Що таке CEFR і для чого воно потрібне?

22.06.2015

CEFR – скорочення від Common European Framework of Reference, що перекладається як Загальноєвропейські компетенції володіння іноземною мовою. Це – система, створена спеціально для того, щоби можна було оцінити рівень володіння певною іноземною мовою, співвідносячи навички до певних критеріїв.

Таким чином, за допомогою CEFR можна визначити, чи володіє людина необхідним рівнем знань для роботи, навчання або туризму. Для підтвердження рівня володіння тією чи іншою мовою використовуються спеціальні міжнародні тести. Зокрема, для підтвердження певного рівня володіння англійською, використовується лінійка іспитів Cambridge English.

CEFR розрізняє три рівні володіння: елементарний (відзначений літерою А), самодостатній (відзначений літерою В) та вільний (відповідає літері С), водночас кожен з рівнів розділений на дві категорії з відповідною цифрою. Тобто, найнижчому рівню володіння, рівню виживання, відповідає оцінка А1, а найвищому, рівню досконального володіння, відповідає С2.

До кожного рівня висуваються певні вимоги з різноманітних навичок, включаючи письмо, читання, аудіювання та розмовну мову.

Коротко про CEFR та його призначення розповідається у наступному відео:

А докладніше про те, що має вміти робити людина на кожному рівні володіння мовою, читайте у нашому блозі про CEFR.