливостями та явищами, яких немає у твоїх рідних мовах. Водночас, знання англійської – це можливість спілкуватися із мільярдом людей «однією мовою», практично в кожному куточку земної кулі. А міжнародні іспити – це чудовий мотиватор і якісно нова щаблина у вивченні мов.

Мені доводилося двічі складати Кембриджські іспити в Грейді, і кожен раз я відчувала легке хвилювання, але, водночас, усвідомлення того, що це зовсім інший рівень тестування знань, коли ти можеш перевірити власні практичні навички використання мови, але в комфортному та дружньому середовищі. 

Сдавали когда-нибудь сами экзамены

Юля:

Я, певне, єдина людина в компанії, яка не знає англійської. В мене були спроби вивчити її, але, напевне, через мої лінощі я англійську так і не засвоїла. Але не полишаю надії, що це коли-небудь станеться.

Настя:

Зараз англійська для мене – швидше інструмент, який дозволяє вивчати щось нове, оскільки я змінила основний рід власної діяльності. Знання англійської забезпечує доступ до набагато ширшої низки матеріалів, курсів, книг і можливостей загалом.

Складала міжнародні Кембриджські іспити, як мовні (СРЕ), так і на знання методики викладання англійської (ТКТ Modules 1, 2, 3). Проходило все чудово, оскільки складала я ці іспити в Грейді, але всі вони, безумовно, потребують дуже серйозної підготовки.

Що запам’яталося найбільше?

Льоша:

Подій було настільки багато, що знадобиться ціла книга для цього. Епохальними, звісно ж, були перший проведений іспит, перша конференція, перший корпоратив, отримання ліцензії Кембриджу. Ми були дуже молоді, і нам весь час здавалося, що це сон: ми й повірити не могли, що така величезна та серйозна організація довіриться нам. Але в якийсь момент прийшло усвідомлення того, що все це – реальність, і з нею потрібно якось жити далі. 

что запомнилось больше всего

Марина:

Складно виділити щось одне, було багато крутих та яскравих моментів: отримання ліцензії від Cambridge Assessment, перша велика сесія, виїзні сесії, люди приходили-уходили – багато чого! Кожен рік нам здається, що ми вже на піку, але потім із нами стається ще щось гарне, і ми рухаємося далі, вигадуємо нові проекти.

Найяскравіша подія за останній час – це, звісно ж, наша конференція “21 lessons for the 21 century”. Це була наша перша конференція для викладачів, на яку прийшло 400 осіб, от просто взяли та повірили нам, що ми зробимо круто, і ми зробили навіть більше! Привезли Adrian Underhill у Київ, зробили круті welcome packs, запросили цікавих спікерів, загодували всіх кавою-смаколиками-ланчем, напоїли шампанським тощо. Але, певне, найбільше враження від цієї події – це робота команди, яка знає, що робити, робить усе швидко та злагоджено, без істерик, з гумором, підтримують один одного. Це неймовірний досвід, і найбільше досягнення за 11 років.

Настя:

У Грейді кожен день дуже яскравий і не обходиться без відкриттів та досягнень 🙂

julia grade

Юля:

Я пам’ятаю дуже добре, коли я ще, певне, вчилася в школі чи на першому курсі, мені написала Марина та попросила, щоби я приїхала на 1–2 дні до офісу – там була робота для мене. Я приїхала – і виявилося, що потрібно було дзвонити студентам. Марина інструктує мене – і бачить, що в мене очі на лоба лізуть – я боюся цього. І вона мені каже: «Запам’ятай один раз і назавжди: якщо тобі страшно щось зробити, візьми – і роби, і зрозумієш, що це зовсім не страшно, і потім ти робитимеш усе це легко».

І, загалом, увесь мій шлях таким і був: мені стає страшно – але я збираюся, беру – і роблю. Я, загалом, пережила всі етапи Грейда – зросту, зміни колективу, ключових людей тощо. У певні моменти було дуже страшно, але водночас я завжди згадувала Маринчині слова, починала щось робити – і це було не так уже і страшно, як здавалося.

Каріна:

Окреме місце в моєму серці займає 10-й день народження Grade у 2018 році, оскільки це був наш перший справжній ювілей. Це неймовірне відчуття, коли ти щоденно вкладаєш сили та енергію в улюблену справу, а потім в якийсь момент обертаєшся – і розумієш, яких масштабів ми разом досягли всього за кілька років: що в компанії працює вже понад 100 осіб, і прямо зараз у стінах центру навчається приблизно 1500 студентів, що ми найбільший тест-центр Cambridge English в Україні та що викладачі з усього світу приїжджають до нас за підвищенням кваліфікації, і що тебе оточують колеги, з яких багато хто встиг стати для тебе рідною людиною. 

