Що потрібно знати про зміни в іспиті Cambridge English: B1 Preliminary

экзамены Cambridge English

З січня 2020 року міжнародні Кембриджські іспити з англійської очікують декілька змін. В деяких іспитах з’являться нові завдання, частина деяких завдань зміниться, частина — зникне, але велика частина все ж залишиться без змін. У наших матеріалах ми познайомимо вас з новими форматами іспитів Cambridge English. А почнемо з рівня B1 та іспиту B1 Preliminary (PET).

Тривалість і компоненти іспиту B1 Preliminary

Тривалість іспиту не зміниться. Як і у 2019 році, вона складатиме 2 години та 12 хвилин.

Компонент Reading and Writing тривалістю 1 година 30 хвилин розділять на два по 45 хвилин — Reading і Writing. Тривалість інших компонентів — Listening 30 хвилин і Speaking 12 хвилин — залишиться без змін.

B1 Preliminary: Reading

Компонент Reading у 2019 році складається з 5 частин і 35 запитань, а з січня 2020 року — з 6 частин і 32 запитань.

 1. Множинний вибір (5 запитань) — частина, в якій потрібно прочитати 5 коротких повідомлень і вибрати правильну відповідь для кожного з них, залишиться без змін.
 2. Відповідність (5 запитань) — також без змін. Тут потрібно підібрати відповідні тексти до 5 описів людей.
 3. Множинний вибір (5 запитань) — таке ж завдання, як у 4-й частини іспиту у 2019 році. Прочитати текст, зрозуміти його суть, зміст і вибрати правильні відповіді до 5 питань.
 4. Множинний вибір (5 запитань) — нове завдання. Прочитати текст, зрозуміти його суть, структуру та заповнити 5 пропусків правильними реченнями із запропонованих варіантів.
 5. Множинний вибір (6 запитань) — завдання без змін, але трохи коротше. Прочитати текст і вибрати пропущені слова із запропонованих варіантів.
 6. Заповнення пропусків (6 запитань) — нове завдання. Прочитати текст і вписати 6 слів на пропущені місця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 200+ англійських слів і фраз для вашого максимального балу на IELTS, TOEFL і Кембриджських іспитах

экзамены Cambridge English

B1 Preliminary: Writing

Компонент Writing e 2019 році складається з 3 частин і 7 запитань, а з січня 2020 року — з 2 частин по 1 завданню.

 1. Лист — написати лист у відповідь на надану інформацію. У порівнянні з 2019 роком і повідомленням із 35-45 слів, у 2020 лист потрібно буде скласти зі 100 слів.
 2. Стаття — написати статтю або розповідь на задану тему на 100 слів. У попередній версії іспиту в цій частині потрібно було написати листа.

B1 Preliminary: Listening

Компонент Listening у 2020 складається з 4 частин і 25 запитань, як і раніше.

 1. Множинний вибір (7 запитань) — завдання без змін. Прослухати 7 коротких текстів і вибрати по одному правильному зображенню до кожного.
 2. Множинний вибір (6 запитань) — нове завдання. Прослухати 6 коротких текстів і вибрати правильний варіант відповіді до кожного з них.
 3. Заповнення пропусків (6 запитань) — завдання без змін. Прослухати довгий текст і вписати інформацію, якої бракує, у пропуски.
 4. Множинний вибір (6 запитань) — те саме завдання, що і в частині 2 у попередній версії іспиту. Прослухати довгий текст і вибрати правильні відповіді на 6 запитань.

B1 Preliminary: Speaking

Компонент Speaking у 2020 складається з 4 частин, як і раніше. Двоє кандидатів і екзаменатор спілкуються між собою на задані теми, а інший екзаменатор слухає та оцінює.

 1. Вступна частина — без змін. Обговорення хобі, інтересів, захоплень.
 2. Індивідуальна частина — те саме, що і частина 3 у попередній версії іспиту. Кожен кандидат отримає фото, яке йому потрібно буде описати.
 3. Спілкування — те саме, що і частина 2 у попередній версії іспиту. Побудова діалогу на задану тему з обговоренням пропозицій та альтернатив, рекомендаціями та пошуком компромісу.
 4. Обговорення — таке саме завдання, як і в попередній версії іспиту, тільки тепер на основі діалогу з попередньої частини, а не опису фотографій. Діалог про симпатії / антипатії, уподобання, звички, думки, вираження згоди / незгоди.

Складайте іспити Cambridge English в нашому сертифікованому платиновому центрі та не забувайте про ці зміни, якщо ваш іспит запланований на 2020 рік! Дати іспитів і дедлайни реєстрації шукайте тут.