✴️ Літо — пора відпочинку та мовних таборів. Якщо ви працюєте на мовних курсах влітку чи організовуєте табори у школах, пропонуємо вам добірку ідей та ресурсів, які сміливо можна використовувати зі своїми учнями аби весело та цікаво провести час. Адже найголовніша мета англомовного табору – провести час, сповнений позитивних емоцій і в той же час практикувати спілкування та ненав’язливе вивчення англійської мови.
Team Posters & Slogans
Одним з найкращих способів організувати табір є об’єднання учнів у команди. Поділивши їх на різні команди, ви можете призначити їм колір або тему. Дайте обмеження за часом і попросіть їх створити плакат для своєї команди.
Нехай вони придумають назву команди та герб, який вони повинні нанести на свій плакат. Після цього ви можете запропонувати студентам придумати гасло, рекламний ролик або коротку пісню та танець, щоб познайомити свою команду з рештою табору. Коли ліміт часу закінчиться, і групи закінчать створення своїх плакатів, ви можете запропонувати кожній групі представитись.
Також ви можете попросити учнів носити браслети або пов’язки, що відображають колір їх команди.
Тоді для решти табору ви можете присуджувати бали різним командам за участь у таборі. В кінці табору ви можете вручити простий приз команді-переможниці.
Warmers & Coolers
Як щодо порції веселощів на початку чи наприкінці заняття? Ці активності займають до 15 хвилин, але дуже мотивують або навпаки заспокоюють студентів, що вже встигли розійтися на повну.
Спробуйте вправи, які повністю базуються на методі TPR, де вчитель дає вказівки, а діти їх виконують:
У кожному таборі має бути пісня, яку діти співатимуть гуртом щодня вранці або по закінченню занять. Пропонуємо добірку таких пісень:
Ще одна гра всіх часів та народів – шаради. Це традиційна британська салонна гра, в якій одна людина мімікою та жестами відтворює заголовок книги, назву фільму, п’єси чи пісні, тоді як інша людина або аудиторія вгадують відповідь. Універсальність цієї гри полягає в тому, що її можна адаптувати під будь-який контекст. Напишіть слова із заняття на листочках, а потім складіть їх. Один доброволець вибирає слово та розігрує його. Інші учні повинні відгадати, що це заслово. Розділіть дітей на команди, якщо хочете додати елемент змагання. Детальніше про цю гру та її правила і варіації йдеться тут.
Powerpoint/Computer Games
Якщо у вас в таборі є комп’ютер чи проектор, то на допомогу прийдуть ігри та вікторини. Ви можете створити необхідний контент, а можете використати готові ідеї. Наприклад:
English Camp Jeopardy
Jeopardy можна грати окремо чи в групах, обирати категорії та кількість балів за питання. Клацніть на вибране поле для запитання. Студенти мають дати відповідь. Вчитель може встановити обмеження часу для відповіді на запитання. Якщо студент чи команда відповідають правильно, їм присуджується оцінка.
Factile – це безкоштовна навчальна платформа, яка дозволяє викладачам створювати захоплюючі ігри-вікторини в стилі Jeopardy для віддаленого або навчання в класі.
Настільні ігри
Діти люблять настільні ігри – це не таємниця. У багатьох школах вже є колекція настільних ігор, якими ви можете скористатися, а якщо ні, можна придбати їх для літнього табору.
Такі ігри, як UNO, JENGA, Twister або Scrabble, дуже популярні для уроків англійської мови. Якщо ваша школа не може забезпечити настільні ігри, ось кілька ресурсів:
Backyard Scrabble
А ось як можна пограти в JENGA , адаптувавши гру до реалій свого класу:
Question Jenga
Вам знадобиться Джанга, де на кубиках будуть написані запитання. Цю гру найкраще грати в невеликій групі. Можливо, 5-6 учнів. Студенти грають у гру Джанга. Кожного разу, коли вони витягують блок із вежі, на ньому буде написано запитання. Учень повинен задати іншому учневі запитання, написане на блоці. Якщо він відповідає на запитання правильно, то вони отримують бал за свою команду.
Інші ідеї
Гра “Elbow to elbow”
Поділіть дітей на пари. Після цього, вчитель буде називати різні частини тіла. Студенти повинні доторкатися частинами свого тіла з партнерами. Додаючи нові частини тіла, студенти повинні переконатися, що їх частини тіла залишаються дотичними. Гра ускладнюється, оскільки ви називаєте більше все більше частин. Наприклад: Wrist to wrist! Elbow to Elbow! Knee to Knee! Hip to Hip!
Це досить кумедна гра для великої групи. Якщо ви хочете додати елемент змагань, ви можете усунути пари, які втрачають рівновагу або не можуть виконати команди.
Human Knot
Це весела гра на team-building, де студенти повинні розв’язати себе, як ви вже здогадалися, з людського вузла.
Щоб розпочати, попросіть усіх стати в коло. Кожен простягає праву руку в коло і бере чужу руку, але не руку людини безпосередньо зліва чи справа. Потім кожен засовує ліву руку в середину і хапається за іншу руку, але знову ж таки, не за руку двох людей прямо на боках.
Не відпускаючи жодної руки, студенти повинні розплутати вузол людських кінцівок, який вони створили. У процесі їм доведеться розмовляти між собою та розробляти стратегії, і, таким чином, вони отримають чудову мовленнєву практику.
І наостанок, якщо ви у пошуках креативних ідей для ваших уроків англійської, приєднуйтеся до наших курсів CELT-P та CELT-S, де ми навчаємо колег працювати з дітьми та підлітками!
Школа англійської Grade Education Centre ідеально підходить для підвищення кваліфікації, пошуку нових знайомств та можливостей.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)