Чим відрізняються іспити Cambridge English і TOEFL та який краще вибрати

Cambridge English или TOEFL

Декілька мільйонів людей щороку складають міжнародні іспити з англійської, щоб підтвердити свій рівень володіння мовою на світовому рівні. Найпопулярніші іспити та сертифікати, які видаються після їх складання — це Cambridge English, IELTS і TOEFL. Ці сертифікати потрібні для вступу до англомовних коледжів та університетів, роботи в англомовному середовищі, еміграції або тестування рівня англійської для будь-яких інших цілей.

Основні відмінності іспитів Cambirdge English та IELTS ми вже розглянули. Тепер розбираймось, чим же відрізняються один від одного TOEFL і Кембриджські іспити?

Варіант англійської мови

Іспити Cambridge English засновані на британському варіанті англійської мови, а TOEFL — на американському.

Термін дії сертифіката

Термін дії сертифікату TOEFL — 2 роки. Якщо сертифікат вам, швидше за все, не знадобиться найближчим часом, то складати іспит поки не варто.

Сертифікати Cambridge English — безстрокові. Такий сертифікат ніколи не втратить свою актуальність, але варто зазначити, що приймальні комісії або іноземні компанії можуть висувати свої умови стосовно дати випуску сертифіката.

Вартість

Іспити Cambridge English: від 2750 до 4100 грн (у залежності від рівня англійської).

TOEFL: 180$

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 35 англійських дієслів рівня Advanced для вашого IELTS, TOEFL або Кембриджських тестів

Cambridge English или TOEFL

Популярність, визнання та «вік» іспитів

Найпопулярніші іспити з англійської у світі — Cambridge English. Перший Кембриджський іспит з англійської був проведений у 1913 році, і його складали 3 особи. Сьогодні, через 106 років, їх щорічно складають 5,5 мільйонів кандидатів у 130 різних країнах. Сертифікати Cambridge Assessment English визнають 25 000 університетів, компаній і міграційних служб по всьому світу, і ця кількість зростає щороку. Серед них: найкращі вузи США та Канади, всі університети Великобританії, Австралії та Нової Зеландії. Останнім часом все більше студентів та абітурієнтів складають Кембриджські іспити як більш практичні та близькі до реального життя.

TOEFL складають з 1964 року. Сертифікати TOEFL щорічно отримують 2,3 мільйона кандидатів, а визнаються вони в 10 000 університетів, компаній і міграційних служб у 150 країнах. Серед них: 98% британських вишів, 90% американських і 80% канадських, всі університети та коледжі Австралії та Нової Зеландії.

Що перевіряємо?

І Кембриджські іспити, і тестова система TOEFL перевіряють рівень володіння англійською. Але все ж правила та цілі трохи відрізняються. TOEFL — це міжнародна тестова система оцінки володіння англійською. Залежно від рівня складності виконаних завдань і кількості набраних балів, кандидат отримує сертифікат відповідного рівня.

Іспити Cambridge English мають на меті підтвердити володіння мовою на певному рівні (від A2 до C2) за загальноєвропейською шкалою мовної компетенції (CEFR). Крім цього, існують спеціальні Кембриджські іспити для дітей — Young Learners (від Pre A1 до A2), та іспити з ділової англійської (від B1 до C1).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 200+ англійських слів і фраз для вашого максимального балу на IELTS, TOEFL і Кембриджських іспитах

Cambridge English или TOEFL

Формат і тривалість іспиту

Загалом іспити Cambridge English і тестова система TOEFL схожі. Але є й невеликі відмінності.

TOEFL триває 4 години та складається з 4 компонентів для перевірки 4 мовних навичок:

  1. Listening — аудіювання. Слухаємо 3–4 лекції, 2–3 діалоги та відповідаємо на запитання до них.
  2. Reading — читання. Читаємо 3-4 тексти на різні теми та відповідаємо на 10 запитань до кожного тексту.
  3. Writing — письмо. Слухаємо невелику лекцію, читаємо текст і пишемо до них резюме. Після чого пишемо есе за заданою темою.
  4. Speaking — говоріння. Отримуємо 4 завдання, готуємося по 30 секунд і говоримо на кожну тему не більше ніж хвилину

Іспити Cambridge English тривають від 2 до 4 годин, у залежності від іспиту.

