Мені завжди подобалися настільні ігри. Є в них своя особлива романтика. Чи то гра в “Alias” із друзями у великій компанії або в “UNO” у поїзді віч-на-віч, з дітьми чи з одногрупниками на заняттях у “Драбинки” – чудовий спосіб для створення гарних спогадів, чи не так? 🙂
У наш час ринок пропонує таке велике різноманіття так званих board games, що можна легко впасти в ступор під час вибору «тої єдиної». Маючи свою велику колекцію настільних ігор удома, я вирішила трохи допомогти вам із правильним вибором та зробити добірку ігор, які можна використовувати як для вдосконалення та підтримання рівня англійської мови, так і для викладання. Думаю, хорошим бонусом буде те, що всі вони універсальні, не обмежуються однією мовою та виключно освітньою метою. Давайте ж розпочнемо!
Геометрія Уяви (Визуал, Imagine)
Гра для мене стала величезним відкриттям саме завдяки своїй варіативності! У наборі йдуть прозорі картки з геометричними зображеннями та картки зі словами та словосполученнями.
Прозорі картки розкладаються кругом, як на зображенні, а далі гравець, який показуватиме слово, має взяти картку зі словами, а той, хто відгадує, називає випадковий номер слова – і гра розпочалася.
Гравець, що показує, може використовувати будь-які геометричні фігури на прозорих картках та поєднувати їх як завгодно, щоби слово було вгадане. От приклад: загадане слово – Статуя Свободи – й от що створив гравець із фігурок.
У відгадуванні може брати участь не лише одна людина, але й уся група, бал отримує й той, хто вгадав, і той, хто показував, якщо слово чи фраза були відгадані правильно.
Для вивчення та викладання англійської гра є чудовим способом повторити потрібний vocabulary як у парах, так і в групах. Оскільки студенти працюють і зі значенням слова, і з вимовою, картки можуть бути використані для цілих фраз, для створення історій із використанням певної граматики та найголовніше – для запам’ятовування, оскільки гра розвиває асоціативне мислення.
Imagine підходить для будь-якого набору слів. Гра може тривати як 5 хвилин, так і 30, а то й цілий урок. З нею ви можете підготувати як одну вправу, так і 5, залежно від мети заняття. Вона займає небагато місця, її можна взяти із собою в подорож та займатися з дітьми, повторюючи слова чи геометричні фігури 🙂
Story Cubes
Наступна гра може буквально вміститися в кишені :). У наборі йде 9 кубиків із різними зображеннями на гранях. Мені подобається використовувати кубики для повторення та використання граматики в різних контекстах: це чудово розвиває асоціативне та абстрактне мислення. Додаючи кубики, можна ускладнювати гру, але я раджу починати з 3-х: їх вистачає на історію на 3–6 речень.
Кубики йдуть у різних тематичних наборах: подорожі, містика, фентезі, міфи, непередбачувані ситуації, суперсили, доісторична ера, надприродне, інопланетне вторгнення тощо. Саме тому їх можна використовувати для створення різних історій із використанням нового vocabulary та повторенням старого як на початку уроку для розігріву студентів, так і наприкінці як розмовну activity.
Еківоки
Це гра, яка забезпечує можливість використовувати різні способи пояснення слів. Кубик задає те, у який спосіб вам потрібно це зробити. Це може бути:
- пісня, у якій є це слово;
- малюнок;
- слово потрібно вимовити навпаки;
- відповідати лише “Так” чи “ Ні” на питання, пов’язані зі словом;
- танок;
- зліпити слово з пластиліну;
- використати однокореневі слова;
- пояснювати слово, не використовуючи його.
Що найцікавіше, мапа, на якій відбувається гра, зображає будинок із великою кількістю кімнат, і мета гри – опинитися на горищі! Цю гру можна використовувати для теми housing або ж створити власний перелік слів або фраз для відгадування.
Еківоки чудово підійдуть як для дітей, так і для дорослих. Час гри ви можете регулювати самі, поставивши у якості мети будь-яку кімнату на мапі.
Найприємніше – що це досить бюджетна гра. А ще є компактні версії, які можна брати із собою.
Мені подобається ця гра для повторення пройденого матеріалу, вона буде вашим помічником під час summer camps і для проєктних робіт, де завданням може бути створення власної мапи 🙂
АбоТо (ИлиТо, This or That)
Ця настільна карткова гра підійде для дебатів чи палких дискусій, а отже, це чудовий варіант для розмовних клубів. Гра складається із 68 карток, що пропонують дуже суперечливі судження. Кожен має можливість бути ведучим. Для цього потрібно витягнути картку та зачитати, наприклад: “Ви надасте перевагу дістати відповідь на одне будь-яке питання чи отримати можливість упродовж місяця читати чужі думки”. Після питання ви маєте обов’язково зробити вибір на користь одного з варіантів і обґрунтувати його. Інші учасники також можуть брати участь у обговоренні вашого вибору, погоджуватися чи заперечувати його, тут головне завдання – в аргументації вибору, а метою є запевнити ведучого в правильності вашого вибору. Головне – не посваритися :).
Як викладач ви можете додавати свої варіанти, змінювати їх чи ставити певні умови, за яких студенти можуть використовувати певні фрази чи слова.
Одним словом (Just One/The only word)
Ще одна бюджетна гра, яка чимось нагадує Dixit. Тут вам надаються картки з набором слів англійською/російською/українською мовами різної складності. Кожен учасник гри має трохи зсунути свою горішню картку так, щоби були видні цифри в правому верхньому кутку другої карти. Ці цифри позначатимуть номери слів із першої карти, для якої гравцеві потрібно буде вигадати асоціацію.
Гравець, що загадує, має одним словом назвати ці слова. У цій грі кожен має лише одну спробу на відгадування слова. Якщо не всі слова були відгадані правильно, ведучий може назвати кількість правильно відгаданих слів, щоби якось полегшити гру для тих, хто відгадує. Перемагає той, то позбудеться всіх своїх карток першим!
Чудова гра на асоціативне мислення, вивчення чи повторення нових слів. Викладач також може змінювати списки слів у картках та змінювати їх на свій розсуд.
На завершення хочу нагадати, що зовсім не обов’язково обмежуватися суворими правилами для всіх вищевказаних ігор. Ви завжди можете адаптувати їх для своїх вечірок чи занять, а також для гри з дітьми. Їх можна змінювати, додавати чи прибирати картки, створювати свої власні. Чудовою ідеєю для домашнього завдання чи проєкту може бути створення своїх власних карток чи навіть своєї настільної гри! Бажаю вам веселої партії та щасти вам у вивченні мови!
Що ще почитати: найкращі ігри на повторення англійської лексики.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)