Платиновий партнер Cambridge Assessment English

Ліцензія UA007

Ярославів Вал, 13/2-б
  Золоті Ворота
info@grade.ua
confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

callback-phone-icon

Зворотній дзвінок

  • Ім'я та прізвище
  • Телефон

Даю згоду на обробку моїх персональних даних з метою визначення рівня англійської мови та надання інших освітніх послуг

confirm

Дякуємо!

Наш менеджер звяжеться з вами.

Особливості складання computer-based IELTS, і чим він відрізняється від paper-based

Особенности сдачи computer-based IELTS, и чем он отличается от paper-based

Нещодавно мав досвід складання комп’ютерної (CB, computer-based) версії тесту IELTS, й одразу ж почав отримувати купу запитань як від студентів, так і від колег-викладачів. І це не дивно, оскільки ця опція стала доступною в Україні лише цього року.

Якщо ви також обираєте між звичною паперовою (PB, paper-based) та новенькою комп’ютерною версією IELTS, запрошую ознайомитися з особливостями тесту.

Яка версія тесту легша: паперова чи комп’ютерна?

Найпопулярніше питання :). Відповідь на нього залежить переважно від того, із чим вам зручніше та комфортніше мати справу – із папером і олівцем/ручкою або монітором і мишкою. Єдине можу сказати точно: структура тесту абсолютно ідентична, тобто за допомогою комп’ютера складаються частини Listening, Reading та Writing.

Як виглядає процедура проведення тесту?

Застосовуються ті самі правила та вимоги:

  • Кандидати перебувають в одному приміщенні протягом перших трьох частин тесту (Listening, Reading та Writing);
  • Із собою в аудиторію можна брати лише ID, ручку/олівець та воду в прозорій пляшці без етикетки;
  • Решта особистих речей зберігаються в окремому приміщенні без права доступу до моменту закінчення всіх трьох частин.

Однозначною перевагою для мене є те, що в аудиторії перебуває не 100–200 кандидатів, як на паперовій версії, а плюс/мінус 10. Це позитивно впливає на настрій і поліпшує можливість концентрації уваги. До того ж, спостерігачі (invigilators) мають змогу оперативніше реагувати на запитання кандидатів та надавати допомогу в технічних або організаційних питаннях.

Як виглядає інтерфейс програми, у якій складається тест?

Якщо ви складали будь-який іспит із лінійки Cambridge Assessment English, то швидко впізнаєте цей інтерфейс, він ідентичний. Вважаю його доволі зручним і user-friendly: є можливість змінити розмір і колір шрифту, а також екрану загалом. Варто зауважити, що ці налаштування можна зробити лише перед початком кожної з частин тесту.

Програма також надає можливість відстежувати, які запитання/завдання вже пройдені, а які залишаються без відповіді/невиконаними. У рамках завдань частин Reading і Writing можна починати з будь-якого, порядок довільний, можна повернутися та змінити свою відповідь (лише в рамках однієї частини).

Все, что нужно знать про computer-based IELTS

У частині Listening усі слухають записи в навушниках чи через звичайні колонки?

Кожен кандидат прослуховує аудіозаписи в індивідуальних навушниках, що дозволяє краще сконцентруватися під час складання цієї частини.

Чи є можливість перезапускати (самостійно програти повторно) треки під час Listening?

Ні. Клікаєте на кнопку Start the Test, і єдине, що можна далі регулювати – це налаштування гучності в навушниках (рекомендовано налаштувати до початку тесту, для чого в кожного буде можливість попередньо прослухати через навушники тестовий трек). Також на етапі тестування гучності перевіряється якість навушників, і якщо стан незадовільний (наприклад, працює лише одне “вухо” або не працюють обидва) – негайно повідомляйте спостерігачів (invigilators).

У кінці частини Listening в паперовій версій у нас є 10 хвилин на те, щоби перенести відповіді на Answer Sheet. Як це відбувається в комп’ютерній версії?

Аудіозаписи ви, як і раніше, почуєте один раз. Давати відповіді треба одразу, практично паралельно з тим, як слухаєте. У кінці частини на перевірку та/або зміну відповідей надається 2 хвилини. Оскільки відповіді вписуються під час прослуховування, переносити нічого не потрібно.

У кінці частини Reading в паперовій версії в нас немає часу на перенесення відповідей. Як щодо комп’ютерної?

Тут усе без змін, оскільки взагалі не виникає необхідності щось кудись переносити. Це заощаджує час і дозволяє використати його безпосередньо на виконання завдань. Уважність під час вписування відповідей, а також пильність щодо правопису знадобляться й тут, а опція copy-paste допоможе уникнути друкарських помилок.

FAQ по computer-based IELTS

Чи можна робити позначки в тексті під час частини Reading?

Так! Для цього передбачена опція виділення тексту кольором. Виділіть текст, клікніть правою кнопкою миші й у вікні оберіть опцію “Highlight”. Кількість позначень необмежена. Маєте складнощі? Зверніться до спостерігача (invigilator) за допомогою!

Чи є в частині Writing функція автоперевірки правопису, як у Word?

Nope :).