Кембриджські іспити: різниця між загальною та шкільною версіями екзамену

cambridge exams

А ви знали, що іспити A2 Key (KET), B1 Preliminary (PET) та B2 First (FCE) мають версію “for Schools”, створену спеціально для школярів? Основна мета шкільної версії Кембриджських іспитів – допомогти дітям набути впевненості у своїх знаннях, краще розібратися в структурі екзаменів і підвищити зацікавленість у подальшому вивченні мови.

Крім того, учні 9-класів також можуть отримати 12 балів за ДПА з англійської автоматично, якщо минулого або поточного року вони встигли отримати свій міжнародний сертифікат, який підтверджує рівень А2 і вище для загальноосвітніх шкіл, а також B1 і вище – для класів із поглибленим вивченням іноземних мов.

Учні 11-х класів можуть не складати ДПА з англійської, якщо у минулому або поточному календарних роках отримали (або до 2 червня 2020 року встигнуть отримати) міжнародний сертифікат, який підтверджує володіння англійською на рівні B1 і вище для загальноосвітніх шкіл, а також B2 і вище — для класів із поглибленим вивченням іноземних мов. У такому разі результати цих іспитів зараховуються, як атестація з іноземної мови, й учень отримує «автоматичні» 12 балів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як автоматично отримати 12 балів за ДПА з англійської мови

Відмінність між загальною версією екзамену та шкільною полягає лише в тематиці, в усьому іншому — складність, формат і тривалість — вони абсолютно ідентичні. Так, наприклад, на іспиті B1 Preliminary (PET) запитання пов’язані з загальними побутовими темами (оренда житла чи співбесіда), а на іспиті B1 Preliminary for Schools будуть завдання на підліткові теми (шкільні канікули чи мій улюблений предмет).

Пропонуємо порівняти кілька завдань цих двох версій: 

B1 Preliminary English for Schools, Reading  

b1 for schools reading

У компоненті Reading шкільної версії Кембриджського іспиту використовуються тексти, пов’язані з підлітковими темами — шкільними предметами, домашніми завданнями тощо.

B1 Preliminary English, Reading

b1 reading

У компоненті Reading загальної версії Кембриджського іспиту використовуються тексти на загальну тематику — у даному завданні наведений приклад тексту, пов’язаний із роботою кар’єрного центру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо дітям складати міжнародні іспити з англійської?

B1 Preliminary English for Schools, Writing

PRELIMINARY ENGLISH TEST for schools writing

У компоненті Writing шкільної версії іспиту присутні завдання, з якими може впоратися кожен школяр.

B1 Preliminary English, Writing

PRELIMINARY ENGLISH TEST Writing q2

Компонент Writing загальної версії іспиту передбачає запитання, що потребують обізнаності в темі та чіткої аргументації. 

На нашому сайті ви знайдете докладні правила реєстрації та отримання результатів тестів. Усі дати іспитів і реєстрацій шукайте тут.