Іспити для школярів Cambridge English for Schools

_DSF7258

Мотивація – один із надважливих факторів для вивчення будь-якої мови. Дітей, які позитивно ставляться до англійської, швидше за все, не злякає те, що на якомусь етапі доведеться докладати зусиль, і вони продовжать навчатися навіть, якщо перед ними поставатимуть нові виклики.

Що ж найбільше мотивує дитину вивчати англійську? Умовно можна сказати, що є два типи мотивації:

  • вивчення мови з конкретною метою, наприклад, щоб скласти іспит, вступити в омріяний університет, поїхати у певну країну;
  • вивчення англійської заради задоволення, з метою розважитися та бачити власний прогрес.

Останній вид мотивації, за дослідженнями Forbes, вважається найефективнішим.

Щоправда, діти також можуть мотивуватися від спілкування з носіями мови та культури, якщо такий досвід був позитивним, або ж якщо їм подобається музика чи фільми англійською, і це є стимулом для того, щоб її вивчити.

Кембриджські іспити покликані мотивувати дітей та поступово будувати їх впевненість у собі. І ось чому: вони охоплюють теми, з якими знайомі діти, та формують навички, необхідні їм для знайомства та спілкування з друзями, навчання та роботи в англомовному середовищі. Сьогодні мова піде саме про лінійку іспитів Cambridge English for Schools.

Які бувають іспити з англійської для дітей?

Серія іспитів Cambridge English for Schools створена спеціально для вікової категорії школярів – від наймолодших до учнів старшої школи. Вони охоплюють усі чотири мовні навички: читання, письмо, аудіювання та говоріння. Ці іспити ретельно перевіряють навички дітей, а підготовка до них робить перетворюється на цікавий та ефективний процес.

Клас

Спеціалізована школа, ліцей, гімназія

Загальноосвітня школа

Іспити для початкової школи

1-2

Pre A1 Starters (YLE Starters)

 

Pre A1 Starters (YLE Starters)

 

3-4

A1 Movers (YLE Movers)

 

A1 Movers (YLE Movers)

 

Іспити для середньої та старшої школи

6-7

A2 Flyers (YLE Flyers),

A2 Key (KET) for Schools

A2 Flyers (YLE Flyers)

8-9

B1 Preliminary (PET) for Schools

 

A2 Key (KET) for Schools

10-11

B2 First (FCE) for Schools

 

B1 Preliminary (PET) for Schools

 

Усі кембриджські іспити відповідають шкалі CEFR — міжнародному стандарту, що описує мовні здібності. Це дозволяє батькам та вчителям легко побачити що вміє робити дитина на кожному рівні, а роботодавцям та навчальним закладам визначити та підтвердити рівень володіння англійською дитини, коли вона залишає школу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 4 лайфхаки, які допоможуть скласти будь-який іспит з англійської

Іспити для молодшої школи

Кембридж розробив серію цікавих, мотивуючих іспитів з англійської для дітей віком 6-12 років, що навчаються у початковій школі. Є три іспити, що відповідають різним рівням: Starters, Movers та Flyers. Це дає можливість дітям поетапно підвищувати свій рівень володіння англійською.

Pre A1 Starters – найперший із них. Він знайомить дітей із повсякденною письмовою та розмовною англійською та є прекрасним способом для них отримати впевненість та вдосконалити власні знання. Іспит спрямований на те, щоб дитина розуміла простий англомовний контент в Інтернеті, насолоджувалась книгами, піснями, телебаченням та фільмами англійською мовою, а також могла знаходити собі друзів з інших країн.

A1 Movers – наступний іспит, що допоможе вашій дитині розуміти прості вказівки, брати участь у простих бесідах, розуміти прості повідомлення, інструкції чи інформацію, заповнювати прості форми та занотовувати, в тому числі час, дати та місця.

A2 Flyers – третій іспит серії Young Learners. Завдяки йому дитина зможе розуміти просту письмову англійську мову, спілкуватися у звичних ситуаціях, розуміти та використовувати основні фрази та вирази, і навіть спілкуватися з носіями мови, за умови, що вони говорять повільно та чітко.

