Все, що потрібно знати, щоб скласти іспит A2 Key (KET)

A2 Key tips and tricks

[a2_ket_banner]

Серед усієї лінійки Кембриджських іспитів A2 Key (раніше відомий як KET) може стати непоганим стартом, адже такий сертифікат про базовий рівень англійської свідчить про те, що ви:

 • розумієте, коли з вами розмовляють на теми вашого повсякденного життя (особиста інформація, сім’я, друзі, робота / школа, покупки тощо);
 • самі можете використовувати англійську мову, коли говорите на ці теми;
 • можете описувати різні аспекти свого особистого досвіду, своє оточення та розповідати про те, що вам потрібно для звичного життя.

А ви можете робити все вище перелічене, чи вам все ще потрібно трохи потренуватися? Ми створили інтерактивний діагностичний тест A2 Key, який ви можете пройти за 10-15 хвилин та отримати результат на вашу електронну скриньку.

[a2_ket_banner]

Чому все-таки слід складати A2 Key?

A2 Key часто недооцінюють ті, хто вивчає англійську, адже вважають FCE, CAE, IELTS чи TOEFL “соліднішими” іспитами. Втім KET має свої величезні переваги:

 • готуючись до нього, у вас є всі шанси вдосконалити свої мовні навички. Кембриджські іспити перевіряють усі навички володіння мовою: читання, письмо, слухання та говоріння. Якщо ви прагнете отримати хороший результат на іспиті, вам доведеться багато практикуватися і працювати над цими навичками, тому що без практики ви, мабуть, провалите тест. Іспит містить п’ять завдань з читання, два письма, п’ять частин для прослуховування та дві частини, що перевіряють навички говоріння. Як бачите, щоб досягнути хороших результатів, потрібно добре підготуватися, тому будь-яка практика позитивно вплине на вашу англійську.
 • ви зможете добре вивчити формат Кембриджських іспитів. Кембридж розробляє усі свої іспити (A2 Key, B1 Preliminary, B2 First, C1 Advanced та C2 Proficiency) подібним чином. Усі вони перевіряють однакові навички, усіх їх потрібно складати з суворими часовими обмеженнями, і навіть деякі завдання дуже схожі на завдання всіх інших тестів. Саме тому іспит A2 Key може стати чудовою відправною точкою. Ви зможете отримати свій перший досвід роботи з кембриджськими іспитами з англійської мови та подивитися, як вони працюють. Ви дізнаєтесь про різні види завдань, а також поради та підказки, якими зможете скористатися знову, коли перейдете на наступний рівень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як відбувається процес створення Кембриджських іспитів?

Що потрібно знати про кожну частину іспиту?

Cambridge A2 Key складається з чотирьох частин, які перевіряють чотири основні мовні навички англійської мови, але на іспиті ви виконуєте:

 • Reading and Writing (5 завдань з читання + 2 з письма)
 • Listening (5 завдань)
 • Speaking (2 частини)

З січня 2020 року в завданнях міжнародного іспиту Cambridge A2 Key відбулися невеликі зміни. Деякі завдання змінили свій формат, інші — більше не використовуюся, а замість них з’явилися нові.

 • Reading and Writing

Більшість студентів ненавидять цю частину іспиту. Вони вважають, що це складно, нудно, нелогічно або поєднання всіх трьох. Втім, якщо порівняти нові завдання зі старими, то вони набагато цікавіші, ніж попередні. За 60 хвилин потрібно впоратися із сімома завданнями. Оскільки часу не так вже й багато, дійсно важливо точно знати, що потрібно робити у кожному завданні, як зекономити час і як ви можете отримати найвищі оцінки.

Part 1 – 3-option multiple choice

 

Ви отримаєте шість коротких текстів із реального життя, таких як записка, повідомлення, електронний лист, табличка тощо. У кожному тексті є три речення, і ви повинні вибрати речення, яке найкраще відображає основну ідею тексту.

 

Part 2 – 3-option multiple matching

 

Перед вами буде сім питань і три коротких тексти на ту ж саму тему. Потрібно знайти відповіді на запитання у цих текстах.

 

Part 3 – 3-option multiple choice

 

Частина 3 містить довший текст та п’ять запитань. На кожне запитання оберіть відповіді A, B або C.

