4 лайфхаки, які допоможуть скласти будь-який іспит з англійської

test-taker

Якщо ви коли-небудь хоч раз казали собі “Я не здам цей іспит” чи “Я все знаю, але іспити — це просто не моє”, дочитайте цю статтю до кінця. Очевидно, що скласти іспит НЕ вдасться, якщо ви до нього не готувалися не навчалися, але ми поділимося деякими простими кроками, які допоможуть збільшити шанси та покращити результати, навіть якщо це державний, міжнародний чи шкільний іспит — і він вже завтра! І це не чудо, а насправді навіть легше, ніж ви могли собі подумати. Отже, поїхали!

ПОЧУВАЙТЕСЬ ВПЕВНЕНО

Перш за все, полиште повторювати собі “Я не зможу…”. Ця так-звана мітка, яка називається когнітивним спотворенням, завдає більше шкоди, ніж ви собі можете уявити. Згідно з дослідженням, опублікованим у Journal of Psychoeducational Assessment, що оцінювало навички читання під час іспиту, який проводився на час, серед 35 студентів з синдромом порушення активності та уваги, які сказали, що вони “не зможуть”, та 185 студентів, які цього не робили, єдина різниця полягала в рівні тривоги та стресу під час тестування читання. Діти, які називали “poor test-takers”, продемонстрували таке саме розуміння читання, декодування, швидкість, використання словникового запасу та стратегії тестування, як і ті, хто не позначав себе такою “міткою”. Єдине, що вони продемонстрували значно більший рівень стресу перед початком і під час самого іспиту. Отже, саме тривога може зіпсувати хороший бал!

Якщо вважати себе якимось не таким, то дослідження показують, що ви цим і станете, навіть якщо статистика доводить зворотне. Тому студенти, які назвали себе “poor test-takers” у дослідженні описаному вище, були здивовані, почувши, що вони склали іспит так само добре, як і “good test-takers” Якщо ви роками казали собі, що погано складаєте іспити чи пишете тести, то, звичайно, виправдаєте ці сподівання. З іншого боку, якщо ви дозволите собі повірити, що зможете отримати хороший бал, то ймовірно так і буде. Вірте, і ви можете досягти бажаного результату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найпоширеніші словосполучення прикметників та прийменників у англійській 

СЛІДКУЙТЕ ЗА ЧАСОМ

Один зі способів гарно скласти іспит — бути пильним, а не хвилюватися щодо часу. Це проста математика. Отримати нижчий бал легко: ви поспішаєте в кінці, тому що були занадто ліберальним щодо часу на початку тесту.

Перед іспитом витратьте кілька секунд на те, щоб підрахувати, скільки часу у вас є на питання. Наприклад, якщо у вас є 45 хвилин, щоб відповісти на 60 запитань, тоді 45/60 =0,75. 75% від 1 хвилини — це 45 секунд. У вас є 45 секунд, щоб відповісти на кожне запитання. Якщо ви помітите, що відповідаєте на запитання довше, ніж 45 секунд, то в кінці іспиту у вас є всі шанси втратити бали, оскільки вам елементарно не вистачить часу на те, щоб якнайкраще відповісти на останні запитання.

Якщо ви вагаєтеся між двома варіантами відповіді, і ви вже перевищили обмеження часу, відведеного на запитання, обведіть питання та переходьте до наступних. Деякі з них можуть бути набагато простішими. Поверніться до складного питання, якщо у вас залишається час наприкінці іспиту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 найпоширеніших помилок на іспиті C1 Advanced (CAE)

ЕФЕКТИВНО ЧИТАЙТЕ ДОВГІ УРИВКИ ТЕКСТІВ

Найбільше часу та балів на іспиті можуть забирати довгі уривки текстів для читання та запитання, що слідують за ними. Навчіться виконувати такі завдання швидко та ефективно, і ви будете на шляху до того, щоб гарно скласти іспит. Дотримуйтесь наступних кроків:

  • уважно прочитайте заголовок тексту, щоб знати, з якою темою маєте справу;
  • перегляньте запитання до тексту і дайте відповіді ті, що стосуються певного рядка, абзацу або слова в тексті (так, це ще до того, як ви прочитаєте цілий текст);
  • тепер швидко прочитайте уривок тексту, підкреслюючи важливі іменники та дієслова (ключові слова);
  • запишіть на полях короткий зміст кожного абзацу (два-три слова);
  • дайте відповіді на решту питань.

Якщо ви спершу відповідаєте на легкі запитання — ті, що стосуються частини уривку, — ви одразу здобуваєте кілька швидких балів. Підкреслюючи важливі іменники та дієслова під час читання, ви не лише запам’ятовуєте прочитане, але й знаходите конкретне місце в тексті, до якого слід звертатись, відповідаючи на складніші запитання. А узагальнення на полях є ключовим для розуміння уривку в цілому. Плюс, це дозволяє відповісти на питання типу “What was the main idea of paragraph 2?” з блискавичною швидкістю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Все, що ви хотіли запитати про Кембриджські іспити, IELTS, ЗНО, ДПА

ВИКОРИСТОВУЙТЕ ВІДПОВІДІ НА СВОЮ КОРИСТЬ

У тесті з кількома варіантами правильна відповідь знаходиться прямо перед вами. Єдине, що вам потрібно зробити — це розрізнити подібні варіанти відповіді, і вибрати правильний.

Шукайте крайні слова у відповідях на кшталт “never” чи “always”. Такі слова часто допомагають у виборі відповіді, оскільки вони усувають неправильні твердження. Слідкуйте і за протилежностями. Автори тестування часто ставлять прямо протилежне правильній відповіді як один із варіантів, використовуючи дуже подібні формулювання, щоб перевірити ваше вміння уважно читати. Таким чином ви зможете знаходити правильні рішення набагато швидше.

Звичайно, наші поради досить універсальні, а кожен іспит з англійської має свої стратегії. Для того, щоб успішно скласти ЗНО, IELTS чи TOEFL, потрібні не лише знання мови, а й того, як підходити до певного типу завдань. Саме цьому ми навчаємо студентів під час підготовки до Кембриджських екзаменів, IELTS та TOEFL  у нашому центрі.