Топ-12 джерел для підготовки студентів до IELTS

Топ-12 ресурсов для подготовки к IELTS

Цей матеріал призначений спеціально для тих викладачів, хто займається підготовкою студентів до іспиту IELTS. Ми пропонуємо 12 джерел, які можуть стати в нагоді в цьому процесі.

Практика

Майбутнім учасникам іспиту необхідна регулярна практика IELTS. Даючи їм практичні тести, викладач знайомить їх із форматом, типами завдань, дозволяє перевірити себе в умовах обмеженого часу, звірити відповіді й отримати відгук, який допоможе в подальшому.

TakeIELTS від British Council. Тут можна знайти поради та підказки для екзаменованих, безкоштовні тести, завдання та джерела для практики IELTS.

А на сайті IELTS тут можна знайти приклади завдань із відповідями та аудіозаписи у форматі MP3 з розшифруваннями.

Стратегії рішень

Щоб отримати високий бал із IELTS, необхідно дійсно добре володіти англійською. Але оволодіння стратегіями рішень тесту може покращити результат. Стратегії множинного вибору, стратегічні підходи до читання такі, як скіммінг і сканування, а також інші, теж можуть додати свій внесок.

IELTSLIZ – дуже корисне джерело, яке створив досвідчений інструктор IELTS. Тут можна знайти чудові відео та навчальні матеріали, які допоможуть навчити мові цього іспиту й успішному підходу до його складання.

HowToDoIELTS – блог колишнього екзаменатора Девіда Ленга (David Lang), де він пише про викладання та підготовку до IELTS. Тут можна знайти багато ‘HOW TO…’-статей із прикладами відповідей і підказками з усіх 4 навичок.

Читання

Звісно ж, найкраща практика – це просто читати. Коли студенти звикають до читання статей із газет та журналів, у них виникає менше складнощів із довгими статтями із самого тестування. Окрім National Geographic, ілюстрованого журналу з величезною кількістю неперевершених фото, у якому висвітлюються питання навколишнього середовища, природи та тварин, є ще BBC News, які корисні для академічної англійської, а водночас допомагають тримати руку на пульсі світових подій. А ще, звісно ж, The Economist, який висвітлює світову політику, економіку, науку та технології, і пропонує 3 безкоштовні статті на тиждень, якщо ви підписуєтеся. Втім, є ще багато інших корисних джерел.

Business magazine з безкоштовними текстами та вправами, які стосуються бізнесу та роботи.

HistoryNewsNetwors – американський сайт, який спеціалізується на історії, як американській, так і світовій, на якому можна знайти також велику кількість статей щодо поточних подій.

BBC – новини, думки та багато іншого від найвідомішого медійного закладу Великої Британії. Охоплює всі теми. А ще це чудовий сайт для тренування слухання.

Топ-12 ресурсов для подготовки к IELTS

Слухання

Звісно ж, саме по собі слухання англійської – це найкращий спосіб підготовки до тестування цієї навички. Але якщо ви не хочете перетворювати власні заняття на нудне постійне прослуховування тестів для практики або старих нецікавих сценаріїв, є ще радіо та подкасти для кожної категорії та теми. Обирайте що-небудь, що зацікавить вас і ваших студентів, і це з більшою вірогідністю спонукатиме їх продовжити практику!

Подкасти The Guardian

Британські подкасти, відібрані Buzzfeed 

Говоріння

Speaking exam question – колекція сотен свіжих завдань та питань для тестування IELTS з інтернету, а також внесок відвідувачів сайту, які нещодавно складали іспит. Сайт містить питання для говоріння з частин 1, 2 та 3, і все це організовано за датами іспитів. Викладачі можуть використовувати це джерело, щоби познайомити своїх студентів із питаннями та темами перед складанням усної частини IELTS.

Письмо

IELTSBuddy та IELTSAdvantage продемонструє вашим студентам, як потрібно визначати найголовніше, те, що хочуть побачити екзаменатори, і висловлювати це чистою англійською. Окрім того, запропоновану унікальну структуру «речення за реченням» можна використовувати, щоби навчити власних студентів писати чудові твори.

Сподіваємося, ці джерела стануть вам у нагоді та надихнуть на підготовку кандидатів на складання IELTS.

Цей матеріал виходив у нашій розсилці для викладачів. Підписуйтеся – й отримуйте цікаві лайфхаки, поради та підказки першими!

Підписка на розсилку для викладачів

Пропонуємо підписатися на нашу розсилку, яка виходить один чи два рази на тиждень. У ній ви знайдете нові ідеї, методики та корисні в роботі викладача речі. Періодично ми анонсуємо цікаві події, конеференції та семінари.

Teachers Newsletter