Платиновий партнер Cambridge Assessment English

Ліцензія UA007

Ярославів Вал, 13/2-б
  Золоті Ворота
info@grade.ua
confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

callback-phone-icon

Зворотній дзвінок

  • Ім'я та прізвище
  • Телефон

Даю згоду на обробку моїх персональних даних з метою визначення рівня англійської мови та надання інших освітніх послуг

confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

20.08.2019

Вероніка Громогласова - photo
Вероніка Громогласова
Контент-менеджер
Eye icon Spinner

Cambridge English чи IELTS – у чому відмінності та який іспит з англійської вибрати

ielts или cambridge english

Щороку мільйони людей складають міжнародні іспити з англійської, щоб підтвердити свій рівень володіння мовою за допомогою міжнародного сертифіката. Найпопулярніші серед цих сертифікатів – це Cambridge English, IELTS і TOEFL — усі вони потрібні для вступу до англомовних вишів, роботи за кордоном, еміграції або перевірки свого рівня володіння англійською мовою.

Чим же відрізняються ці іспити з англійської один від одного та який краще вибрати?

Термін дії сертифіката

Термін дії сертифіката IELTS – два роки. Тому, якщо найближчим часом ви не плануєте вступати до університету, міняти роботу чи переїжджати за кордон – заздалегідь тест краще не складати.

Сертифікати Cambridge English – безстрокові. Тому такий сертифікат ніколи не втратить свою актуальність. Проте варто зазначити, що іноземні роботодавці або вступні комісії університетів можуть висувати свої умови щодо дати випуску сертифіката.

Вартість

Кембриджські іспити: від 2750 до 4100 грн (залежно від рівня англійської).

IELTS: від 3975 до 7100 грн (залежно від обраного тест-центру та версії іспиту – IELTS General, IELTS Academic, IELTS Life Skills або IELTS for UKVI).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 20 англійських слів, яких краще уникати на IELTS, TOEFL і Кембриджських іспитах

ielts или cambridge english

Популярність, визнання та “вік” іспитів

Найпопулярніші іспити у світі – Кембриджські. Їх складають вже понад 106 років. Сертифікати Cambridge Assessment English визнають понад 20 000 університетів, компаній і міграційних служб — і з кожним роком їхня кількість зростає. Щороку їх складають 5,5 мільйонів осіб у 130 різних країнах. 

Цікавий факт. Перший іспит було проведено в 1913 році, його склали три кандидати, заплативши по три фунти. Якщо вам здається, що це дешево, то ось вам ще факт — на сьогодні це було б близько 300 фунтів. Іспит тривав 12 годин і, крім Speaking, Writing, Reading і Listening у звичних сьогодні форматах, включав також переклад тексту з англійської на німецьку чи французьку й навпаки, читання вголос, диктант і 3-годинний іспит з англійської літератури! Сьогодні все набагато простіше, швидше й економніше.

IELTS – “наймолодший” серед трьох найпопулярніших іспитів з англійської, включно з Cambridge English і TOEFL. Іспит заснували в 1980 році. Сертифікати IELTS щорічно отримують 3,5 мільйони осіб, а визнаються вони в 10 000 університетів, компаній і міграційних служб. Якийсь час IELTS, а саме його модуль IELTS Academic (призначений спеціально для вступу до університетів і коледжів) залишався найбільш надійним серед престижних вишів Великобританії, США, Канади та Австралії.

Проте все більше вишів визнають Кембриджські сертифікати, а з 2016 року їх приймають абсолютно всі британські університети, включно з провідними — Оксфордом і Кембриджем. Усе більше студентів та абітурієнтів готуються та складають іспити Cambridge English, вважаючи їх більш практичними, близькими до реального життя та цікавішими. Крім того, ці сертифікати вже декілька десятиліть охоче приймають роботодавці та міграційні служби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 35 англійських дієслів рівня Advanced для вашого IELTS, TOEFL або Кембриджських іспитів

ielts или cambridge english

Що перевіряємо?

І Кембриджські іспити, й тестова система IELTS перевіряють рівень володіння англійською мовою, але все ж правила та цілі у них дещо відрізняються. IELTS – це міжнародна тестова система оцінки знання англійської мови. Сертифікат IELTS відповідного рівня видається залежно від рівня складності завдання, виконаних кандидатом, і кількості набраних балів.

Іспити Cambridge English передбачають, що кандидат складає екзамен на певний рівень (від A2 до C2) — тобто основна мета Кембриджських іспитів полягає в тому, щоб підтвердити рівень володіння мовою за загальноєвропейською шкалою мовної компетенції (CEFR). Крім цього, існують також іспити для дітей Young Learners (від Pre A1 до A2) та іспити з Business English (від B1 до C1).

Формат і тривалість іспиту

Загалом іспити Cambridge English і тестова система IELTS схожі, проте є невеликі відмінності.

IELTS триває 2 години та 45 хвилин і складається з чотирьох секцій для перевірки чотирьох мовних навичок:

  1. Listening – аудіювання. Слухаємо два діалоги, два монологи та відповідаємо за ними на 40 запитань.
  2. Reading – читання. Читаємо декілька текстів і також відповідаємо на 40 запитань.
  3. Writing – письмо. Пишемо два тексти (есе та лист). А якщо здаємо IELTS Academic, то пишемо есе та аналіз або опис інформації з графіка, діаграми чи таблиці.
  4. Speaking – говоріння. Перевіряється у форматі спілкування з екзаменатором. Тут потрібно розповісти про себе та поспілкуватися віч-на-віч на задану тему й відповісти на запитання за нею.

Іспити Cambridge English тривають 2-4 години, залежно від екзамену.

Екзамени рівнів A2 і B1 складаються з таких же компонентів, як і IELTS: Listening, Reading, Writing, Speaking, а для підтвердження знання англійської на рівнях B2, C1 і C2 додається компонент Use of English (використання мови), що перевіряє знання граматики, словникови