Ідеї та ресурси для незабутнього святкування Хелловіну з молодшими школярами та підлітками

Чем заняться с детьми на уроках английского к Хэллоуину

Привиди, відьми, чорні коти, будинки з примарами… Незважаючи на моторошний відтінок цих слів, Хелловін – це чудова нагода для святкування на заняттях з англійської мови, привід дізнатися більше про культуру англомовного світу і зануритися у неї.

Мова йде не тільки про костюмовані вечірки, фокуси та частування, змагання чи ігри. Для нас, викладачів, Хелловін може стати також навчальним інструментом, оскільки у ньому є багато дивовижних та дивних слів, а ще його можна використовувати для розгляду різноманітних соціальних питань. Така чудова подія відволіче ваших учнів від підручників і подарує їм «страшенне задоволення».

ІДЕЇ ДЛЯ МАЛЕНЬКИХ НЕПОСИД

Маленькі діти люблять грати в ігри, співати пісні та щось майструвати своїми руками. Якщо ви хочете заздалегідь навчити їх новим словам із теми свята, сміливо експериментуйте з деякими популярними іграми або ж використайте пісні з рухами.

Хелловінське бінго – відмінна гра для навчання навичкам аудіювання. Є безліч різновидів карт для гри в бінго на Хелловін, тож ви обов’язково знайдете ті, які стануть у нагоді саме вам.

идеи для маленьких непосед

Хелловінські шаради перетворяться на активні змагання, якщо грати в командах. Мета – отримати найправильніші здогадки через пантоміми однокласників. Серед пантомім, які потрібно показати можуть бути, наприклад, такі: Dracula drinking blood, putting on a costume, bobbing for apples тощо… Повний перелік ідей знайдете за посиланням.

Скоромовки подобаються всім, а особливо – скоромовки про Хелловін. Вони покращують вимову, вміння слухати та читати. Ви можете дати учням уже готові скоромовки чи запропонувати їм створити свої власні. Майте на увазі, що такі речитативи – просто для розваги, і здебільшого вони – нісенітниці. Ось декілька прикладів:

  • Glowing ghosts gobble goodies.
  • Warty witches wish for watches.
  • Big bats match hats.
  • Musty mummies make monster masks.

Ви можете дізнатися, як знайомити учнів зі скоромовками та використовувати їх на заняттях, за посиланням.

Екшн-пісні на Хелловін можна використовувати для розминки, переходу до наступного етапу уроку, навчання та виконання інструкцій, просто для танців, фізкульт-хвилинок та ігор. Активна участь у виконанні пісень допоможе учням краще зрозуміти значення слів та речень, які вони співають.

Спеціально для вас ми зробили невеличку добірку з крутих хелловінських пісень:

Halloween Stomp

Monster Shuffle

Halloween Freeze Dance

Halloween Walk Action Song

Skeleton Dance

Witches’ Brew

ІДЕЇ ДЛЯ НЕВГАМОВНИХ ПІДЛІТКІВ

Дехто з учнів може з важкістю зітхнути, коли ви скажете “Хелловін”, оскільки вони миттєво припускають, що це буде старий, нудний Хелловін: костюми, цукерки тощо. Ми впевнені, що ви хотіли б отримати кілька ідей для оригінального уроку, зокрема й ігри, які не призначені для малих дітей (здебільшого ігри на Хелловін орієнтовані саме на них), а зацікавлять саме підлітків.

Хелловінське табу ґрунтується на популярній настільній грі та просто ідеально підходить для повторення та засвоєння відповідного словникового запасу, а також змушує учнів вільно розмовляти, без надмірного аналізу власних навичок говоріння. Вам знадобиться список лексики, яку ви хочете повторити, від п’яти до десяти слів на кожного учня, залежно від того, скільки часу триватиме гра.

Поділіть учнів на групи по чотири-п’ять, запропонуйте їм придумати назви команд і запишіть їх на дошці. Перша група обирає члена команди, який виходить до передньої частини класу, де розташовується банк слів. Гравець виймає слово з коробки та описує його своїм товаришам по команді, не вимовляючи даного слова та не використовуючи рідної мови. Якщо його команда вдало відгадує загадане, учні відкладають його на бік. Якщо ні, то слово повертається в коробку, а гравець бере інше.

идеи для неугомонных подростков

Через 90 секунд прозвучить сигнал, тоді порахуйте, скільки слів учні відгадали, і запишіть їхню кількість на дошці під назвою команди. Продовжуйте, поки кожен член команди не опише по одному слову (чи по два).

Страшні звуки вікторини на Хелловін неодмінно викличуть мурашки по спинах у ваших учнів! По черзі програвайте таємничі звукові ефекти та запропонуйте учнів спробувати відгадати, що це таке. Програвайте кожен звук щонайменше двічі та дайте учням час наприкінці, щоби віднайти потрібні слова в словниках. Із більш просунутими студентами пропонуємо глибше зосередитися на деяких сталих виразах, наприклад, creaking, howling, screeching тощо. Звуки та відповіді на вікторину ви можете знайти за посиланням.

Історії про привидів завжди чудово спрацьовують із підлітками. Така розмовна вправа допомагає студентам практикувати навички говоріння англійською мовою, зокрема за допомогою переказування історій. Запам’ятовування – невелика частина цього завдання, але, що ще важливіше, учні повинні вміти переказувати ключові частини та додавати деталі власними словами.

Це робота в парі. Кожен учень отримує один примірник однієї страшної розповіді та має її прочитати. Це займе приблизно 10 хвилин. Потім студенти переказують свої історії, зберігаючи найстрашніші частини. Метою такого завдання є запам’ятовування не всієї історії, а ключових деталей – сюжету, персонажів, обставин – та поєднання всього цього з власними словами. І, звісно, потрібно налякати іншу людину!

Ви можете завантажити історії тут і тут

Інші способи використання історій про привидів у на заняттях – за посиланням.

другие ресурсы для хэллоуина

ІНШІ РЕСУРСИ ДЛЯ ХЕЛЛОВІНУ

Ось 10 Ideas for Teaching Halloween English, які ви можете адаптувати та використовувати залежно від рівня, віку та потреб ваших маленьких англомовних монстриків.

Halloween Worksheets and Activities – добірка завдань та вправ на пошук і скремблінг слів, кросворди, вправи з читання та різні ігри на тему Хелловіна.

Колекція з 10 Fun Halloween Games for English Practice допоможе створити відповідний настрій для святкування Хелловіну. Спробуйте їх зі своїми учнями напередодні 31-го!

Candy Tasting, UNICEF and More: 9 Unique ESL Activities for Halloween, які можна виконувати зі своїми учнями та одночасно розвивати їхні мовні навички. А ще викликати трохи «жахливого хвилювання»!

Усі 25 games and activities for kindergarten, preschool and ESL students були випробувані на уроках та в класах досвідченими професіоналами – учителями з The Magic Crayons.

Halloween: great teaching ideas for teens не потрібно довго готувати. На цьому етапі ваші школярі-підлітки вже повинні знати певну лексику, традиції та історію, пов’язану з цим святом. Тут ви знайдете декілька ідей для перевірки знань своїх учнів та вправ на використання лексики.

Із Хелловіном вас вітаємо,

За мітлою поспішаємо!

Від душі порозважайтесь,

Налякати всіх старайтесь!

Що ще можна почитати: Додаємо більше рухів: як навчити англійській за методом повного фізичного реагування чи TPR.