10th anniversary grade

Яскраві моменти

Марина:

Найчастіше з посмішкою я згадую наші перші кроки: як проводили співбесіди, переговори, зустрічі… Ми були такими дещо наївними, але водночас дуже безпосередніми та щирими, можливо, цим ми й чіпляли людей.

Завжди сміюся, коли згадую, як виглядав наш перший тест-центр, який ми фактично зробили власноруч. Нам було потрібно зробити комп’ютерну аудиторію: ми покликали на допомогу всіх друзів, й один із них так захопився, свердлячи дірки в стільниці, що просвердлив 18 дірок у підлозі! Їх не було сильно помітно, але ми-то знали, що вони там! Й от, вони були з нами рівно до минулого року, поки ми не замінили ламінат у аудиторіях. Люблю цю історію… 

marina grade

Льоша:

У 2012 році ми проводили переговори із Кембриджем щодо отримання ліцензії. В один зі спекотних літніх днів до нас приїхав представник від Кембриджу – дорослий серйозний чоловік середніх років. Переговори проходили безпосередньо в адміністративному офісі, оскільки інших варіантів не було.

Так сталося, що саме в цей день мій друг Вова попросив у мене робоче місце в офісі, щоби вирішити власні питання. У нього на столі стояв комп’ютер і велика пляшка Спрайту, з якої він час від часу відпивав з особливою насолодою. Почувши краєм вуха нашу розмову, він трохи відволікся від своїх справ.

Як я помітив раніше, цей день був дуже спекотним і, на превеликий жаль, у нас тоді не було можливості встановити кондиціонери, оскільки будівля, у якій розміщений наш офіс, історична (нині ця проблема вирішена). Представнику Кембриджу було дуже спекотно, як і всім нам, і стан дискомфорту, як мені здавалося, досяг критичної межі.

На допомогу прийшов мій друг Вова, який уважно слухав нашу розмову та, не розгубившись, узяв надпиту пляшку Спрайту та простягнув її представнику Кембриджу зі словами «Would you like some sprite»? Представник, звісно ж, люб’язно відмовився, але я пам’ятаю наш стан сміху та подиву, що насуваються. Досі не розумію, як ми себе стримали в той момент. Ось такий цікавий у мене друг Вова 🙂

grade яркие моменты

Великі досягнення – для Grade і не лише

Льоша:

Найбільше досягнення для мене за 11 років – це сьогоднішня команда Грейда, найкраща в країні. Це саме та перевага та особливість, яку неможливо скопіювати.

Марина:

Найбільше досягнення – це те, що ми стали великою школою на ринку, не мережевою,  без великих інвестицій; ми починали з 1 аудиторії та були нікому невідомими, а тепер із нами вже потрібно рахуватися іншим :))) Окрім того, ми – найбільший Платиновий тест-центр Кембриджських іспитів, єдиний не те, що в Україні, в усьому регіоні (Туреччина, Україна, Кавказ, Центральна Азія)! Від цього мурашки шкірою 🙂

Особисто моє досягнення – постійно вчитися та нічого не боятися. Хто мене знає – я дуже тихий, неконфліктний інтроверт, але коли справа доходить до вирішення робочих питань, я намагаюся нічого не боятися, і так працювало від самого початку Грейда. Звісно, буває складно та незрозуміло, страшно та ризиковано, але я беру – і роблю, адже ніхто за мене це не зробить, плюс неможливо підвести людей, які з тобою працюють. І я дуже надихаюся цими людьми: професіонали у своїй справі, великі розумнчики, у яких можна багато чому навчитися.

что запомнилось за время жизни grade

Настя:

Найбільше досягнення – це, мабуть, крута команда, яка зростає та розвивається, робить усе для того, щоб отримати результат і довести, що ми кращі, щодня.  

Юля:

За дивовижними обставинами, Grade завжди збирає в себе всіх дуже талановитих людей, які дуже класно вписуються в його атмосферу. Основний плюс команди та колективу Grade – це те, що ми всі – як сім’я. Іноді це звучить, як секта, але однаково, ми всі любимо один одного та раді допомогти в будь-якій незрозумілій ситуації. Загалом, запорука успіху Грейда – це, першочергово, любов.