 

Part 4 – 3-option multiple-choice cloze

 

У тексті шість пропусків, і для кожного потрібно вибрати найкраще слово з трьох можливих варіантів A, B або C.

 

Part 5 – Open cloze

 

Перед вами електронний лист (а іноді і відповідь на електронне повідомлення). В електронному листі є шість пропусків, і вам потрібно самостійно підібрати слово для кожної прогалини.

 

Part 6 – Guided writing

 

Потрібно написати короткий електронний лист або нотатку щонайменше з 25 слів. У завданні ви отримуєте деяку інформацію, яку потрібно включити в електронний лист.

 

Part 7 – Picture story

 

Перед вами три картинки.  Потрібно написати історію про них щонайменше із 35 слів.

 

Усі ці завдання реально виконати за годину, якщо застосовувати перевірені стратегії відповідно до кожного завдання:

Стратегія 1

У першому завданні підкресліть ключові слова у питаннях. Далі перейдіть до тексту та підкресліть частини, що відповідають словам із запитань. Проаналізуйте їх та оберіть правильну відповідь. Вона повинна повністю співпадати з тим, що є в тексті.

Справа у тому, що у багатьох завданнях, а особливо із множинним вибором, є так-звані дистрактори – слова або фрази, які спеціально містяться у відповідях, щоб збити вас з пантелику. Але якщо ви будете уважні, ви зможете знайти правильний варіант.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 корисних англійських ідіом із фільму «Сам удома»

Стратегія 2

Спочатку уважно прочитайте запитання та підкресліть в них ключові слова, адже вам потрібно знати, що шукати в текстах. Починайте з першого тексту. Прочитайте та перевірте, на які питання ви можете відповісти. Потім перейдіть до другого тексту і, нарешті, до третього. Це допоможе заощадити багато часу і набагато спростити собі життя. Закінчивши, ще раз перегляньте відповіді та перевірте, чи все має сенс.

У цій частині іспиту ви повинні бути дуже уважними, тому що тексти, які вам потрібно прочитати, дуже схожі, тому ви можете легко заплутатися. Читайте повільно, щоб знайти відмінності між текстами, замість того, щоб вибирати перший текст із інформацією, яка ніби-то відповідає на питання.

Стратегія 3

Прочитайте текст, щоб отримати уявлення про тему та про що в ньому йдеться. Вам не потрібно розуміти кожну окрему деталь. Далі перегляньте питання та відповіді, щоб з’ясувати, що саме ви шукаєте в тексті. Підкресліть ключові слова, щоб ви завжди могли повертатися до запитань і відразу знати, що це за ключові слова. Останній крок – це той, де ви виконуєте справжню роботу. Прочитайте текст ще раз, але цього разу більш докладно, намагаючись знайти відповіді на запитання.

Тут потрібно бути уважними, оскільки ви можете знайти інформацію про всі варіанти відповідей. Тому завжди корисно подумати, чому саме неправильні варіанти є неправильними. Таким чином, ви навчитеся шукати такі дрібниці, як дієслівні форми, імена та інші менш помітні деталі, які роблять варіант відповіді неправильним.

Стратегія 4

Швидко прочитайте текст, щоб вловити суть. Проаналізуйте пропуски – погляньте уважно на слова перед та після них, шукайте конкретні слова, які можуть допомогти вам знайти правильну відповідь. Підкресліть інформацію, яка може допомогти. Порівняйте підкреслені частини з можливими відповідями та знайдіть ту, яку можна використовувати разом із підкресленими словами.

Часто студенти так зосереджуються на деталях цього завдання, що забувають про текст в цілому. Якщо знову прочитати текст, можна виявити помилку, оскільки вона просто “не звучатиме” правильно.

Частина 5 завжди перевіряє ваш словниковий запас. Ви повинні показати, що знаєте поєднання слів, наприклад, складені іменники (football player), сталі словосполучення (“do your homework”, а не “make your homework”) та деяку граматику (артиклі, прийменники тощо). Щоб виконати це завдання використовуйте ту ж саму стратегію. Звертайте увагу на слова, які можуть чи не можуть вживатися разом. Наприклад, який прийменник вживається з датами: ___25th November? “In” чи “on”? (Правильна відповідь : “on”).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іспити для школярів Cambridge English for Schools

Переходимо до письма. У частинах 6 та 7, вам потрібно написати короткі тексти, тому й стратегії будуть зовсім інші.