Іспити рівнів A2 та B1 складаються з таких же 4 компонентів, як і TOEFL: Listening, Reading, Writing, Speaking, а для підтвердження знання англійської на рівнях B2, C1 і C2 також додається компонент Use of English (використання мови). Цей компонент перевіряє ваше знання граматики, словниковий запас і показує рівень володіння англійською загалом.

Інші відмінності у форматі складання іспитів

  • Тексти з компоненту Listening на TOEFL можна прослухати один раз, а на Cambridge English — двічі.
  • На Speaking на іспиті TOEFL кандидат записує всі свої відповіді за допомогою мікрофона. На іспитах Cambridge English ви будете спілкуватися з іншим кандидатом або двома, а оцінювати вас будуть два екзаменатори.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прокачайте свій Speaking перед IELTS чи TOEFL! 7 сайтів для безкоштовного спілкування англійською

Cambridge English или TOEFL

Результати іспитів та їх відповідність шкалі CEFR*

На TOEFL окремо оцінюється кожен із компонентів іспиту, після чого підраховується загальний бал. Максимальна кількість балів: 120 (по 30 на кожен компонент).

Співвідношення балів на TOEFL зі шкалою CEFR

Speaking 10–15, Writing 7–12 = A2
Total score 42–71  = B1
Total score  72–94 = В2
Total score  95–120 = C1

На Кембриджських іспитах кожне завдання оцінюється певною кількістю балів, загальний результат підраховується як середнє арифметичне (тобто сумарна кількість балів за всі завдання ділиться на кількість компонентів). Максимальний бал: 230.

Співвідношення балів на Cambridge English зі шкалою CEFR

100 – 119 = А1
120 – 139 = А2
140 – 159 = В1
160 – 179 = В2
180 – 199 = С1
200 – 230 = С2

Причому якщо ви складаєте Кембриджський іспит, наприклад, рівня B2, але набираєте понад 179 балів, то ви отримаєте сертифікат, в якому буде вказано рівень С1 (за кількістю балів), але назва іспиту буде B2. Це означає, що ви підтвердили початковий рівень С1. Щоб отримати сертифікат рівня Advanced, необхідно скласти іспит рівня С1. Так само ви можете підтвердити рівень B1, якщо кількості балів буде недостатньо для підтвердження рівня B2.

* CEFR – The Common European Framework of Reference for Languages, Загальноєвропейська компетенція володіння іноземною мовою

Cambridge English или TOEFL

Підготовка до Cambridge English та TOEFL

Сертифіковані та досвідчені викладачі нашого центру готові підготувати вас до будь-якого з міжнародних іспитів з англійської. Всі вони складали ці іспити, пройшли безліч тренінгів і навіть ведуть їх самі для інших викладачів, а також розробили унікальні авторські підготовчі матеріали та програми. На наших курсах з підготовки до Кембриджських екзаменів або TOEFL ви дізнаєтеся все про іспити та нюанси їх складання, а після — зможете отримати максимальний очікуваний бал або навіть перевершити свої очікування!

Складання іспитів Cambridge English

Де ж ще складати Кембриджські іспити, якщо не в єдиному в Україні платиновому екзаменаційному центрі? Нещодавно Grade ушосте підтвердив цей престижний статус від Cambridge Assessment English. Платиновий статус отримують найефективніші, найуспішніші та найкраще обладнані екзаменаційні центри по всьому світу.

З кожним роком у нашому центрі складають іспити з англійської все більше кандидатів. За минулий рік їх кількість сягнула 4600.

Нагадаємо, що після підготовки в нашому підготовчому центрі ви зможете скласти іспити Cambridge English та отримати міжнародні безстрокові сертифікати зі знижкою до 50%! Розклад і вартість Кембриджських іспитів шукайте тут, а про розмір та умови отримання знижки уточнюйте в наших адміністраторів.

Складання TOEFL

Тест TOEFL в Україні можна скласти у декількох авторизованих центрах. Найближчі дати шукайте на нашому сайті або на офіційному сайті іспиту.

Бажаємо успіху на іспитах!