Ідеї для уроків англійської після зимових канікул

post-holiday esl activities

Багатьом із нас, як викладачам, так і студентам, досить важко повернутися до звичного ритму навчання після довгих зимових канікул, коли майже через день ми щось святкували, і не мали часу заглядати до книжок. Дехто багато спав, багато їв, просто релаксував і лінувався. Саме тому, не намагайтеся одразу ж поринути у навчання, а зробіть цей перехід плавним, щоб уникнути стресу самому та дати можливість студентам поділитися тим, що вони робили під час святкових канікул. Пропонуємо декілька ідей, які допоможуть мотивувати учнів та повернуть їх до навчання без зайвих зусиль.

Share Pictures

Якщо ви викладаєте в середній або старшій школі, більшість ваших учнів мають телефони. Попросіть їх дістати телефони та поділитися деякими фотографіями та відеозаписами з канікул. Поділіться своїми фото також, і ви побачите, що їм це теж сподобається. Учні можуть придумати підписи до фото/відео англійською в довільній формі, і поділитися в соціальних мережах. Ви також можете влаштувати змагання, наприклад, фото з описом, що набере найбільшу кількість вподобань. Це все можна зробити протягом одного уроку. А до наступного учні мають проголосувати. Приз – додаткові бали до контрольної або якесь інше заохочення.

Приєднуйтеся до нашого курсу CELT-P цієї зими!

Створюємо меми

Ваші тінейджери будуть в захваті від цього завдання. Ви і самі можете захопитися процесом. Тільки будьте обережні з програмами, які будуть використовувати студенти (у деяких є невідповідні картинки). Тому найкраще запропонувати студентам завантажити власні фотографії з канікул і зробити з них меми за допомогою Filmora.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 20+ англійських новорічних виразів для рівнів B2 – C2

Remember the time

Попросіть студентів написати на листочку чи в зошиті приємні, смішні, божевільні спогади з ваших уроків. Вони можуть писати скільки завгодно спогадів, але один із спогадів потрібно вигадати. Потім попросіть бажаючих поділитися двома своїми спогадами з усім класом або в невеликих групах. Один із спогадів має бути справжнім, а інший вигаданий. Решта студентів повинні вгадати, що є правдою, а що ні!

Writing prompts

Два чи три тижні без школи… що студенти робили весь цей час? Чого вони чекають у новому році? Один із чудових способів про це дізнатись – дати студентам завдання написати про це!

1. Write about the best gift you gave to someone else. What made it so special?

2. Describe a person you spent a lot of time with over the winter break.

3. How did your bring joy or happiness to someone else this season?

4. Make a pie chart that represents your entire Winter break. Create sections for the different things you did over the break. Be sure to make the sections proportional to the amount of time you spent doing each activity. Label your pie chart.

5. Write about something you are looking forward to doing this year.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як викладачу англійської правильно ставити запитання своїм студентам?

Holiday habits

У цьому завданні студенти розпитують один одного про свої звички на свята, використовуючи запитання “Do you…?”

Студенти мають опитати якомога більшу кількість людей, записати їх відповіді, а потім розповісти іншим про те, що вони дізналися. Завдання також можна виконувати у формі опитування з створенням таблиці. Завантажуйте його тут.

Winter Rhymes

 Завдання полягає у тому, щоб повторити зимовий вокабуляр. Спочатку учні відповідають на запитання на спеціальному бланку. Далі перевіряють відповіді в парах або з усім класом. 

Після цього запропонуйте їм придумати власні коротенькі віршики на зимову тематику, і оберіть усім разом найкращий! Запитання завантажуйте тут.

Для наймолодших

Для наймолодших школярів найкраще підійдуть такі види діяльності:

  • вірші та пісні з рухами
  • намалювати та написати про зимові канікули
  • створити “Welcome back” листівку для свого однокласника
  • Holiday Memory Book. Попросіть учнів намалювати улюблене свято, момент чи подарунок. Потім написати кілька речень про нього. Після того, як студенти заповнять свою сторінку Memory Book, попросіть їх поділитися нею та складіть книгу.
  • Show and Tell. Як тільки учні повернуться після зимових канікул, вони засиплять вас (і один одного) розповідями про те, що кожен з них отримав від Діда Мороза, або про всі цікаві місця, які вони відвідували на канікулах. Найкращий спосіб поділитися всім своїм досвідом та новими іграшками – принести їх, показати та розповісти. Щоб по-іншому розкрутити традиційну діяльність, спробуйте попросити учнів здогадатися, хто що приніс. Можна зібрати їх у мішок, діставати по одній, описувати та відгадувати чия це іграшка.

Приєднуйтеся до нашого курсу CELT-S цієї зими!

Студентам неодмінно сподобається легкість розслаблюючого дня повернення до школи. Зимові канікули були часом для відпочинку, тому варто повільно та обережно повертати учнів до шкільного режиму. Це допоможе всім бути мотивованими та готовими до навчання за найкоротший проміжок часу.

Нещодавно ми писали про найпопулярніші теорії в галузі викладання англійської та їх застосування на заняттях.