У кожному завданні частини 6 є ситуація та три інструкції. На жаль, часто студенти забувають про ситуацію чи одну з інструкцій, і, як результат, їх текст є неповним і вони втрачають бали.

З трьома вказівками в завданні, слід використовувати певну лексику чи граматику, щоб екзаменатор міг бачити, що ви справді розумієте про що йдеться. Наступні 4 прості кроки допоможуть вам впоратися із завданням:

Крок 1. Уважно прочитайте завдання та підкресліть ключові слова. Це допоможе зрозуміти про що саме потрібно писати.

Крок 2. Сплануйте свій текст. Це потрібно для того, щоб нічого не забути включити у свій текст.

Крок 3. Напишіть чернетку. Не забудьте про привітання на початку електронного листа та гарне закінчення. Перевірте свою чернетку на наявність помилок, а потім перейдіть до наступного кроку.

Крок 4. Перепишіть відповідь на бланк відповідей.

У Частині 7 потрібно показати, що ви можете перетворити візуальну інформацію на словесну та використовувати відповідну лексику та граматику. Першим кроком для виконання цього завдання буде підбір лексики (2-3 ключові слова/словосполучення до кожного малюнка). Далі виконайте кроки 2,3,4. Пам’ятайте, що історія повинна мати початок, основну частину та закінчення. Добре продумайте які часи ви використовуватимете (зазвичай це Past simple, Past continuous). І останнє, але не менш важливе, спробуйте використати кілька слів-зв’язопов’язатиати ваші ідеї, наприклад, but, and, because, so, in the end та інші.

 • Listening

У Cambridge A2 Key Listening потрібно прослухати п’ять різних частин і виконати завдання впродовж близько 25 хвилин, а потім перенести всі свої відповіді на додатковий бланк відповідей.

Отже, завдання виглядатимуть наступним чином:

3-option multiple choice

Потрібно прослухати п’ять коротких діалогів. З кожним діалогом ви отримуєте запитання та три картинки, і вам потрібно вибрати картинку, яка показує правильну відповідь на запитання.

 

Gap fill

Ви слухаєте монолог і читаєте нотатки до аудіозапису, але в нотатках є деякі прогалини. Потрібно заповнити прогалини інформацією, яку почуєте в монолозі.

 

3-option multiple choice

Потрібно прослухати довший діалог. Перед вами п’ять запитань із трьома можливими відповідями A, B і C, і ви повинні вибрати правильну відповідь для кожного питання.

 

3-option multiple choice

Потрібно прослухати п’ять різних коротких записів (монологів та діалогів). Для кожного запису є одне запитання та три можливі відповіді, і ви вибираєте правильну.

 

Matching

Ви слухаєте розмову двох людей, які знають один одного (наприклад, сім’ї чи друзів), і потрібно знайти відповідності між різними частинами інформації.

 

У секції A2 Key Listening є кілька типових проблем, які ускладнюють тест. Деякі з них є частиною дизайну самого іспиту, тоді як інші – залежать від кожного кандидата.

Дистрактори. Відволікаючі слова або вирази, що звучать в аудіозаписах, є однією з найбільших проблем. У більшості завдань вам потрібно вибрати правильну відповідь із трьох варіантів A, B або C.

На перший погляд, це легко, але майже завжди ми можемо знайти в записі інформацію, яка відповідає всім трьом варіантам. Звичайно, правильна лише одна відповідь, але додаткова інформація може дуже заплутати, тому нам потрібно бути особливо уважними. Звертайте увагу на ключові слова.

Акценти. І справді, спікери на різних записах розмовляють різними англійськими акцентами. Ви можете почути носіїв британської та американської англійської, що є двома найпоширенішими акцентами, але можуть бути й інші, наприклад, південноафриканський, австралійський, ірландський чи шотландський.

Для того, щоб ваші вуха звикли до акцентів потрібно слухати якомога більше різних акцентів, коли готуєтесь до іспиту, і хоч це й звучить страшно, втім, як правило, це дуже весело.

Швидкість, з якою розмовляють спікери. Для багатьох кандидатів швидкість мовлення людей на записах іноді може бути занадто великою, тому вони можуть пропускати деякі відповіді. Однак ви можете легко виправити цю проблему, тренуючись слухати кожен день.