Мені вдалося перемогти вигоряння. У мене таке було, тому що я в Грейді працювала від підліткового віку. І були моменти переламні – потрібно було зростати, мозок чинив супротив, десь я не могла перелаштуватися, знесилювалася. Десь я хотіла компенсувати, що не знаю англійську, працюючи. Врешті, я протягом багатьох років працювала шість днів на тиждень день у день, а в неділю замість відпочинку продовжувала працювали, лише з дому. У якийсь момент зрозуміла, що моя продуктивність зводиться до нуля, я нічого не можу робити, у мене нічого не виходить через накопичену втому.

Мені дуже допомогла робота з крутими психологами (керівництво нам їх замовили). Вони приходили та розповідали різне, а я для себе відкривала певні речі. З банального: чим менше працюєш – тим ти продуктивніший. Це не означає, що потрібно працювати одну годину на день. Коли час обмежений і ти знаєш, що потрібно за день встигнути багато, стаєш продуктивнішим. І важливий момент – це відпочивати та набиратися ресурсів. Мені допомагає помалювати, піти погуляти, кудись поїхати або навіть нічого не робити, цілий день спати.

досуг grade

Каріна:

Найбільше досягнення на сьогоднішній день – це, безумовно, наша команда. У Грейді працюють найкрутіші в Україні фахівці, а окрім власних професійних навичок, це ще й чудові люди, з якими приємно проводити час як у офісі, так і за його межами. 

Також величезним нашим досягненням є те, що здебільшого студенти вчаться в Grade кілька років, іноді проходячи шлях від початкового рівня до складання міжнародних іспитів, а також довіряючи нам навчання своїх друзів та рідних. 

Grade змінив вас?

Каріна:

Адміністративна посада дозволила мені з головою зануритися в усі аспекти роботи компанії, розвинути організаторські та комунікативні можливості, навчитися працювати як у команді, так і над індивідуальними проектами.

За роки роботи в Грейді я, безумовно, виросла разом із ним. Компанія навчила мене відповідальності та самовіддачі, адже коли ти вільний у власних діях та рішеннях, коли ти сам ладний обирати, як діяти, визначати пріоритети та приймати рішення. Я безмежно вдячна нашим керівникам за те, що вони дають усі можливості для розвитку, реалізації творчих ідей, для росту як професійного, так і особистісного.

Alex and Marina grade

Юля:

Я зростала разом із Грейдом. Grade змінювався – і мені доводилося змінюватися. А, напевне, це ми змінювалися – і, відповідно, змінювали Грейд.

Настя:

Змінив, звісно, зробив сильніше разів у сто, довів навичку багатозадачності до рівня бога, навчив нічого не боятися та розуміти, що можливо все.

Марина:

Дуже сильно змінив! Як би пафосно та банально не звучала ця фраза, але я знаю, навіщо живу, яка в мене місія, що я залишу після себе. Для мене Grade is all about learning, як для студентів, так і для колег, для мого оточення. Мені здається, це дуже ресурсна ідея, з неї я черпаю власне натхнення, беру сили підкорювати нові горизонти, не боятися нового.

Льоша:

Безумовно. Він зробив мене сильнішим і навчив по-справжньому любити людей. У мене наче було два життя. Одне до Грейда, а друге після, яке триває й досі. 

grade outdoors

Які подальші плани?

Льоша:

Повний уперед.

Юля:

Як я казала, Grade – моя перша і, сподіваюся, остання робота. Я дуже хотіла би вірити в це – що зможу пропрацювати в Грейді все життя, він буде квітнути та все буде класно.

Настя:

Розвиватися, займатися різними цікавими проектами, вчитися чомусь новому та подорожувати 🙂 

Каріна:

Головний план на майбутнє – ніколи не зупинятися. Навколо ще так багато крутих речей, які хочеться впровадити та оптимізувати. У нас, безумовно, дуже велика та відповідальна місія – освічувати людей та допомагати їм досягати власних цілей. Хочеться, щоби та висока планка стандартів, якої ми притримувалися всі ці 11 років, лише росла, а разом із цим – і якість освіти не лише у світі англійської, але в усьому освітньому сегменті України. 

grade founders

Марина:

Лише вперед, звісно 🙂 Мені подобається, що ми не зациклюємося на одному й тому ж. У нас багато різних напрямів: деякі вже стабільніші, і потрібно працювати над їхньою підтримкою, адже все так швидко змінюється; деякі зовсім нові, де ще працювати та завойовувати; є й ті, які потрібно переосмислити та перезавантажити; а є й такі, про які ніхто ще не знає, але ми старанно працюємо, щоби випустити хороший продукт. 

З днем нарождення, Grade! You are great!