Викладання курсу «Бізнес-англійська» — місія абсолютно здійсненна! Якщо ви обрали новий вектор розвитку своєї карʼєри та вирішили почати викладати ще й бізнес-англійську, тоді ви читаєте саме той блог, що потрібно.
Тут ми ділимось з вами важливими рекомендаціями, що слід врахувати під час підготовки, а також ідеями вправ, які можна використовувати на заняттях. Специфічна лексика, доцільні теми, орієнтація на реальні ситуації та багато практики. Більше про це дізнаєтесь далі.
Let’s get down to business!
Рекомендації, що знадобляться викладачам
Отже, почнімо розбиратися поступово.
1. Орієнтуйтесь на словниковий запас для роботи зі студентами
Студенти курсу Business English обрали цей напрямок вивчення мови саме для того, щоб мати змогу вести ділову комунікацію. Звісно, у першу чергу їх цікавить лексика, яку можна використовувати безпосередньо на робочому місці. Тому ваша задача — ефективно впроваджувати словник для буденних ситуацій. Сюди належать зокрема:
Лексичні групи, слова, що обʼєднані однією категорією, темою або ситуацією наприклад:
- Numbers;
- Months;
- Verbs in the Past Simple / Past Participle / Irregular Verbs / Present Participle;
- Meeting / Interview / Presentation Vocabulary і так далі.
Загальновживані словосполучення, наприклад:
- daily schedule;
- brand recognition;
- business plan;
- stock exchange;
- multinational corporation і подібні.
Функціональні фрази, наприклад:
ввічливе прохання:
- Could I have…?
- I was wondering if you could…;
- Do you think you might be able to…?
- I was hoping you could…
ввічлива відмова:
- I wish I could, but…;
- I appreciate the offer, but…;
- That would be great, but…;
- Normally I’d be able to, but…
Та, звісно, ідіоми на бізнес-тематику:
Money | Time |
---|---|
to pay off | to be pressed for the time |
to get / have your money’s worth | to get with the times |
to get bigger / better bang | in the long run |
to make ends meet | to wait until the last minute |
to make a living | a race against the clock |
to get ripped off | in the right (wrong) place at the right (wrong) time |
Negotiations & Disagreements | Success |
to second guess | to come a long way |
to have the upper hand | to live up to expectations |
to hit below the belt | to pull off |
to see eye to eye | to be ahead of the curve |
to get down to business | rag-to-riches |
to play hardball | to be on the top of the world |
2. Вивчення нових слів
Під час вивчення нової лексики контекст має бути максимально наближеним до реального життя, наприклад:
- reports;
- business meetings;
- interviews;
- work emails і так далі.
Починайте з легкої практики, поступово ускладнюючи завдання, наприклад, від matching task до writing sentences using target language.
Для практики функціональних фраз найкраще підійдуть рольові ігри, наприклад, Phone Call або Presentation. Для такої практики чудовою ідеєю буде створити у класі автентичну ситуацію: провести телефонну розмову з різних аудиторій, а презентацію зняти на відео для подальшого обговорення та виправлення помилок.
Головне, не забудьте дати студентам достатньо часу на підготовку.
Обов’язково повторюйте зі студентами вивчену лексику на наступних заняттях, використовуючи лексичні ігри, на кшталт, Odd One Out, Taboo та Scattergories.
3. Практика цільових робочих навичок
Ваші студенти будуть більш зацікавлені та активні у навчанні, якщо розумітимуть, як вони можуть застосовувати нові знання та навички у реальному житті.
- Writing та Reading Skills їм знадобляться, наприклад, для написання: formal / informal emails (messages), reports, filing documents, taking notes і подібного;
- Listening та Speaking Skills, наприклад, для: describing your company, socializing, giving instructions, making arrangements і так далі.
Звісно, граматичні вправи є також невіддільною складовою опанування будь-якими мовленнєвими навичками.
Крім того, важливо, щоб студенти розуміли, якою є мета їхнього навчання. Тому надзвичайно корисним буде на початку заняття транслювати ваші цілі. Наприклад: «Today you will learn how to arrange a meeting with international partners».
А наприкінці уроку нагадайте мету. Нехай учні зафіксують, чого вони навчились: «Today I have learned how to arrange a meeting with international partners». Так їм легше буде відстежувати свій прогрес.
4. Акцент на STT Student Talking Time
Навчання на курсі «Бізнес-англійська» для студентів — це передовсім можливість позбутися страху говорити англійською, адже для більшості вільне спілкування з колегами, партнерами та клієнтами є головною метою.