Також завжди пам’ятайте, що кожен запис на іспиті ви можете прослухати двічі. Якщо ви не почули відповідь під час першого прослуховування, глибоко вдихніть і спробуйте ще раз під час другого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корисні фрази для іспиту A2 Key Speaking

 • Speaking

У 2020 році Cambridge Assessment English вніс деякі зміни в цю частину іспиту. Тому не тільки студентам, а й викладачам дуже важливо знати та розуміти нові завдання, щоб правильно підготуватися та впевнено скласти іспит.

Introductory phase

Екзаменатор по черзі запитує у кандидатів деяку фактичну інформацію, наприклад, питання щодо їхнього повсякденного життя, симпатій та антипатій, хобі, друзів та сім’ї, школи чи роботи тощо.

 

Collaborative task

Кандидати працюють в парі і обговорюють різні малюнки, що належать до однієї теми, а також проводиться подальше обговорення, яке модерує екзаменатор.

 

Вам ніколи не доведеться складати іспит наодинці, тому що він завжди проводиться в парах (в останній групі дня можуть бути три кандидати), і в авдиторії завжди присутні два екзаменатори. Одного з них називають interlocutor (особа, яка ставить усі питання та розмовляє з кандидатами), а іншого — assessor (екзаменатор, який перевіряє вашу англійську та ставить вам оцінки).

І останнє, але не менш важливе: тест займає від 8 до 10 хвилин, залежно від кількості студентів (пар чи груп з трьох осіб) і того, наскільки довгі або короткі ваші відповіді.

Нижче ви можете переглянути приклад тесту з двома кандидатами, Гретою та Томмазо, щоб побачити все в дії:

Частина 1. Тут важливо відповідати на запитання екзаменатора повними реченнями. Наприклад, якщо вас питають звідки ви, варто сказати : “I’m from Kyiv, the capital of Ukraine” чи “I come from Ternopil, a beautiful city in the West of Ukraine”. Ви також можете надати додаткову інформацію, як-от аргументи чи приклади, але найголовніше — це відповідати повними реченнями.

Коли ви готуєтесь до тесту, завжди думайте про слова та фрази, які ви можете використовувати для різних тем. Це допоможе вам додати більше інформації до своїх відповідей та зробити їх цікавішими.

Частина 2. Вам доведеться взаємодіяти іншими кандидатами та обговорити різні малюнки, перш ніж екзаменатор задасть вам кілька додаткових запитань щодо них.

Коли ви обговорюєте малюнки, важливо ставити вашому партнерові гарні запитання та висловлювати свою думку. Знову ж таки, вам слід завжди давати відповіді повними реченнями, а також використовувати аргументи та приклади, щоб надати більше інформації.

Безперечно, у цій частині іспиту в кандидатів можуть виникати деякі труднощі.

Ви не зрозуміли запитання. Це трапляється досить часто тому що екзаменатор говорить занадто швидко або просто тому, що у запитанні є одне-два складних слова, яких кандидат не знає. Не соромтесь. Ви завжди можете попросити екзаменатора повторити питання ще раз.

Ви не знаєте, що робити. Це трапляється тому, що ви не знаєте як працює завдання. Найкращий вихід – ознайомитися із форматом іспиту, завданнями та переглядати відео зі зразками відповідей під час підготовки.

Ви завмираєте. На жаль, деякі кандидати посередині іспиту раптом уже не знають, що відповісти. Вони «завмирають» і не можуть нічого сказати. На це можуть бути різні причини, але найпоширеніша з них полягає в тому, що деякі студенти не знають достатньо корисної лексики або не мають словникового запасу. Важливо вчити вирази, які ви можете використовувати на іспиті, а також працювати над своєю граматикою та словниковим запасом поза уроками та під час підготовки до іспиту. Спробуйте щодня читати чи слухати щось англійською мовою по кілька хвилин, і ваша граматика та лексика покращаться автоматично.

Не панікуйте, глибоко вдихніть і згадайте питання. Якщо вам потрібно, ви можете просто розпочати свою відповідь заново, і ваші думки, як правило, повертаються до вас.

Однак якщо ви не можете згадати, що хотіли сказати, все одно не хвилюйтеся. У екзаменатора є ще більше запитань для вас, тому одна коротка відповідь не зіпсує загальну картину іспиту.

А тепер час повернутися до нашого тесту. То чи готові ви до A2 Key?