Де у світі краще найкраще вчитися за версією QS World University Rankings 2020

Лучшие вузы в QS World University Rankings 2020
22.06.2019

Як визначити найкращий ВНЗ? Роботодавці ладні говорити про тих, чиїх випускників вони з радістю приймають, тому що завжди задоволені рівнем знань і вмінь. Іноземні студенти говоритимуть про готовність університету приймати їх, а також про умови, які пропонуються. У наукових колах найбільше значення матиме кількість наукових напрацювань викладацького складу конкретного освітнього закладу. Ну, а рейтинг QS World University Rankings намагається врахувати всі ці чинники та деякі інші, щоби сформувати за цими критеріями перелік кращих із кращих у всьому світі.

Десятка найкращих вишів світу в новому рейтингу така:

  1. Массачусетський технологічний інститут (США).
  2. Стенфордський університет (США).
  3. Гарвардський університет (США).
  4. Оксфордський університет (Велика Британія).
  5. Каліфорнійський технологічний інститут (США).
  6. Швейцарська федеральна вища технічна школа Цюріха (Швейцарія).
  7. Кембриджський університет (Велика Британія).
  8. Університетський коледж Лондона (Велика Британія).
  9. Імперський коледж Лондона (Велика Британія)
  10. Чиказький університет (США).

Як нескладно помітити, університети США та Великої Британії продовжують утримувати планку світових лідерів, хоча укладачі рейтингу й зазначили, що їхні показники відчутно просіли за кількістю іноземних студентів і умовами для них. Уся справа в політиці цих країн щодо іноземців, яка ускладнює прийом таких студентів. Втім, слід зазначити, що хоча б із доведенням достатньої мовної компетенції все добре: здебільшого ВНЗ для цього достатньо міжнародних сертифікатів TOEFL, IELTS або одного з лінійки Cambridge English – залежно від умов.

Як щодо українських вишів? Із кожним роком їх у цьому рейтингу більшає: цього разу – сім. Лише один із них, Харківський Національний університет імені Каразіна, отримав окреме місце – 491 (минулого року – 481).

Інші ВНЗ потрапили в окремі категорії-десятки:

КНУ імені Шевченка – 541–550;

НТУ «ХПІ» – 651–700;

НТУУ КПІ – 701–750;

Сумський державний університет – 701–750;

НУ «Львівська політехніка» – 751–800.

Серед учасників уперше з’явилася Києво-Могилянська Академія, але поки що потрапила до категорії після 1001 місця, тобто, до непублічної частини рейтингу.

Якщо вам цікаво подивитися докладні розшифрування щодо кожного з ВНЗ або знайти, де ж розмістився в рейтингу університет вашої мрії, увесь рейтинг можна переглянути тут.