Тож включайте до плану уроку більше розмовної практики. Починайте з простого:
- Попрацюйте з готовими діалогами: звісно, у контексті робочих ситуацій у парах або групах учні повинні прочитати діалоги.
- Разом розберіть лексику, наголос та ритм у реченнях.
- Далі студенти тренуються промовляти діалоги, наприклад, за допомогою техніки Back-chaining або вправи Disappearing Dialogue, де фрази з діалогу поступово зникають, а учні повинні їх повторити та, зрештою, відтворити діалог повністю.
- Після цього можна перейти до створення власних діалогів за зразком, додаючи власні деталі. цифри, дати, імена та інші дані
- Наступний етап — презентація власних діалогів іншій парі учнів або всьому класу. Нехай студенти потренуються запамʼятовувати свої діалоги та презентувати їх, не підглядаючи у записи. Інші учні можуть робити нотатки та ставити питання після цього.
Подібні вправи на повторення мовленнєвих патернів допомагають запамʼятовувати важливі слова та фрази, розвивають навички вільного говоріння та формують впевненість у собі.
Міксуйте далі практику діалогічного мовлення з іншими розмовними вправами, типу Questionnaires, Project Surveys, Timed Interviews, Speed Debates та іншими.
Ідеї для уроку
Далі пропонуємо кілька ідей активностей та ресурсів, які відходять від звичного навчання за підручником та припадуть до смаку вашим студентам:
Task based learning
Перш за все зверніть увагу на TBL Task based learning — підхід, що базується на комунікативному методі навчання. Завдяки йому студенти можуть виконувати завдання у командах та відпрацьовувати нову лексику, граматичні правила або мовленнєві навички.
А головне, TBL дозволяє під час практики використовувати найбільш природні умови спілкування, у нашому випадку бізнес-контекст що сприятиме кращому запамʼятовуванню. Вправами для вивчення ділової англійської на основі TBL можуть бути, наприклад:
- Plan a business trip;
- Create a new product;
- Company problem solvers;
- The Interview;
- Design an advertising campaign for a product;
- The business mixer.
Breaking News English
Обговорення новин часто є важливою складовою ділового спілкування. Скористайтесь сайтом Breaking News English з планами уроків, у яких виклад останніх світових новин пристосований під різні рівні вивчення англійської мови. просунуті студенти можуть працювати з оригінальними статтями
Завдяки ресурсу ви з легкістю підготуєтесь до занять, адже кожна тема пропонує повний спектр вправ для вивчення нових слів, практики граматичних правил, а також завдання для тренування Listening, Reading, Writing та Speaking Skills.
Business Clips
Навчальні відео та фільми на бізнес-тематику неодмінно стануть у пригоді для вивчення мови. Їх легко можна знайти в інтернеті. Можливо, ви вже чули про такі серіали:
- House of Cards;
- Billions;
- The Office Suits;
- Mad Men.
Чим корисні такі відео? Ви, звісно, вже знаєте з досвіду проведення занять із загальної англійської. Відео з живою діловою мовою відмінно впишуться у розмовні заняття та стануть чудовим способом навчання бізнес-лексики, граматичних правил та необхідних мовленнєвих навичок.
Appointment race
Під час цієї активності студенти вправляються у написанні електронних листів. За 15 хвилин вони повинні обмінятися листами на клаптиках паперу з найбільшою кількістю одногрупників та узгодити зустріч. ділову або неформальну Той, хто до завершення часу зможе домовитись про найбільше зустрічей, перемагає.
Real messages
У цю гру краще грати у парах або командах та у двох аудиторіях. Перший учасник залишає аудіоповідомлення на будь-якому гаджеті для свого партнера з пропозицією зустрітися. на офіційну зустріч, на каву, на співбесіду тощо
Після прослуховування повідомлення другий учасник залишає відповідь. Студенти повинні записати щонайменше 4 повідомлення кожен, а далі оцініть результати. Якщо про зустріч вдалося домовитись, пара заробляє бал. Відмінний спосіб покращити навички аудіювання та кооперації.
Більше ідей, вправ та ігор для проведення заняття з бізнес-англійської ви знайдете за посиланням.
Дійсно, викладання бізнес-англійської має свої особливості. Проте від того є не менш цікавим. Використовуйте наші поради та ідеї для підготовки своїх занять та ставайте допоміжною ланкою у розвитку знань англійської в Україні!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)