Варто зазначити, що складання іспитів Young Learners крім мотивації та додавання впевненості у собі, допомагає дитині подолати певний психологічний бар’єр у складанні іспитів, дає їй можливість звикнути до формату та атмосфери іспиту, а це безумовно вплине на те, щоб у майбутньому дитина успішно впоралась із іспитами вищого рівня. А ще кожна дитина отримує сертифікат – своєрідне відзначення власних досягнень, що не містить оцінки, натомість у ньому графічно у вигляді щитів зображено результат по кожній навичці.

Іспити для середньої та старшої школи

Наступний щабель – це іспити для підлітків, що готуються до ДПА, ЗНО, вступу в університет чи пошуку роботи після закінчення школи. Раніше не було версії For Schools, але сьогодні такі серйозні кембриджські кваліфікації, можуть отримати навіть учні середньої школи, адже єдине, чим відрізняються іспити для дорослих та для школярів – це контент, що ґрунтується на ситуаціях, які близькі та знайомі саме підліткам, а це дозволяє школярам комфортно почуватися в ролі кандидата на іспиті.

A2 Key for Schools, раніше відомий як Cambridge English: Key for Schools (KET) – іспит для учнів середнього шкільного віку, який допомагає підготувати їх до будь-якого іспиту з англійської мови вищого рівня.

A2 Key for Schools показує, що учень розуміє та використовує прості фрази та вирази англійською, розуміє просту письмову англійську, вміє представитися та відповісти на прості запитання про себе, може взаємодіяти з носіями англійської мови на базовому рівні.

Хороші новини полягають і в тому, що в Україні Кембриджський сертифікат A2 Key for Schools зараховується учням 9 класів загальнооствітніх шкіл як оцінка 12 балів із ДПА. Тобто маючи такий сертифікат, школяреві достатньо пред’явити його у школі, та автоматично отримати свої 12 балів з англійської, про які свідчить міжнародний сертифікат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кембриджські іспити: різниця між загальною та шкільною версіями екзамену

[a2_ket_banner]

B1 Preliminary for Schools – наступна сходинка, яку можуть долати учні середньої та старшої школи. Якщо, попередній іспит – це підготовка, то раніше відомий як PET for Schools показує, що студент опанував основи англійської мови і тепер має практичні мовні навички для її повсякденного використання.

Ця кваліфікація показує, що студент може читати прості підручники та статті англійською мовою, писати звичайні листи та електронні листи на повсякденні теми, розуміти фактичну інформацію, розрізняти та виокремлювати думки та настрої англійською в усній та письмовій формах.

Крім того, сертифікат рівня B1 Preliminary for Schools зараховується як 12 балів за ДПА з англійської учням 9-х класів спеціалізованих шкіл та 11-х класів загальноосвітніх шкіл.

B2 First for Schools, раніше відомий як Cambridge English: First for Schools, дає студентам впевненість використовувати свою англійську мову в реальному світі. Така кваліфікація демонструє, що студент володіє усіма мовними навичками, необхідними для спілкування в англомовному середовищі, а саме:

  • ефективно спілкуватися віч-на-віч, висловлюючи думки та викладаючи аргументи;
  • писати чітко, детально англійською мовою, висловлюючи думки та пояснюючи переваги та недоліки різних точок зору;
  • стежити за новинами;
  • писати листи, звіти, есе та багато інших типів тексту.

Якщо школяр навчається у спеціалізованій школі, саме сертифікат B2 First for Schools є підтвердженням рівня володіння мовою від всесвітньо відомого університету та у 11 класі зараховується як 12 балів із ДПА.

Крім того, що складання іспитів Cambridge for Schools – це один із способів побудувати впевненість у власних силах, а підготовка до іспитів – чудовий спосіб поглибити вміння та навички англійської мови. А ще оскільки сертифікати не мають строку дії, школярі можуть використовувати їх для подальшого вступу до омріяного навчального закладу та працевлаштування. Варто лише уважно перевіряти вимоги роботодавців та університетів щодо сертифікатів. Щоправда, більшість із них все-таки визнає Кембриджські іспити як найнадійніші.

Готуйтеся до іспитів разом з нами!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корисні фрази для іспиту A2 Key Speaking